Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Mirów (kolejna wersja)

    mpwt zorganizował nam fantastyczny spacer po Warszawie. Doszliśmy do wniosku, że był to jeden z najsmutniejszych plenerów grupy, żal było patrzeć jak niektóre z tych miejsc upadają.

    1. Kamienica przy Złotej 63

    2. ul. Łucka (po lewej zakłady Norblina)

    3. ul. Łucka

    4. ul. Łucka

    5. ul. Łucka

    6. ul. Waliców 12

    7. ul. Waliców 12

    8. ul. Waliców 14. Tutaj mieszkał przed wojną poeta Władysław Szlengel oraz znany fotograf i dziennikarz Menachem Kipnis, zobaczcie co stanie na miejscu tej kamienicy: http://www.urbanity.pl/building.php?wsk=3127

    9. ul. Waliców 14. Tutaj mieszkał przed wojną poeta Władysław Szlengel oraz znany fotograf i dziennikarz Menachem Kipnis, zobaczcie co stanie na miejscu tej kamienicy: http://www.urbanity.pl/building.php?wsk=3127

    10. ul. Żelazna 65. Dom graniczny z bramą wjazdową do Getta Warszawskiego.

    11. ul. Żelazna 65. Dom graniczny z bramą wjazdową do Getta Warszawskiego.

    12. ul. Żelazna 65. Dom graniczny z bramą wjazdową do Getta Warszawskiego.

    13. ul. Żelazna 65. Dom graniczny z bramą wjazdową do Getta Warszawskiego.

    14. ul. Żelazna 65. Dom graniczny z bramą wjazdową do Getta Warszawskiego.

    15. ul. Wronia 47

    16. ul. Chłodna 41 (przy Wroniej)

    Za GPS dziękuję mpwt
    'Frankly, the whole thing is getting out of hand' said the god...
    |freelancer| |blog|

  2. #2

    Domyślnie

    wszystko co niszczeje i kazda ruine przedstawiasz jak dobry ekspert -widac ze to lubisz

  3. #3

    Domyślnie

    Hihi, trochę mnie to martwi, że akurat ruiny tak lubię
    'Frankly, the whole thing is getting out of hand' said the god...
    |freelancer| |blog|

  4. #4

    Domyślnie

    Pociesz się, że ja też lubię te wolskie ruiny
    Byłem na pierwszym plenerze, teraz nie mogłem i żałuję, bo to można focić bez końca. Zdjęcia bardzo dobre, oddają klimat.

  5. #5

    Domyślnie

    jakbym cie nie znal to bym sie zmartwil ale wiem ze nie tylko ruiny

  6. #6

    Domyślnie

    Świetnie pokazana miejscówka
    MarcinWilk

  7. #7

    Domyślnie

    Hej!

    Odpowiadam na prośbę:

    1. Kamienica na Złotej, już nie zamieszkana. Znam to miejsce z dzieciństwa dobrze, bo w kamienicy obok mieszkała moja prababcia( ). Nie pamiętam dokładnie adresu.
    2. ul Łucka, po lewej zakłady Norblina. W tle przepiękny wieżowiec mieszkalny z końca XX w.
    3. 4. 5. Kamienica na Łuckiej, nie pamiętam adresu, vis-à-vis zakładów Norblina. Dość ciekawa kamienica, bo wspólne "toalety" na klatce.
    6. 7. Kamienica na ul. Waliców 12. Najprawdopodobniej również do rozbiórki (właściwie jak większość tych kamienic).
    8. 9. Kamienica na ul. Waliców 14. Tutaj mieszkał przed wojną poeta Władysław Szlengel oraz znany fotograf i dziennikarz Menachem Kipnis, zobaczcie co stanie na miejscu tej kamienicy: http://www.urbanity.pl/building.php?wsk=3127
    10. 11. 12. 13. 14. ul. Żelazna 65. Dom graniczny z bramą wjazdową do Getta Warszawskiego.
    15. Kamienica na ul. Wroniej
    16. Kamienica na ul. Chłodnej (przy Wroniej)

    A same fotki extra! Nie wiem jak to robisz ale świetnie operujesz światłem!
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Hej!

    Odpowiadam na prośbę:

    1. Kamienica na Złotej, już nie zamieszkana. Znam to miejsce z dzieciństwa dobrze, bo w kamienicy obok mieszkała moja prababcia( ). Nie pamiętam dokładnie adresu.
    2. ul Łucka, po lewej zakłady Norblina. W tle przepiękny wieżowiec mieszkalny z końca XX w.
    3. 4. 5. Kamienica na Łuckiej, nie pamiętam adresu, vis-à-vis zakładów Norblina. Dość ciekawa kamienica, bo wspólne "toalety" na klatce.
    6. 7. Kamienica na ul. Waliców 12. Najprawdopodobniej również do rozbiórki (właściwie jak większość tych kamienic).
    8. 9. Kamienica na ul. Waliców 14. Tutaj mieszkał przed wojną poeta Władysław Szlengel oraz znany fotograf i dziennikarz Menachem Kipnis, zobaczcie co stanie na miejscu tej kamienicy: http://www.urbanity.pl/building.php?wsk=3127
    10. 11. 12. 13. 14. ul. Żelazna 65. Dom graniczny z bramą wjazdową do Getta Warszawskiego.
    15. Kamienica na ul. Wroniej
    16. Kamienica na ul. Chłodnej (przy Wroniej)

    A same fotki extra! Nie wiem jak to robisz ale świetnie operujesz światłem!
    Dzięki Marcin!
    'Frankly, the whole thing is getting out of hand' said the god...
    |freelancer| |blog|

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motylanoga Zobacz posta
    Doszliśmy do wniosku, że był to jeden z najsmutniejszych plenerów grupy, żal było patrzeć jak niektóre z tych miejsc upadają.
    Ja tylko pozwolę sobie jeszcze wytłumaczyć dlaczego to smutny plener (moim zdaniem oczywiście). Jak pewnie większość z Was wie, Warszawa w czasie II Wojny Światowej mocno ucierpiała (po wojnie zresztą też dzięki działaniom BOS - Biura Odbudowy Stolicy). Ale i niektórym może się wydawać, że po co remontować, odnawiać te kamienice... ano właśnie dlatego, że tak niewiele zostało. A to co zostało to niszczeje i niedługo rzeczywiście Warszawa będzie się kojarzyć tylko ze Starówką i Pałacem Kultury i Nauki (ops, zapomniałbym o Wilanowie) A szkoda... Szczególnie, że właśnie na Mirowie (osiedla w Warszawie) całkiem sporo się zachowało. Jednak władza raczej jest zainteresowana raczej zyskiem ze sprzedaży działek po kamienicach (Mirów przylega do ścisłego centrum Warszawy) niż odtworzeniem prawdziwego uroku Warszawy. Ale to tylko moje zdanie, tak na marginesie, nic nie znaczące...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10

    Domyślnie

    Fajny secik. Kasiu - Jaki był exif do 13tki?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •