Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54
  1. #41

    Domyślnie

    jasne.
    To szkoła - powiedzmy - analogowo-konserwatywna, skłaniająca sie ku traktowaniu fotografii jako medium dokumentacyjnego.
    Slajd, rzecz jasna, wymaga moze mniej postprocesu, nie mniej rozumiem twoją oszczędność w obróbce.
    Tak czy inaczej i tak najwazniejsza powinna byc jakość materiału wejściowego.

    Ja jednakze wyznaję aktualnie szkołę cyfrowo-artystyczną
    Sama fotografia jest dla mnie narzędziem do wykreowania obrazu .
    Zatem w uproszczeniu, jezeli z byle jakiego zdjęcia zachodu słonca nad morzem, jestem w stane uzyskać w postprocessingu, zapierające dech w piersiach, osnieżone szczyty gór - efekt jest dla mnie jak najbardziej do przyjęcia.

    Dopuszczam fotomontaże, kolaże, i wszelkie inne techniki ingerencji. W efekcie koncowym liczy sie jedynie - podoba sie, albo nie podoba.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    jasne.
    To szkoła - powiedzmy - analogowo-konserwatywna, skłaniająca sie ku traktowaniu fotografii jako medium dokumentacyjnego.
    A to się właśnie przestaliśmy rozumieć.

    Mnie jakoś wystarczy slajd by kreować artystyczne wizje świata na podstawie rzeczywistości w oparciu o moją wyobraźnię, doświadczenie, subiektywizm.... Spójrz jakie "dokumenty" wiszą na mojej stronie.

    IMHO by stworzyć artystyczne zdjęcie krajobrazu, wystarczy mieć kapkę talentu, szczyptę fantazji, odrobinę wiedzy i spory worek samozaparcia w dążeniu do celu, by dostrzec, tam na miejscu, coś czego nikt inny dojrzeć nie potrafi, PS WCALE nie jest do tego IMHO potrzebny!

    Ww. podejście jest dla mnie esencją krajobrazowej fotografii artystycznej. Postprocess - dzieła tworzone w oparciu o zdjęcia cyfrowe pozycjonuje już jako grafikę komputerową i do ich oceny, tudzież zainteresowania nimi, przykładam zupełnie inną (znacząco mniejszą) miarę.

    Pozdr.
    Pyzik
    http://www.dreamygallery.com

  3. #43
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pyzik Zobacz posta
    PS WCALE nie jest do tego IMHO potrzebny!
    Spróbuj wziąć cyfrę, nawet bardzo dobrą cyfrę, i osiągnąć ten sam efekt samym aparatem bez PS-a.
    Nie masz szansy.
    Żyjesz w innym świecie. Masz świetne zdjęcia bo w slajdach osiągnąłeś swój szczyt. I bardzo dobrze.
    Jednak cyfra w połączeniu z photoshopem daje większe możliwości. Pozwala Ci pójść o wiele dalej. Daje ci NEF-a który jako zdjęcie samo w sobie najczęsciej jest koszmarnym potworem, ale przy obróbce daje ci możliwości wejścia w całkowicie inny wymiar. Wymiar, który dla slajdu jest niedostępny. Slajdy są świetne, ale już nie wejdziesz wyżej ponad to gdzie już jesteś. Nie osiągniesz więcej poza tym co już osiągnąłeś. Już jesteś na swoim szczycie. Mówię o możliwościach technicznych, nie artystycznych czy kreatywnych.
    W cyfrze nie masz tych ograniczeń. W cyfrze pod względem techniki wchodzisz do zupełnie innego kosmosu.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 18-07-2011 o 22:24 Powód: orto. ("wziąść")

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta

    Żyjesz w innym świecie. Masz świetne zdjęcia bo w slajdach osiągnąłeś swój szczyt.

    Slajdy są świetne, ale już nie wejdziesz wyżej ponad to gdzie już jesteś. Nie osiągniesz więcej poza tym co już osiągnąłeś. Już jesteś na swoim szczycie. Mówię o możliwościach technicznych, nie artystycznych czy kreatywnych.
    W cyfrze nie masz tych ograniczeń. W cyfrze pod względem techniki wchodzisz do zupełnie innego kosmosu.
    Chyba trochę psujemy wątek. Więc kilka krótkich zdań jedynie.... może by to wydzielić gdzieś...
    Wszystko kręci się wokół różnicy poglądów i wybranej drogi - medium.

    Światło, zapewniam cię, że ja dopiero zacząłem ledwo podchodzić pod górę, jeśli chodzi o slajdy. Jeszcze nie ma nawet mowy o poważnej wspinaczce, a co dopiero mówić o osiąganiu szczytów!

    Właściwości slajdu nie są dla mnie żadnym hamulcem czy ograniczeniem, wręcz przeciwnie! Właśnie m.in. zdając sobie z nich sprawę, z czasem wciąż jestem coraz bardziej kreatywny w uwiecznaniu piekna pewnych, ulotnych chwil, tak by to co sobie wyobraziłem patrząc na określoną scenę, przelane na slajd trafiło do widzów w sposób jaki sobie zaplanowałem.

    Zgadzamy się natomiast w jednym, że cyfra i związana z nią dość często już grafika komputerowa, to zupełnie inny świat. Kiedyś i na niego pewnie w moim życiu przyjdzie czas. Ale jeszcze nie teraz, oj nie teraz... gdy mając slajd w aparacie wciąż tyle nowych pomyłów i możliwości się kłębi...


    Pozdr.
    Pyzik
    http://www.dreamygallery.com

  5. #45

    Domyślnie

    Dobrze brzmi,postaram się do tego zastosować.

  6. #46

    Domyślnie

    "no po tym tekście to chyba nigdy nie odważę się wstawić zdjęcia. może ktoś poda linki do porad o fotografii krajobrazu. Sprawdzone i dobre teksty"

    Prosze bardzo

    http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=64

    Obejrzec, przeczytac, zrozumiec, zastosowac.
    Powtarzac do osiagniecia pozadanego efektu.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  7. #47

    Domyślnie

    Tekst fajny ale ten Piotrków Trybunalski....

  8. #48

    Domyślnie

    kurczatko!! itego szukalam.
    dokladnie, inteligentnie, prosto!
    dzieki wielkie

  9. #49

    Domyślnie

    Taka sugestia. Jak tak patrze na niektóre zdjęcia wstawiane w tym dziale, przez nowych użytkowników... Proponowałbym zrobić coś takiego (jeśli się da) - nowy użytkownik przed wstawieniem pierwszego zdjęcia do działu krajobraz winien zapoznać się z tym tematem, a jeżeli tego jeszcze nie zrobił nie może wstawić zdjęcia (założyć nowego tematu) i wyświetla się stosowny komunikat o konieczności zapoznania się z tym tematem. Może przynajmniej część na początku "przejrzy na oczy", że samo kupno aparatu i zrobienie "jakiegośtam" zdjęcia nie wystarczy.

  10. #50
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    własciwie można by to uogólnić i umieścić w kazdym dziale na forum

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •