Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Nikon , Pentax ?

    Witam,

    obecnie jestem posiadaczem Nikon D40 + KIT+ 50mm + SUNPAK pf30x...
    Głównie fotografuje koncerty i imprezy. Kita odłożyłem jakieś dwa miesiące temu do szafy po zakupie 50mm/1.8.
    Niestety nie zawsze uda mi się na tym obiektywie złapać ostrość manualnie, postanowiłem więc zamienić BODY D40 na D80 które obecnie jest praktycznie niedokupienia w sklepach znajdujących się blisko mojego miejsca zamieszkania.
    W jednym ze sklepów gdy krzykneli za body PLN 2599,- to ugieły mi się nogi...

    No i właśnie co zrobić w tej sytuacji... brak śrubokręta w D40 w znacznym stopniu utrudnia mi manewrowanie w obiektywach do których mam dostęp - kilka osób w moim gronie to zapaleni fotoamatorzy z pokaźną ilością ciekawych obiektywów ( Nikkor 24-70 / 2.8, Nikon 105 mm f 2.8 ). Wszystko fajnie tylko że przy mojej wadzie wzroku i małym wizjerze to pociąc się można przy manualnym ostrzeniu.

    Oczywiście można by powiedziec KUP Nikona D90 ale w tej sytuacji... sprzedam D40 z gripem i kitem za PLN 900,- to będę musiał dorzucić coś koło 2000 na body D90
    Przesiadka z D40 na starsze modele typu D50/70/70s w moim mniemaniu nie ma sensu...

    I w końcu doszedłem do wniosku że może by tak zmienić system na pentaxa ... np. k200d albo k20 ? ;>

    za pentaxem przemawia:

    - stabilizacja obrazu
    - czyszczenie matrycy
    - dobre wykonanie ( odporność na kurz i wodę )
    - dostępność tanich obiektywów ( ? - podobno )
    - cena !

    Przyznam że NIKON trochę poleciał w ch*** z wycofaniem D80 ze sklepów i z okrojeniem D40 / D40X / D60 ze śrubokręta ( oczywiście kupując aparat byłem na początku świadomy jego ograniczeń które teraz zaczęły mi przeszkadzać i być dość irytujące )

    Może ktoś wcześniej był w odwrotnej sytuacji... zamienił pentaxa na nikona ?
    Co sądzicie ? Albo co byście mi poradzili ? Jakieś sugestie ?
    Cmeha Smena 8m
    NIKON F3T / 50mm 1.4
    NIKON D80 + 50mm 1/8 + T 17-50 / 2.8 + ZENITAR 16mm / 2.8 + SB 800

  2. #2

    Domyślnie

    Odpowiedź kolegi od Pentaxa (K10):
    "
    Zapytałbym gdzie widział te tanie obiektywy do pentaxa

    Poza tym to k20d podobno jest super
    zmiana systemu to ciężki temat więc niech lepiej dobrze się zastanowi"

    Z tego co wiem do Pentaxa można podpiąć "wszystko" przez przejściówki (tak jak do Dxxx) ale obiektywy Pentaxa lub "do Pentaxa" nie są tańsze niż do Nikona.
    Więcej informacji znajdziesz na forum P

    D600, S12-24 4,5-5,6 / S24-70 2,8 /S50 1.4/ N85 1,8

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekk_gdy Zobacz posta
    [...] Jakieś sugestie ?
    Kup AF-S 50 i sprzedaj AF 50. (albo lepiej: kup AF-s 35)

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Zmiana system to problem, jak się ma szklarnię.
    Kolega, z tego co widać, ma dwa tanie obiektywy nikona, które można sprzedać i wiele nie stracić.
    Zatem w tym przypadku to nie jest problem.

    A porady w stylu, czy zmienić, czy nei zmienić... bez sensu. Czego brakuje Ci w nikonie, co mają inni? Jeśli jest takie coś i jeśli to jest dla Ciebie istotne, to odpowiedź - zmienić czy nie zmienić jest prosta.
    W Twoim przypadku wymiana body D40 na inne to już prawie jak zmiana systemu Bo pewnie w ślad za tą wymianą pójdzie wymiana/dokupienie szkieł...
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Nikt nie wycofał ze sklepów D80. Przestali produkować i go wykupiono po prostu. Tzn. za długo się wahałeś
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  6. #6

    Domyślnie

    Na koncerty kupić 50/1.4G
    Na imprezy kupić 35/1.8G

    Chcesz wydać 2000 zł ze względu na 50/1.8? Komedia.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  7. #7

    Domyślnie

    Na pewno nie ma sensu si przywiazywac do marki. Je[li Ci Nikon nie odpowiada chocby |e wzgledu na ceny obiektywow to si warto zastanowic. Ja sam chyba zmienie na Canona poniewaz mam ju| dosc placenia za napis "nikon", ktory jest zdecydowanie przereklamowany.

    Optycznie na pewno nie bedzie gorzej a cena w dziejszych czasach jest czsto najwazniejsza.

  8. #8

    Domyślnie

    No nie rozpedzal bym sie tak z tymi jakze niskimi cenami u Canona. Naprawde...
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Na koncerty kupić 50/1.4G
    Na imprezy kupić 35/1.8G

    Chcesz wydać 2000 zł ze względu na 50/1.8? Komedia.
    nie chodziło mi tylko o 50/1.8 ale też o Nikkor 24-70 / 2.8, Nikon 105 mm f 2.8
    obiektywy canona cenowo zbliżone są do nikonów... prawda taka że w cenach wliczona jest marka i renoma.

    A polityką prowadzona w ostatnim czasie przez Nikona to szczyt bezczelności.

    Najpierw wprowadzili na rynek D40/D40x/D60 które kierowane były do laików takich jak ja. Osób które chciały zacząć swoją przygodę z fotografią. Kusili niską ceną a teraz ? Jeśli ktoś chce przejść o body wyżej to musi kopić D90 którego cena wynosi za body coś koło PLN 3200,- bo D80 przestali produkować
    No i jeszcze ten brak śrubokręta... ciekawe ile osób dzięki temu "nakłonili" na zmianę body. czytaj zakup droższego modelu, ile osób wpadło w ich zasadzkę ?

    hmmm... całkiem niezły chwyt.
    Cmeha Smena 8m
    NIKON F3T / 50mm 1.4
    NIKON D80 + 50mm 1/8 + T 17-50 / 2.8 + ZENITAR 16mm / 2.8 + SB 800

  10. #10

    Domyślnie

    A może kup mało używane D80 na giełdzie tu na forum albo na portalu aukcyjnym? Ceny o wiele bardziej przystępne

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •