Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie co lepsze d40 i wymienic obiektyw na 18-200 vr - czy wymiana samego body na D80?

    witajcie
    Mam dylemat mam na dzisiaj D40 z obiektywem NIKKOR AF-S DX 18-135 mm f/3.5-5.6 i chciałbym wymienic na cos lepszego- tzn . na samo body D80 lub zamienic sam obiektyw na NIKKOR AF-S DX 18-200 VR !!
    dla Znawców tematu prosze o pomoc...by nie wpasc w " maliny " wydac za duzo kasy i bedę miał to samo.....
    pozdro artur
    ps: w cenie prawie to samo...a chodzi mi o uniwersalny obiektyw...

    Zależy mi na wykonaniu zdjeć w pomieszceniach koncerty...występy - mam SB 600
    Ostatnio edytowane przez nenes ; 10-03-2009 o 15:20

  2. #2

    Domyślnie

    zalezy co Cie ogranicza... bo jesli to ma byc zmiana dla zmiany to nie zmianiaj nic - unikniesz kosztow.
    Chyba jest jakis powod dlaczego COS chcesz zmienic, prawda?
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  3. #3

    Domyślnie

    poczekaj jeszcze trochę, owszem D80 jest sporo lepszą puszką (pod względem ergonomi - bo obrazuje prawie identycznie) moim zdaniem jak poczekasz aż minie kryzys, ceny znormalnieją warto będzie się przyjrzeć np. D90 - matryca CMOS i wysokie używalne ISO da ci znacznie więcej.

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiscie że jest powód.......jakość brak mi dokładnie jasnośc małą oraz zbliżenie ..myślałem tez nad Nikkor 70-300 VR ale zmiany obiektywów raczej mnie nie interesuja...no chyba że sie przekonam..i padne na kolana przed jakościa ...

    nigdy nie mówię nigdy.......
    ps; nad D90 rozmyślałem ale cenaaaaaaa............ufffff
    Ostatnio edytowane przez nenes ; 10-03-2009 o 15:18

  5. #5

    Domyślnie

    Wiec jakość czy jasność ? Bo obydwa szkła wymienione w temacie są ciemne i nawet VR nie wiele Ci dla przy "szybkich" ujęciach. Albo jasne drogie tele co wiąże się z przekładaniem szkieł albo zostawiasz co masz i zmieniasz puchę, co w Twoim przypadku chyba się nie opłaca !
    Tylko jasne szkła są w cenie, niestety drogie !!!
    Nikon i podróże ...


  6. #6

    Domyślnie

    A ja właśnie kupiłem D40 posiadając D90 - D40 to bardzo dobry aparat , wiem niektórzy wiszają na nim psy ale to prawda . Na twoim miejscu postawiłbym na jakieś szkło odpowiednio jasne i mające silnik . Mam szkiełka Sigmy 50f1,4 , 70-200 f2,8 + nikkor 16-85 vr i D40 obrazuje z nimi wybornie . Body zawsze traci najbardziej na wartości więc w dobie takich cen wolałbym poczekać A dobre szkiełko zawsze w cenie jest

  7. #7

    Domyślnie

    Nikon AF-S 50mm f/1.4G - ten bedzie oki ?

  8. #8

    Domyślnie

    bierz np nowego nikkor 35 1.8 af-s
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    nenes - ta pięćdziesiątka jest świetna, ale piszesz wyżej, że chcesz mieć uniwersalny obiektyw i jeszcze żeby dobrze zbliżał na koncertach, no to ta stałka zaprzecza temu co piszesz. Puszka wiele nie zmieni, a obiektyw tak.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nenes Zobacz posta
    Nikon AF-S 50mm f/1.4G - ten bedzie oki ?
    zalezy do czego

    do focenia ptakow z daleka napewno nie bedzie ok, natomiast do portretow bedzie ok

    Poczytaj to forum, juz wiele osob mialo podobne dylematy.
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •