Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Stany Zjednoczone

    Format RAW kocham i nienawidzę zarazem. Da się z nim wyczyniać cuda, ale ma jedną zasadniczą wadę - trzeba go dłużej obrabiać, na co nigdy nie mam ochoty. Zgodnie z moim postanowieniem postnym zabieram się wreszcie za obrabianie wszystkich zdjęć, które zalegają na moim dysku. W pierwszej kolejności wakacje, ponieważ chciałem się tutaj nimi z Wami podzielić. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że była to wyprawa mojego (stosunkowo, krótkiego jeszcze ) życia. Ok, koniec zanudzania - czas przejść do meritum

    Ameryka, kraj niezwykłych kontrastów. Miejsce gdzie nieznajomi ludzie potrafią być dla siebie mili i wszystko jest naj - samochody, budynki i ulice. Mimo, że wielu ludzi uważa to państwo za raj, nie ciągnie mnie zupełnie, aby się tam osiedlić w przyszłości. Olbrzymie odległości do każdego miejsca i życie towarzyskie oparte w większości na rozmowach telefonicznych skutecznie zniechęcają. Jednak pod względem turystycznym cięzko o lepszy wybór - podczas dwóch tygodni można zobaczyć dwa oceany (my niestety nie mieliśmy czasu na Atlantyk), mijając po drodze mnóstwo parków narodowych i rezerwatów, które diametralnie rożnią sie między sobą. Wiele wytworów natury, które występują wyłącznie tam, tak jak łuki skalne w Arches NP lub w niewielu miejscach na świecie (gejzery w Yellowstone NP czy Sekwoje w Sequoia NP) powodują, że napewno nie można się nudzić, a widoki nam nie spowszednieją.
    Na swoją podróż wzdłuż USA, którą rozpoczęliśmy w Chicago (a gdzież by inaczej? ) mieliśmy 16 dni. Plan był prosty - zobaczyć w tym czasie jak najwięcej, w 100% wykorzystać czas. Interesował nas zachód. Przed wyjazdem zrobiliśmy szkicowy zarys naszej wyprawy, ale większość decyzji o miejscach, które chcemy zobaczyć podejmowaliśmy z dnia na dzień. Trasa wyglądała mniej więcej tak: Chicago - Utah - Arizona - Nevada - California - Wyoming - South Dakota - Chicago. Łącznie ok. 11 000km samochodem. Codziennie w innym miejscu, nocowaliśmy w przydróżnych hotelach. Koszty to 70-100$ za nocleg + śniadanie w formie bufetu za czteroosobowy pokój (dwa łóżka małżeńskie + łazienka). Tyle w ramach wstępu, teraz troche Was pomęczę zdjęciami, które będę stopniowo dodawał wraz z opisami w tym wątku. Kolejność będzie zgodna z przebiegiem naszej trasy.

    1. No to lecimy!

    2. Śniadanko dosyć marne - jak to zwykle w Locie.

    3. Sweet home Chicago!

    4.

    5.

    6. Po rzece pływa wiele statków wycieczkowych. Z resztą przepłynęliśmy się takim chwilę później.

    7. Słynne fontanny w Millenium Park - więcej z tego miejsca następnym razem.

    8. The Bean

    9.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 15-03-2009 o 18:29
    D90 | 10-20 16-85 18-70 | SB-28 | Olympus XA2 Smiena Symbol
    Góry i inne

  2. #2

    Domyślnie

    super, czekamy na reszte zdjec, bo to rozumiem ze dopiero poczatek (a do Chicago mam jakby maly uraz..)! Mi zawsze marzyl sie taki przejazd ze wschodu na zachod Stanow, tak na 4-5tyg... niestety jednak brak funduszy doskwieral od zawsze wiec trzeba bylo sobie radzic inaczej (a jak dokladnie dowie sie kazdy zagladajac jutro do fototurystyki na stronie NKP )

    pozdrawiam i czekam na reszte
    Art.
    jakies tam fotki : trzymać ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym...

  3. #3

    Domyślnie

    Zapowiada sie swietnie i osobiscie czekam na relacje z Poludnowej Dakoty. Zwiedziles moze Crazy Horse Monument?
    Zazdroszcze takiej podrozy, co prawda mieszkam w tym kraju i bylem juz w naprwde wielu miejscach, to jednak zawsze marzylem o tym zeby zwiedzic ten kraj poruszajac sie samochodem ale na to potrzeba duzo czasu a tego ciagle malo.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArtX Zobacz posta
    super, czekamy na reszte zdjec, bo to rozumiem ze dopiero poczatek (a do Chicago mam jakby maly uraz..)! Mi zawsze marzyl sie taki przejazd ze wschodu na zachod Stanow, tak na 4-5tyg... niestety jednak brak funduszy doskwieral od zawsze wiec trzeba bylo sobie radzic inaczej (a jak dokladnie dowie sie kazdy zagladajac jutro do fototurystyki na stronie NKP )

    pozdrawiam i czekam na reszte
    Art.
    Art, ja w lipcu będę robił trasę ze wschodu na zachód i z powrotem. Będzie długaśny reportaż.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Art, ja w lipcu będę robił trasę ze wschodu na zachód i z powrotem. Będzie długaśny reportaż.
    juz Ci zazdroszcze
    jakies tam fotki : trzymać ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym...

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Mississauga, Ontario
    Posty
    70

    Domyślnie

    Będąc w Ameryce raczej trudno zobaczyć Adriatyk

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArtX Zobacz posta
    super, czekamy na reszte zdjec, bo to rozumiem ze dopiero poczatek (a do Chicago mam jakby maly uraz..)! Mi zawsze marzyl sie taki przejazd ze wschodu na zachod Stanow, tak na 4-5tyg... niestety jednak brak funduszy doskwieral od zawsze wiec trzeba bylo sobie radzic inaczej (a jak dokladnie dowie sie kazdy zagladajac jutro do fototurystyki na stronie NKP )

    pozdrawiam i czekam na reszte
    Art.
    Tak, to początek - teraz będę się starał wstawiać więcej zdjęć, a mniej ględzić

    Cytat Zamieszczone przez iroyork Zobacz posta
    Zapowiada sie swietnie i osobiscie czekam na relacje z Poludnowej Dakoty. Zwiedziles moze Crazy Horse Monument?
    Zazdroszcze takiej podrozy, co prawda mieszkam w tym kraju i bylem juz w naprwde wielu miejscach, to jednak zawsze marzylem o tym zeby zwiedzic ten kraj poruszajac sie samochodem ale na to potrzeba duzo czasu a tego ciagle malo.
    Podjechaliśmy pod bramę Crazy Horse Monument, ale uznaliśmy, że 27$ za cały samochód to zbyt drogo, jak na oglądanie ledwo zaczętego pomnika. W South Dakocie zobaczyliśmy Mount Rushmore i Badlands NP, ale o tym później.

    Cytat Zamieszczone przez Gregi69 Zobacz posta
    Będąc w Ameryce raczej trudno zobaczyć Adriatyk
    Oczywiście masz racje Chodziło mi o Atlantyk. Pisałem to dość późno i już mi się wszystko pomieszało
    D90 | 10-20 16-85 18-70 | SB-28 | Olympus XA2 Smiena Symbol
    Góry i inne

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArtX Zobacz posta
    juz Ci zazdroszcze
    Ty mi USA, ja Tobie Tybetu. Jesteśmy kwita
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  9. #9

    Domyślnie Chicago part II

    Jedziemy dalej - druga część z Chicago. Następny post to już Utah.

    10. Fontanna fundatorów Millenium Parku

    11. Chyba nie trzeba komentować?

    12. Windy city

    13. Ponieważ USA to dosyć młody kraj, często daje się zauważyć "pogoń za zabytkami". Antyczne akcenty w postaci kolumn i rzeźb to obowiązkowe elementy każdego szanującego się miasta.

    14. Kolejnym charakterystycznym elementem są wszechobecne flagi. W tle budowany Trump International Hotel and Tower

    15. Tutaj na godzinnej wycieczce statkiem po Chicago River, o której wspominałem przy zdjęciu numer 6. Z wody można zobaczyć miasto z innej perspektywy. Dalsze zdjęcia wykonywane były ze statku.

    Seria "okna"

    16.

    17. Nawisy nad oknami mają pomagać w mniejszym zużyciu energii na klimatyzowanie pomieszczeń

    18. Okna i flagi razem

    19.

    20. Na koniec Sears Tower - w latach 1974 - 1996 najwyższy budynek świata
    D90 | 10-20 16-85 18-70 | SB-28 | Olympus XA2 Smiena Symbol
    Góry i inne

  10. #10

    Domyślnie

    Ale lubisz to swoje 10.5
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •