Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: wybór lampy

  1. #1

    Domyślnie wybór lampy

    cześć
    wiem, że temat przewałkowany przeczytałem prawie wszystkie wątki i porównanie lamp które wstawił jeden z urzytkowników... tam było CY100MR vs KH-120

    ja zastanawiam się między CY100MR a KH-150, a problem mój jest następujący:

    1. do teraz pstrykałem mając dwie żarówki błyskowe 68ws barwa 5600, czyli taka jak CY bo KH maja 5300, dalej będę ich używał i czy to się nie będzie gryzło?
    2. CY nie ma dzwieku ze juz sie naladowala ale to mi zbedne, natomiast szybciej duzo szybciej laduje sie na pelna moc
    3. pstrykam w malym pomieszczeniu czasem w garazu... odleglosc lamp od modela nie wieksza niez 1,5-2m
    4. jest różnica w cenie bowiem dokładam 60zł do KH i już mam 2xCY...
    5. na bank przez długi okres czasu nie pozwolę sobię na nowe lampki... a foto traktuję czysto 4fun znaczy amatorsko
    6. CY ma jako kierunkowe żarówkę gwintowaną KH ma halogenowe
    7. wiem już, że KH mają problem z utrzymaniem softboxa a jak jest w wypadku CY??

    qrcze sory za powtarzanie wątku ale mam dylemat... ;/


    edit tamten test robił szumigt link
    Ostatnio edytowane przez skarab ; 25-03-2009 o 16:04
    podpis...

  2. #2

    Domyślnie

    Sam nie jestem specjalista ale wnioski ktore udalo mi sie zebrac przy wybieraniu lamp dla siebie:

    Cytat Zamieszczone przez skarab Zobacz posta
    4. jest różnica w cenie bowiem dokładam 60zł do KH i już mam 2xCY...
    Dodatkowo CY jest sprawdzona - sporo osob je chwalilo.

    Cytat Zamieszczone przez skarab Zobacz posta
    6. CY ma jako kierunkowe żarówkę gwintowaną KH ma halogenowe
    Otoz to - pilot padnie to idziesz do najblizszego hipermarketu i kupujesz mleczna zarowke.

    Cytat Zamieszczone przez skarab Zobacz posta
    7. wiem już, że KH mają problem z utrzymaniem softboxa a jak jest w wypadku CY??
    Pewnie bedzie to samo - na obydwie mocuje sie softboxy na zacisk.

    Jesli sie myle, niech poprawi mnie ktos bardziej zorientowany.

  3. #3

    Domyślnie

    z pkt.7 masz racje obie na zacisk ale bardziej chodzi mi o to, że mają słabe głowice i zwyczajnie lampa zjeżdża w dół
    podpis...

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie odebrałem zestaw lampę CY oraz softbox 50x70. Z tym zestawem lampa nie ma problemu z utrzymaniem softboxu.
    D80 F100 i parę słoików

  5. #5

    Domyślnie

    pustelnik dzięki

    a nikt już nic więcej nie napisze???
    podpis...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skarab Zobacz posta
    pustelnik dzięki

    a nikt już nic więcej nie napisze???
    Dodam kilka słów po paru dniach zabawy.
    Lampa utrzymuje softbox (50x70) dość mocno starałem się ją przykręcić ale przy przestawianiu jak podniosę ją ze statywem i postawię trochę mocniej na ziemi to się nieco opuszcza ustawienie. No cóż taniość...
    D80 F100 i parę słoików

  7. #7

    Domyślnie

    To ja opowiem w środę jak sobie radzi z 60x90 bo taki kupiłem

    pustelniku dzięki za informacje
    podpis...

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli z tych 2 polecacie CY100? Hymm... Czy do tych lamp są dostępne też palniki? No bo wspominaliście tylko ze piloty mozna kupić w pierwszy lepszym sklepie Aha. Mając dwie takie lampy można zrobić całą sylwetke 2 osobom ?
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  9. #9

    Domyślnie

    Mając dwie hmmm jeżeli jedna doświetla od dołu a druga od góry to może da się wszystko kwestia ustawień i nabywania doświadczeń.
    Ja raczej na całą postać się nie nastawiam, nawet jeśli to od dołu mogę doświetlić sabinką + parasolka. Choć tak na prawdę dopiero zaczynam zabawę z tym sprzętem więc nabieram dopiero wiedzy w tym temacie.
    Co do palnika to chyba ciężko będzie z wymianą. W moim przypadku raczej ten sprzęt rozleci się ze starości niż przyjdzie wymienić mi palnik. Ale wygląda to tak jak by palnik był przytwierdzony do reszty.
    Nie wiem jak druga jest wykonana ale CY ma dość delikatną obudowę, która przykręcona jest na dwóch śrubkach.
    U mnie decydowały koszty i pragmatyzm. Jak się nauczę obsługi takim sprzętem i będę potrzebował więcej to wówczas uzbieram kase na coś lepszego.
    Skoro moimi obiektami do fotografowania w głównej mierze będzie rodzina, to nie było sensu kupować nic innego.
    D80 F100 i parę słoików

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •