Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 85
  1. #1
    Tupak1983
    Gość

    Domyślnie Lampy Quantum-czy warto kupić?

    hej
    moze ktos mial do czynienia z lampami Qantum mam zamiar zakupic 1200 i 300 na poczatek plus statywy softbux itp.
    -czy warto kupic?
    -stosunek jakosci do ceny?
    -moze ktos zna jakies strony z testami opiniami tych lamp?
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja osobiście polecam te lampy, softbox i statyw również dobrze wykonane.
    Nikon D300, Tamron 17-50 2/8, Nikkor AF 50 f1.8D, Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G, SB-800, D3200

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tupak1983 Zobacz posta
    hej
    moze ktos mial do czynienia z lampami Qantum mam zamiar zakupic 1200 i 300 na poczatek plus statywy softbux itp.
    -czy warto kupic?
    -stosunek jakosci do ceny?
    -moze ktos zna jakies strony z testami opiniami tych lamp?
    pozdrawiam
    Lampy są jak najbardziej ok. Mam studio oparte na tych lampach. Ale zastanów się czy lampa 1200 Ws będzie Ci potrzebna. Ja mam 4x600Ws i 2x300Ws. Sześćsetek bardzo rzadko używam na pełnej mocy.

    Poza tym na temat lamp Quantuuma jest dużo wątków w tym jeden tasiemiec więc wystarczy sobie poczytać.
    De czy'sta + szkliwo

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety nie mogę powiedzieć dobrego zdania na temat lamp Quantuum.
    Na 10 lamp S750 po 2 tygodniach, 2 zaczęły wydawać dziwne dźwięki w ubiegłym tygodniu jedna umarła i oczekuję zgonu kolejnej - wszystkie zakupione w styczniu tego roku - z tego można łatwo wyliczyć że jedna na 5 jest walnięta.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomitom Zobacz posta
    Niestety nie mogę powiedzieć dobrego zdania na temat lamp Quantuum.
    Na 10 lamp S750 po 2 tygodniach, 2 zaczęły wydawać dziwne dźwięki w ubiegłym tygodniu jedna umarła i oczekuję zgonu kolejnej - wszystkie zakupione w styczniu tego roku - z tego można łatwo wyliczyć że jedna na 5 jest walnięta.
    Ja posiadam lampy z serii R+ i je polecam. Seria S ma to że ma wyświetlacz z tyłu. Ale nie widzę sensu kupować lamp z serii S dla samego wyświetlacza z tyłu, bo są drogie.
    De czy'sta + szkliwo

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaqb Zobacz posta
    Ja posiadam lampy z serii R+ i je polecam. Seria S ma to że ma wyświetlacz z tyłu. Ale nie widzę sensu kupować lamp z serii S dla samego wyświetlacza z tyłu, bo są drogie.
    Jeśli już ktoś ma zamiar kupić lampy, to kupuje raczej te nowsze, pomimo iż niekoniecznie musza one być lepsze pod względem awaryjności, co z resztą okazuje się w trakcie ich użytkowania. Wyświetlacze, pomimo wszystko są użyteczne i spełniają one swoją rolę, więc warto je mieć. Oczywiście, też bym nie widział sensu wymiany lamp serii R+ na S tylko po to, aby posiadać te wyświetlacza, ale w przypadku zakupu pierwszych lamp sytuacja jest nieco inna.
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ambergraff Zobacz posta
    Jeśli już ktoś ma zamiar kupić lampy, to kupuje raczej te nowsze, pomimo iż niekoniecznie musza one być lepsze pod względem awaryjności, co z resztą okazuje się w trakcie ich użytkowania. Wyświetlacze, pomimo wszystko są użyteczne i spełniają one swoją rolę, więc warto je mieć. Oczywiście, też bym nie widział sensu wymiany lamp serii R+ na S tylko po to, aby posiadać te wyświetlacza, ale w przypadku zakupu pierwszych lamp sytuacja jest nieco inna.
    ja kupowałem pierwsze lampy i stwierdziłem, że wyświetlacze nie są dla mnie niezbędne i zdecydowałem się na lampy z serii R+ (2x 300 i 1x 600)
    druga sprawą było to, że dysponuje małym studiem i nie chciałem przesadzać z nadmiarem światła a lampy serii S są mocniejsze od R+ (R+ 300 - S400, R+600 - S750, R+1000 - S1200) oraz sporo droższe
    trzeba też pamiętać, że im więcej elektroniki tym większa szansa na awarię

    ja tam z moich R+ jestem zadowolony
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  8. #8
    Tupak1983
    Gość

    Domyślnie

    a co do awaryjnosci tych lamp?
    jak sie z nimi pracuje!
    jakie sa wasze doswiadczenia !
    wytrzymalosc tych lamp!? co z serwisem ?
    moze macie jakies testy tych lamp?!?
    akcesoria (statywy,softboxy itp.)jak sa wykonane?
    jesli chodzi o uzywanie ich w terenie -plener czy sa do tych lamp zewnetrzne zrodla zasilania! ja sie z takimi nie spotkalem ale moze ktos z was cos slyszal!!?

  9. #9

    Domyślnie

    Mam R+ i tą serię polecam.
    Od ponad roku pracują bezawaryjnie (nie licząc żarówek modelujących które trzeba co pół roku wymienić).
    [F100] [D3]

  10. #10

    Domyślnie

    o ile pamiętam to między R i S nie tylko różnica jest w wyświetlaczu ale i w osadzeniu palnika
    ja wybrałem S, a co do awaryjności i jakości to długo szukałem i zdania są równo podzielone między dwóch głównych graczy Powerluxa i Quanntuma
    Jak będziesz chciał kupić Q. to skontaktuj się z Karolem w foto-tipie jest to kolega z naszego forum, doradzi i pewnie się dogadacie
    system już wybrany, kolekcjonujemy zabawki

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •