Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    LITTLEHAMPTON
    Posty
    43

    Domyślnie pytan pare d70s.....

    1. czy sa jakies ruznice miedzy nikonem d 70s a d 70 ? czy to cos znaczacego ? ( swojego d70s zakupilem w angli.... a instrukcje matka mi polska od kogos odkupila.... tylko ze problem bo 2 pierwsze stony sa od d70s a reszta od d70 )
    2. jestem zupelnie nowy jesli chodzi o fotografie kiedys jedynie zenit... teraz 70s zdiecia wychodza mi nieco ciemne co mam zrobic by uniknac tego ?
    3. wiekszosc zdiec robie za pomoca programow... makro i obiekty poruszajace sie. czy to bardzo wielki wstyd???
    4. white balance... nie bardzo rozumiem jak dziala i jakie ustawienia mamwybierac zeby zdiecia byly takie jakie maja byc...
    5. prosze o rady dla poczatkujacego.... posiadam nikona d70s z kitowym obiektywem nikona 18-70 do tego tamron 70-300 + macro. 2 gb SanDisk extreme IIIi telekonwerter x2.

    pozdrawiam luka...

  2. #2

    Domyślnie

    ladnie prosze uzyj szukaj bylo
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    LITTLEHAMPTON
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shakk
    ladnie prosze uzyj szukaj bylo
    to znaczy ??

  4. #4

    Domyślnie


    chyba wszystko jasne?
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    LITTLEHAMPTON
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shakk
    Obrazek

    chyba wszystko jasne?
    SKORO JUZ TAKI POMOCNY JESTES MOGLES CHOCIAK KONKRETNE LINKI ZAPODAC....
    ALE MIMO DZIEKUJE CI ZA POMOC... PRZYNAJMNIEJ LICZBA POSTOW ROSNIE ...

    *PELEN PODZIW DO ZDOLNOSCI ARTYSTYCZNYCH

  6. #6

    Domyślnie

    TMASAKRA, wpisz w opcji szukaj. nikt tu linków nie będzie zapodawał bo nikt nie ma czasu aby CI z tych wszystkich linków na poszukiwane przez Ciebie tematy szukać te najlepsze tego mnóstwo na naszym forum było MNÓWSTWO! praktycznie każdy nowy pyta o to samo
    FX

  7. #7

    Domyślnie

    shakk, wypaśna instrukacja obsługi szukaja. respect
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  8. #8

    Domyślnie

    TMASAKRA, aby udzielić odpowiedzi na twoje pytania, trzeba by napisać książkę - równie dobrze mógłbyś poprosić, by np. w jednym poście nauczyć cię angielskiego. No ale cóż - zrobimy "przyspieszony gestapowski kurs angielskiego" (pamiętacie 'allo 'allo?):

    1. różnice są minimalne, spokojnie ci ta instrukcja wystarczy
    2. użyj korekcji ekspozycji - taki guzik z plusikiem i minusikiem. Warto też poczytać w instrukcji i w internecie nt. pomiaru centrważonego i punktowego.
    3. nie, to nie jest wielki wstyd
    4. działa to tak, że albo ustawiasz na auto i się nie przejmujesz, albo korzystasz z gotowych nastawów - robisz w słońcu - dajesz słoneczko, przy świetle żarówek - żaróweczka, przy halogenach itd. Możesz też użyć opcji PRE - wtedy wykonujesz zdjęcie wstępne, a na jego podstawie aparat precyzyjnie ustawia WB dla danej sceny.
    5. Przede wszystkim martw się o światło - jeżeli będzie go dużo i nie będzie świeciło prosto w obiektyw, reszta będzie prosta.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja przejrzalem ten dzial forum w poszukiwaniu info o D70(s) stronka po stronce az do strony nr 25

    I WSZYSTKO tam jest:
    Roznice miedzy D70 a D70s.
    Dlaczego zdjecia sa ciemniejsze.
    O WB i wiele, wiele innych problemow.

    Polecam poczytac :>

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    LITTLEHAMPTON
    Posty
    43

    Domyślnie

    DZIEKI WAM BARDZO ZA ODPOWIEDZI... JEST TROSZKE CIEZKO ALE POWOLI JAKOS MI IDZIE...
    NA RAZIE ROBIE ZDIECIA W JPG MAM ZASLABY KOMPUTER ABY EDYTOWAC RAW CZYTALEM JUZ O SZUMACH I JESZCZE BARDZIEJ ZGLUPLEM, JUZ NIE WSPOMNE O KRZYWYCH...BRRRY... ALE BEDZIE OK

    RAZ JESZCZE DZIEKI ZA POMOC

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •