Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Test Olka E-30

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Czy tylko mnie się wydaje, że wbrew temu co piszą szum w E30 jest znacznie przyjemniejszy i bardziej monochromatyczny niż w E3?
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  3. #3

    Domyślnie

    E3 szumi o wiele mniej, to co pokazali na optyczne.pl to totalna kompromitacja nowego E30.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sprocket Zobacz posta
    E3 szumi o wiele mniej, to co pokazali na optyczne.pl to totalna kompromitacja nowego E30.
    Moje wnioski z oglądania rawów były dokładnie przeciwne. E30 szumi o jakieś 1EV mniej niż E3, przy czym nadal jest to jakieś 1.5-2EV w stosunku do D300. Jakby chcieli za niego 2500 to byłby sensowną konkurencją dla D90 (ma odchylany LCD i dostęp do optyki Zuiko), ale za 3500? Bez sensu. Jak zobaczyłem cenę to poszedłem po rozum do głowy i kupiłem S5 któremu E30 może czyścić buty.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  5. #5

    Domyślnie

    Jesli Olek ulepszy matryce dodatkowo zmniejszajac sensor tak jak sugerują optyczne to moze o nową puszke E5 ktos sie pokusi bo szkoda takiej szklarni ktora posiada ale E30 po tym tescie moim zdaniem jest calkowicie w tyle za wszystkimi, zobaczcie co sie dzieje na iso 400 czy iso 800 o iso 1600 juz nawet nie mowiac.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  6. #6

    Domyślnie

    Dajcie już spokój z tym narzekanie na szumy. Taki urok małej gęsto upakowanej matrycy. Jak każdy inny system 4/3 ma swoje wady i zalety. Jak chcecie używać wysokich ISO to kupcie sobie D3 lub D700. Mnie bardzo martwi to mydełko na ISO 100-400. Dziwna sprawa

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma żadnego mydełka - to tylko kwestia ustawień w body...
    Oglądałem rawy zrobione 12-60 - po prostu żyletka na poziomie pojedynczych pikseli.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Nie ma żadnego mydełka - to tylko kwestia ustawień w body...
    Co trzeba włączyć żeby uzyskać taki efekt?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    Co trzeba włączyć żeby uzyskać taki efekt?
    Na przykład zostawić defaultowe wyostrzanie które robi blura ze zdjęć.
    Jak chcesz oceniać ostrość to tylko osobiście na rawach.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Na przykład zostawić defaultowe wyostrzanie które robi blura ze zdjęć.
    Jak chcesz oceniać ostrość to tylko osobiście na rawach.
    Ale to by oznaczało, że optyczni specjalnie to zrobili dla niskich ISO bo gdyby tak stało się przez przypadek nie powtórzyłoby się zarówno w jpg z puszki jak i w rawach wołanych w komputerze. Zresztą piszą, że po otrzymaniu takiego wyniku powtórzyli test. Ciężko uwierzyć w aż tak bezczelną manipulację. Sprawa jest niejasna i chyba trzeba będzie gdzieś dopaść tego Olka i samemu sprawdzić.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •