Close

Strona 43 z 45 PierwszyPierwszy ... 334142434445 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 442
  1. #421

    Domyślnie

    Witam,
    Odgrzebuję wątek, bo nowy Zenitar w najnowszej wersji przyszedł do mnie godzinę temu. Szybkie testy poprawności działania na d610 wypadły pozytywnie. Zobaczymy, jak dalej będzie działał.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  2. #422

    Domyślnie

    Mam ten obiektyw od naprawdę wielu lat i rzadko go używam. Ale czasem są sytuacje, że cieszę się, że go mam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	43652017_2409462302416459_2501294816097206272_n.jpg
Wyświetleń:	846
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	27283

  3. #423

    Domyślnie

    Pierwszy spacer z z16 mam za sobą, co do jakości obrazka wrażenia b. pozytywne, tu poniżej próbka pracy pod światło (prosto z puszki, tylko zmniejszone):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	000_2844f.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	449,2 KB
ID:	27365
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #424
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Poniec/Poznan/Leszno
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fragos Zobacz posta
    Ojezu. Przejrzałem cały temat i żadnego info o filmowaniu. Kupiłem Znitara z mocowaniem N i okazuje się, że D750 nie chce z nim filmować. Włącza się podgląd ale ale przycisk nagrywania nie reaguje. Problemu nie ma z żadnymi innymi obiektywami, nawet z tymi na przejściówce M42. Tylko z tym. Temat w internecie prawie nie istnieje. Znalazłem tylko jeden temat z vivitarem ale bez rozwiązania. Trochę szkoda. https://www.dpreview.com/forums/post/57262806

    ktoś? coś?
    Znalazłem rozwiązanie pod tym linkiem.
    https://www.dpreview.com/forums/thread/3707619
    Muszę "pogłębić" otwór na pin blokady obiektywu

  5. #425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fragos Zobacz posta
    Znalazłem rozwiązanie pod tym linkiem.
    https://www.dpreview.com/forums/thread/3707619
    Muszę "pogłębić" otwór na pin blokady obiektywu

    Odświeżę wątek gdyż chciałabym kupić to szkło. Najlepiej nowe. Ktoś poleci gdzie najlepiej kupic? Ogłądałam na EBAY i sprzedają nowe prosto z Rosji z bagnetem pod Nikona. Czy ktoś tak zamawiał?

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikaxx Zobacz posta
    Odświeżę wątek gdyż chciałabym kupić to szkło. Najlepiej nowe. Ktoś poleci gdzie najlepiej kupic? Ogłądałam na EBAY i sprzedają nowe prosto z Rosji z bagnetem pod Nikona. Czy ktoś tak zamawiał?
    Ja tak kupiłem w tamtym roku. Moim zdaniem bez problemu. Musisz się tylko liczyć z tym, że Ci doliczą cło (około 160 zł chyba) płatne przy odbiorze paczki na poczcie. W sumie wychodzi chyba około 800zł. A wersja jest faktycznie najnowsza.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  7. #427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Ja tak kupiłem w tamtym roku. Moim zdaniem bez problemu. Musisz się tylko liczyć z tym, że Ci doliczą cło (około 160 zł chyba) płatne przy odbiorze paczki na poczcie. W sumie wychodzi chyba około 800zł. A wersja jest faktycznie najnowsza.
    aha a jakie wrażenia z uzytkowania? jesteś zadowolony? zastanawiałam się wcześniej na SAMYANG 14mm ale chyab wolę tego zenitara po tym co o nim czytałam. Szukam pod Nikona Z 6 Pamiętasz u jakiego użytkownika kupowałeś? bo mysle kupic tu https://www.ebay.pl/itm/NEW-DESIGN-L...w/264457281544
    Ostatnio edytowane przez mikaxx ; 09-02-2020 o 18:22

  8. #428

    Domyślnie

    jestem bardzo zadowolony, b fajne szkiełko. Jakość obrazka świetna (tylko trzeba przymkąć). Oczywiście użycie raczej do efektów specjalnych. Ale w tych pieniądzach może sobie spokojnie leżeć i być rzadko używany. Pod 750 i 610 mam pełną współpracę z elektroniką, a nie wiem, czy adapter ftz do z6 ma mechaniczny odczyt przesłony z systemu ai/ais?
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  9. #429

    Domyślnie

    Ten uzytkownik sprzedaje w bagnecie do Nikona i taki chce kupic..

  10. #430

    Domyślnie

    Mocowanie OK, oczywiście pasuje, ale ten obiektyw nie ma żadnej elektroniki (nie ma styków, tak jak mają manualne samyangi), natomiast ma mechaniczny odczyt przesłony ustawianej pierścieniem na obiektywie, zgodny ze standardem ai/ais (b. stary, jeszcze analogowy). Żeby to zadziałało, to wycięcie na pierścieniu w obiektywie musi współdziałać z występem na ruchomym pierścieniu mocowania w body. Pytanie, czy taki ruchomy pierścień jest w adapterze ftz? Jeżeli nie ma, to obiektyw też się da bez problemu założyć, ale pomiar światła robisz przy przesłonie zamkniętej do zadanej wartości, a nie przy otwartej i zamykanej dopiero w momencie wykonania zdjęcia. Nie wiem, czy w Z6 stanowi to problem, ale podejrzewam, że nie.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 43 z 45 PierwszyPierwszy ... 334142434445 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •