Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie IIyama Vision Master Pro 454 - potrzebna pomoc

    Witam,

    zakupiłem sobie monitor jak w temacie, a teraz próbuję go ustawic. Po ustawieniu temperatury barwowej na 6500K, lub sRGB, jak dla mnie obraz jest mocno przyciemniony i biały na ekranie nie odpowiada białemu w rzeczywistości. W tecj chwili ustawiłem sobie na 7300K, jasność na 66 kontrast na 62. prosiłbym o pomoc w poprawnym ustawieniu parametrów. Posiłkowałem się testem Adama Śmiałka, ale nic mi nie wyszło. Druga sprawa, uzywam oryginalnego kabla do monitora, a na ekranie mam po prawej stronie pionowych lini biały poblask, tak jakby kabel był niedopasowany. czy komuś udało się zlikwidować ten problem?
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drhardware Zobacz posta
    prosiłbym o pomoc w poprawnym ustawieniu parametrów.
    Obawiam się, że bez zestawu kalibracyjnego się nie obędzie. Nie ma uniwersalnych recept na ustawianie monitorów.

    Cytat Zamieszczone przez drhardware Zobacz posta
    na ekranie mam po prawej stronie pionowych lini biały poblask
    Kiepskiej jakości tor video.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drhardware Zobacz posta
    na ekranie mam po prawej stronie pionowych lini biały poblask, tak jakby kabel był niedopasowany
    Albo nie najlepszy kabel albo mniej prawdopodobne nie najlepsze wyjście analogowe karty (tutaj częściej problemem jest rozmycie przez zastosowane filtry na wyjściach).

  4. #4

    Domyślnie

    tego sie obawiałem. Niestety, obecne karty graficzne nie mają wyśc analogowych, tylko DVI plus przejściówka. Wychodzi na to, że trzeba zastosować "środek na pluskwy" i zacząć zbierać na Eizo.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drhardware Zobacz posta
    tego sie obawiałem. Niestety, obecne karty graficzne nie mają wyśc analogowych, tylko DVI plus przejściówka. Wychodzi na to, że trzeba zastosować "środek na pluskwy" i zacząć zbierać na Eizo.
    Mają mają, tylko wtyczka jest inna. Proszę poszukać w sieci instrukcji jak poprawić filtry pasmowe na wyjściu. To raptem kilka elementów biernych blisko wtyczki. Montowane są one, jako wymóg norm dotyczących zakłóceń elektromagnetycznych ale w większości przypadków są zrobione byle jak. Można je poprawić, w sensie bardziej ostrych zboczy, lub po prostu wywalić. Pojemności wylutować, a indukcyjności zmostkować. Efekt jest natychmiastowy i powalający.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuje za poradę, faktycznie poszukam. W tej chwili mam starego GeForce 6200, którego mam "z przypadku", on ma własnie osobne wyjscie D-sub i jest gdzie pogrzebac. Zawsze kupowałem dobre karty i ten problem mnie nie dotyczył, pamietam jak patrzyłem w swojego matroxa, a kumple walczyli z lutownica i Virge'ami. W każdym razie popsuć nie szkoda, a spróbowac warto, bo na razie oczy mnie bolą.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drhardware Zobacz posta
    a kumple walczyli z lutownica i Virge'ami. W każdym razie popsuć nie szkoda, a spróbowac warto, bo na razie oczy mnie bolą.
    Śmiało. To naprawdę nic trudnego a skutek pozytywnie zaskakuje. Wymagane tylko minimalne doświadczenie w lutowaniu elementów SMD i sprzęt do tego.

    Niedawno byłem zmuszony wykonać taką operację w cyfrowym tunerze sat. Na wyjściu component były "duchy" za napisami. Sytuacja bardziej stresująca, bo układ video jest zintegrowany na płycie głównej, a sprzęt dużo droższy niż karta graficzna.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •