Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaka moc lamp do namiotu?

    szukam rozwiazania mojego problemu, przygotowuje sie do zakupu lamp ze światłem stałym, do namiotu bezcieniowego (1m x 1m x 1m). Mysle narazie o dwoch zarowach, tylko jaka moc? 85 W bedzie optymalne? Czy spokojnie wystarczy np. 68? Zalezy mi na tym, zeby przy ustawieniach aparatu powiedzmy (1/60s ; f/3,5 ; iso100), namiot byl dobrze oswietlony, a nie chce wladowac kasy w zbyt słabe żarówki, z którymi potem będzie problem.

    edit: czy moze lepszym rozwiazaniem bedzie zakup lamp blyskowych?

  2. #2

    Domyślnie

    Lampy blyskowe beda lepsze

  3. #3

    Domyślnie

    Daj sobie spokój ze światłem stałym, zdecydowanie lepsze efekty uzyskasz za pomocą lamp błyskowych.
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  4. #4

    Domyślnie

    Dlaczego od razu przekreślać światło stałe? Jest powszechnie używane do oświetlania namiotów świetlnych i fotografowania nieruchomych obiektów, np. fluorescencyjne http://www.stevesphotoshop.co.uk/pho...ts_cubes.html; http://www.stevesphotoshop.co.uk/flu...ting_sets.html. Problem w tym, że lepiej jest mieć regulowaną moc tego światła, bo można wtedy focić różnej wielkości przedmioty. Przy stałym oświetleniu od razu widać rozkład świateł i szybciej się pracuje. Jednak stałe oświetlenie nie jest tak powszechne w studiach i może być kłopot (w Polsce) ze znalezieniem lamp w miarę tanich, ale dobrych jakościowo.

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedys przerabialem temat stalego swiatla z namiotem i nigdy wiecej. Uzywalem 3 zarowek 6400K 55W (niby odpowiednik 300W). Przy f3.5 moze jeszcze dasz rade uzyskac jakies sensowne czasy, ale gdy trzeba troche przymknac to mozesz miec problemy. Ja pracuje na 2 blyskowkach (SB-800 i SB-26) i przy ustawieniach mocy na 1/4 daja rade przy f8 i iso 200 (ze stalym mialem czasy w okolicach 1/20 i dluzsze). Zupelnie inny, lepszy komfort pracy.
    Ostatnio edytowane przez Wck ; 24-03-2009 o 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •