Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie Rozterki z SB-900

    Panowie i Panie fotograficy, zakupiłem lampę SB-900 i mimo wertowania róznych forów nie znalazłem potrzebnych informacji. Dlatego też zwracam się z tym do Was.
    Drodzy forumowicze, powiedzcie mi czy lampa ta jest uszczelniania? Bo jesli tak to dlaczego Nikon nie podaje tego do publicznej wiadomości? A jesli nie jest to co daje zastosowanie kołnierza uszczelniającego stopkę?
    I jeszcze coś: czy jeśli użyję obiektywu o ogniskowej powiedzmy 50 mm, lampa uwzględni cropa podczas pracy z matrycą DX? Jak wiadomo 50 mm daje po cropie w przybliżeniu 75 mm, lampa odczytuje z obiektywu jego rzeczywistą ogniskową i taką też wyświetla, lecz przecież pomiar światła w dużym stopniu zależy od faktycznej ogniskowej "widzianej" przez aparat.
    Ostatnio edytowane przez remiksson ; 26-03-2009 o 02:46 Powód: zła składnia gramatyczna :)
    http://facebook.com/fotomagik
    D700 + N70-200/2.8 + N20/2.8 + N50/1.8 + N85/1.8 + N135/2.8 + S15/3.5 + SB900 i kilka innych pierdół

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar kemot
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Sb900 rozpoznaje czy korpus jest dx czy fx i zależnie od tego zmniejsza, lub nie kąt rozsyłu światła. Powoduje to min. lepsze zarządzanie energią i bateryjki starczą na dłużej. Sb800 nie miała takiej funkcjonalności i ustawiała się tylko względem ogniskowej.Co do uszczelnień to niech się wypowie ktoś mądrzejszy.
    Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...

  3. #3

    Domyślnie

    Stopka lampy nie jest uszczelniona. Mozna dokupic specjalnego kondoma made by Nikon.
    D700 + N24-70/2.8 + MB-D10 + SB-900 + Slik 700DX Pro + URBAN GEAR U120 Naneu Pro + Canon IXUS 850IS + PQI mPack P800 40GB + Epson R2880 i inne duperele

  4. #4

    Domyślnie

    Wiem, ze stopka lampy nie jest uszczelniona i właśnie o tym napisałem Chodzi mi o to jaki sens ma zastosowanie owego gumowego kołnierza na stopkę jeśli sama lampa nie jest uszczelniona?

    A co do kąta rozsyłu światła to też wyczytałem w instrukcji. Ale kąt rozsyłu a ogniskowa to dwie różne rzeczy. Chodzi mi o to czy SB900 bierze pod uwagę zmianę ogniskowej po cropie przy matrycy DX podczas ustalania parametrów błysku?
    http://facebook.com/fotomagik
    D700 + N70-200/2.8 + N20/2.8 + N50/1.8 + N85/1.8 + N135/2.8 + S15/3.5 + SB900 i kilka innych pierdół

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remiksson Zobacz posta
    Wiem, ze stopka lampy nie jest uszczelniona i właśnie o tym napisałem Chodzi mi o to jaki sens ma zastosowanie owego gumowego kołnierza na stopkę jeśli sama lampa nie jest uszczelniona?

    A co do kąta rozsyłu światła to też wyczytałem w instrukcji. Ale kąt rozsyłu a ogniskowa to dwie różne rzeczy. Chodzi mi o to czy SB900 bierze pod uwagę zmianę ogniskowej po cropie przy matrycy DX podczas ustalania parametrów błysku?
    Nawet jeśli lampa nie jest uszczelniona całą lampa to dzięki uszczelnieniu stopki chronimy aparat więc na pewno jest sens stosować.

    Nikon chwali się że SB-900 jest przystosowana do DX jak i FX więc na pewno bierze pod uwagę ogniskową i odpowiednio koryguje.
    Oczywiście Nikon

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar kemot
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remiksson Zobacz posta
    A co do kąta rozsyłu światła to też wyczytałem w instrukcji. Ale kąt rozsyłu a ogniskowa to dwie różne rzeczy. Chodzi mi o to czy SB900 bierze pod uwagę zmianę ogniskowej po cropie przy matrycy DX podczas ustalania parametrów błysku?
    Róznica pomiędzy DX i FX to nie zmiana ogniskowej, tylko kąta widzenia. Mnożenie ogniskowej to skrót myślowy, aby można to łatwiej sobie wyobrazić. 50mm na dx to wycinek kadru z 50mm na fx. Sprawa została szeeeeroko opisana na forum np. w wątku "dx kontra fx".
    Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.
    Ja tak pociągnę trochę temat Lampy SB 900.
    Mianowicie posiadam taki sprzęt: Nikon D80 + Tamron 28-75 f2.8 XR Di LD.
    Chce kupić ową lampę SB 900 lecz nie wiem czy będzie ona odczytywała ogniskową z tego obiektywu :/
    Z aparatu wszystkie dane ładnie zbiera bo miałem ją już założoną, lecz gdy kręciłem obiektywem to na wyświetlaczu lampy odczyt ogniskowej się nie zmieniał (chyba ze te ustawienia tylko zmienia sie w manualu a w automacie lampa nie pokazuje aktualnej ogniskowej :/
    Jeżeli możecie mi podpowiedzieć był bym wdzięczny
    Pozdro 4 all

  8. #8

    Domyślnie

    np w SB-800 jeżeli miałeś założony dyfuzor (mydelniczke) to lampa nie bawiała się palnikiem. Po zdjęciu mydelniczki odrazu słychać zabawę w palniku...
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  9. #9

    Domyślnie

    A w jakim położeniu miałeś palnik?
    Z dyfuzorem czy bez?

  10. #10

    Domyślnie

    Lampa była założona bez dyfuzora, natomiast było słychać jakieś ruchy palnika, ale to wydaje mi się bardziej przy ostrzeniu, a nie zmianie ogniskowej, choć niczego nie wykluczam.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 14-04-2009 o 19:39 Powód: orto. ("chodź")

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •