Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Skaner do filmów firmy Medion

    Szukam osób, które miały kontakt z tym sprzętem - KLIK

    -/+ ?
    Byliśmy ostatnio z żoną, proszę pana, w Hali Mirowskiej, gdzie ja miałem aparat Zorkę 5, zrobiłem kilka zdjęć. - Rejs

  2. #2

    Domyślnie

    Jesli szukasz skanera do filmow, to zdecydowanie powinienes zainteresowac sie dedykowanym sprzetem, a nie plaszczakiem za 200 zl, z przystawka. Przystawka jedynie umozliwia zeskanowanie materialu transparentnego, ale o czyms takim jak chociazby akceptowalna jakosc mozesz zapomniec. Przez dlugie lata uzywalem zawodowego UMAXa PowerLooka II, ktory mial konkretna, wymienna "maske" do skanowania filmu z listwa swietlna prowadzona rownolegle do listwy skanujacej (a nie taki klocek ze swietlowka jak ten Medion). Jednakze nawet mozliwosci UMAXa nie wystarczaly do niczego wiecej, jak wykorzystanie skanow jedynie w bardzo wstepnym projekcie pogladowym dla klienta. I to sie tyczylo materialow ze slajdu 6x7, dlatego nawet nie zastanawiam sie co by wychodzilo z mniejszego. Podczas gdy najbardziej wytluszczonymi cechami tego Mediona jest "czarny polysk" i "slim", a nawet wzmianki nie ma na temat gestosci optycznej, to raczej mozesz zapomniec o chociazby zadowalajacych efektach.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Sprzęt jest kiepski. W czasie lotu otwiera mu się klapa i zaburza trajektorię.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #4

    Domyślnie

    A co sądzicie o tym skanerze: EPSON Perfection V700 Photo

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Mariew k/Warszawy
    Posty
    144

    Domyślnie

    Te płaszczaki są coraz lepsze, kolega takim skanuję nawet niekiepsko (średni i duży obrazek). Ale w trudnych cieniach brakuję mu jednak szczegółów.
    D300, S 10-20/4-5.6, S 24-60/2,8, S 100-300/4, N 55-200/4-5.6 VR; Slik 500DX z głowicą 488RC4, Sony R1, Lowepro Compu Trekker Plus AW

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DMQuadro Zobacz posta
    Te płaszczaki są coraz lepsze, kolega takim skanuję nawet niekiepsko (średni i duży obrazek). Ale w trudnych cieniach brakuję mu jednak szczegółów.
    Czy Twoim zdaniem da się z tego wyciągnąć w druku ok. 20 cm dłuższego boku ( chodzi o zdjęcia z lat 50-60, czb )

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Mariew k/Warszawy
    Posty
    144

    Domyślnie

    Drukowałem offsetem kalendarze wieloplanszowe A3 ze skanami z tego skanera - wyszło całkiem OK. Zeskanowałem u innego kolegi na Heidelberg Tango (bęben, 12 000 dpi) jeden z trudnych ciemnych slajdów do porównania - bardzo wyraźna różnica była tylko w bardzo ciemnych partiach. Sprzęt (Epson) raczej wart tej kasy. Natomiast nie widziałem żadnego skana małego obrazka z Epsona.
    D300, S 10-20/4-5.6, S 24-60/2,8, S 100-300/4, N 55-200/4-5.6 VR; Slik 500DX z głowicą 488RC4, Sony R1, Lowepro Compu Trekker Plus AW

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •