Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Krakow / U.K.
    Posty
    17

    Domyślnie Pomoc w wyborze.

    Witam wszystkich i z góry przepraszam jeżeli taki wątek już był, ale szukałem i nie znalazłem żadnej odpowiedzi.

    Wpadło trochę grosza i postanowiłem że do swojej d90 +18-105vr dokupię lampę, budżet to 200 funtów i problem z wyborem, co lepiej. Moje doświadczenia z lampami są żadne a opinii jest zawsze tyle ilu użytkowników, aczkolwiek zawsze staram się wybrać to co najlepsze w danym budżecie i tutaj jest problem. Chciałbym kupić lampę i nie wiem co wybrać żeby moje pieniążki były jak najlepiej zadysponowane. Myślałem o sb600 za 199funtów, ale w tej cenie jest też np.
    1.Metz 48 af 1 pod nikona za około 180funtów, i wydaje się on lampą o większych możliwościach niż sb 600,
    2.Sigma EF-530 DG SUPER za 199f, najmniej wiem o niej
    3.Nissin Di622 za 99f, ale on to jest raczej gorszy od sb 600 ale dużo lepszy od sb400 choć w tej samej cenie

    I tutaj właśnie mam problem , chciałbym aby fundusze były wydane jak najlepiej i z jak największą korzyścią, wiele czytałem i wszyscy polecają sprzęt dedykowany czyli jak jest kasa to sb600, sb800/900, tylko że ta ostania to już dużo poza budżet (320-350f). Jako osoba bez doświadczenia to pewnie każda lampa dała by mi dużo więcej niż wbudowana, ale czy warto kupować niesystemowe lampy, czy lepiej kupić sb 600 i mieć gwarancje bezproblemowej współpracy z d90, czy lepiej wyposażoną lampę innego producenta np. metz-a. Ale jeżeli dla amatora to i nissin di 622 będzie ok, to może niema sensu przepłacać? Aczkolwiek podoba mi się możliwość używania lampy poza body tak jak np. sb600 stojącej gdzieś z boku i wyzwalanie jej z d90.

    Bardzo proszę o wszelakie sugestie które mogą mi pomóc w podjęciu decyzji.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Metz 48 ma CLS-a. Wybór dobry.
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Krakow / U.K.
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dzięki za sugestie, aczkolwiek dalej się waham , nadciąga weekend więc może uda mi się gdzieś te lampy pooglądać jak nie to może w końcu podejmę decyzje bo w tygodniu po pracy to ciężko się skupić.
    Pozdroofka

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli jesteś na tyle zaawansowanym amatorem, że robienie zdjęć z lampą ustawiając pewne rzeczy ręcznie nie jest dla Ciebie problemem (czytaj nie jedziesz tylko i wyłącznie na automacie iTTL), to rozważ może zakup starszej lampy 24/25/26/28/80.

    Budżetu nie przekroczą, starczy na dokupienie fotoceli (do tych, w których jej nie ma), żeby zdalnie odpalać, plus na jakiś tani statyw, żeby ją na nim postawić

    Te lampy nie współpracują w 100% z cyfrówkami pokroju D90, niemniej moim zdaniem ten procent, który zostaje pod względem jakości dużo braków niweluje...
    D70sG | F100 | N50/1.4 | N18-200 | N28-105 | N35-70 | SB600 | SB-80DX | M055CLB+488RC4 |

  5. #5

    Domyślnie sigma

    Jacek123, stałem w ubiegłym roku przed podobnym dylematem - postanowiłem skorzystać z oferty promocyjnej na Sigmę 500 Super - jestem bardzo zadowolony! Współpraca z automatyką iTTL działa bez zarzutu, menu umożliwia pełną kontrolę i ewentualną ingerencję we wszystkie parametry, wbudowana fotocela pozwala na wyzwalanie błyskiem zewnętrznym (wykorzystuję w tym celu SB400).
    Pozdrawiam.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Krakow / U.K.
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam!!!
    Dzięki za wszystkie porady, generalnie wątek już można skasować , gdyż dokonałem wyboru i zakupiłem sb600 i jestem zadowolony Dzięki jeszcze raz za pomoc!!!! Pozdrawiam!!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •