Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jchyra
    a samuraj tyle lat przechodził po Puszczy i nie czuje klimatu
    a za krytykę chyba straci zniżki w mojej firmie
    nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ja chcem znizki
    ale takiego koloru kory lipy nie widzialem jeszcze
    no coz taka to wizja fotografujacego/obrabiajcego
    Nie jestem szumofobem, używam cropa i jak potrzebuje wysokiego ISO.
    Tamzooka 150-600, T 300 2.8 kenko TC 1,4 2,0

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuraj
    ale takiego koloru kory lipy nie widzialem jeszcze
    a ja widziałem - serio
    i zniżki też zostają - serio

  3. #13

    Domyślnie

    Nie jestem szumofobem, używam cropa i jak potrzebuje wysokiego ISO.
    Tamzooka 150-600, T 300 2.8 kenko TC 1,4 2,0

  4. #14

    Domyślnie

    jchyra, Twoje zdjecia maja specyficzna kolorystyke. mi sie czasem taki zabieg "osmucania" zdjecia takimi korami nie podoba. ale w koncu to Ty obserwujesz i fotografujesz te mieksca wiec masz najlepsze rozeznanie jak je przedstawic. w tej akurat fotce chłód kolorystyczny przypadl mi do gustu. kadr troszke nudnawy....
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kwasik
    kadr troszke nudnawy....
    zgadza sie, Puszcza potrafi zbudować dużo ciekawsze konfiguracje
    jednak to drzewo zadziałało ma mnie ambicjonalnie i postanowiłem wyciągnąć co się da

    są to dwa pokolenia drzew, dzieci tej lipy wyrastające z jej brzucha za kilkaset lat będą tak samo grube
    raczej jedno najsilniejsze dziecko, te które pożre swoje rodzeństwo bo dla wszystkich jest tam za ciasno i ciemno

    wracając do zdjęcia - słabe było otoczenie tej kępy dlatego nie dało się zbudować krajobrazu i jest dość ciasno

  6. #16

    Domyślnie

    jchyra, wiec do takich fotek dawaj zawsze krotki komentarz, jak opisales sytuacje, od razu zrobilo sie ciekawiej i inaczje sie patrzy na zdjecie.serio.
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  7. #17

    Domyślnie

    podobno dobrych zdjęć nie trzeba opisywać, same opowiadają
    z drugiej strony albumy i książki z fotografiami są tego zaprzeczeniem

    na przyszłość trzeba będzie opisywać to czego zdjęcie nie umiało opowiedzieć

  8. #18

    Domyślnie

    jchyra, wiąże się to chyba z tym, że fotograf podchodzi bardzo często do swoich zdjeć emecjonalnie...nie zawsze odbiorca te emocje jest w stanie wyedytować ze zdjecia...często te emocje związane są z chwilą, z ludźmi wokół...czyli tym, czego na zdjęciu nie widać :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #19

    Domyślnie

    dokładnie tak,
    jeden z najlepszych fotografików Europy Marian Shmidt, którego miałem przyjemność oprowadzać po Puszczy Białowieskiej
    mówiąc o swoim warsztacie pracy, podkreślał, że podczas robienia zdjęcia stara się maksymalnie wyłączyć, odciąć od emocji (chyba dobrze zapamiętałem
    myślę, że pomaga mu w tym specyficzny sposób fotografowania - za pomocą kartoników z wyciętymi otworami (na przykład 24x36mm to mały obrazek)
    wybiera kompozycje, kadr, próbuje
    na końcu odległość oka od kartonika daje ogniskową aparatu, który jest już tylko narzędziem rejestracji tego co już wcześniej zostało zarejestrowane
    nie ma prostszego urządzenia do fotografii
    te zdjęcie są super uniwersalne, gorąco polecam tego autora

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •