Close

Strona 57 z 61 PierwszyPierwszy ... 7475556575859 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 763

Wątek: FUJI S5Pro

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Fufu jest doś wybredny jeśli chodzi o karty. Format CF w puszce ( nie w kompie ), dobra karta (nie używana w innych puszkach), zgrywanie poprzez czytnik jest zupełnie bezpieczne, nigdy nie robiłem tego bezpośrednio z body.
    No właśnie - ta nowa kingston 8 gb po rozpakowaniu z blistra została sformatowana w puszce, jak zgrywałem z body -wszystko było ok. Dopiero po zgraniu przez czytnik aparat przestał widzieć kartę, więc w moim przypadku nie była to operacja bezpieczna
    W innym body(R1) karta pracuje poprawnie.Ciekawi mnie tylko- dlaczego tak się stało.

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Może tak być, ale to nie jest raczej wina czytnika; jak napisałem wyżej S5 to kapryśne body jesli chodzi o karty.
    Kiedyś zamieniłem SanDisk'i pomiędzy D300 i S5, wszystko działało pięknie, do momentu gdy Fufu strzeliło focha.
    Pucha nie widziała już żadnej karty, nie pomagały resety i formaty; zawiodło nawet hasło do windy z filmu "Seksmisja"...
    Sprawę załatwił dopiero serwis ( ukłony dla serwisu Fuji ), szybko, miło i fachowo, choć nie wiem co zrobili.
    Od tej pory S5 ma swoje karty z którymi współpracuje bez problemu.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  3. #3

    Domyślnie

    Kupiłem do Fufu Kingstona i rzeczywiście nie grał z nim najlepiej. Wstawiłem Sandiska i wszystko lata. Zdjęć nie zgrywam ani z aparatu, ani przez czytnik. Spuchła mi guma od złącza w aparacie więc nie chcę jej otwierać i zgrywam za pomocą D200 Bez kłopotów

  4. #4

    Domyślnie

    Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Sformatowałem zarówno tę kartę, którą s5pro nie widział od początku(Platinum) , jak i tę, którą przestał widzieć po włożeniu do czytnika programem HDD Lov Level Format Tool4.25 i stał się cud, obydwie karty działają w aparacie .

  5. #5

    Domyślnie

    A czy ktoś z Was spotkał się z przypadkiem, żeby karty z S5-ki nagle przestały być widoczne dla komputera?

    Moje Fufu dzielnie i bezproblemowo przepracowało ponad 3 lata ale od dwóch tygodni zaczęły się dziać dość dziwne rzeczy. Przy okazji próby ściągnięcia zdjęć przez czytnik karta zaczęła pojawiać się i znikać, później laptop (Win 7 HP) zupełnie stracił z nią kontakt, spróbowałam podpiąć czytnik do netbooka (również Win 7 HP) – z identycznym skutkiem . Pierwszym podejrzanym został czytnik więc po raz pierwszy spróbowałam ściągnąć zdjęcia prosto z aparatu jednak w menu nie był widoczny tryb MTP, a jedynie dwa odpowiedzialne za zdalne sterowanie aparatem. W międzyczasie przybył do mnie nowy czytnik – inna karta CF, która jest na stałe przypisana do Fuji S9500 działała w nim bez problemu, ta z S5-ki znów zaczęła “mrugać”. Sformatowałam więc ustawienia aparatu (przez menu więc chyba wszystkie?) i kartę (w aparacie) po czym zrobiłam kilka próbnych zdjęć. W Fufu pojawił się wreszcie tryb MTP, aparat dał się podpiąć do komputera i skopiować zdjęcia, podobnie z użyciem czytnika. Odetchnęłam więc z ulgą i uznałam problem za rozwiązany... Do czasu...

    Po kilku dniach problem wystąpił ponownie z tym wyjątkiem, że tryb MTP był cały czas widoczny i ustawiony w aparacie jednak komputer nie widział ani Fufu ani karty podpiętej za pomocą czytnika. Teraz zgrywanie zdjęć to loteria, raz przebiega bez najmniejszego problemu, innym razem nie ma na to szans. A wczoraj pojawił się kolejny dziwny objaw: po podłączeniu karty do komputera (czytnik) i ponownym włożeniu jej do aparatu Fufu samo postanowiło sformatować kartę.

    Co może być powodem tak dziwnego zachowania? W aparacie praktycznie od początku używam kart Sandisk Extreme III – na zmianę 4 i 8GB, w ostatnim czasie nic szczególnego nie zmieniałam w ustawieniach aparatu, absolutnie nigdy nie upadł, nie został uderzony ani poddawany jakimś większym wstrząsom. Ot normalnie używana i bardzo zadbana lustrzanka z niewielkim przebiegiem (13 tys. klatek).
    Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem bardzo podobne doświadczenia z Kingstonem 4 Gb i Sandiskiem 8 Gb. Okazało się, że przyczyna leżała w formatowaniu kart w komputerze. Od czasu jak przyjąłem zasadę, że raz na jakiś czas formatuję tylko w puszce problem zniknął
    Illuminatio per scientia et technicae...

  7. #7

    Domyślnie

    Problem mojej S5-ki leży gdzieś indziej bo formatuję karty zawsze w aparacie, tak jest dla mnie najwygodniej i dla niego zdrowiej. Tyle że karta 8GB przez długi czas nie była formatowana (ponad rok), może tu tkwią przczyczyny problemu?

    Wczoraj musiałam zrobić pilnie kilka zdjęć, przy pierwszych próbach komputer nie wykrył karty w czytniku, podobnie po podłączeniu aparatu. Wylączyłam Fufu i odłożyłam do torby, po kilku godzinach ponownie spróbowałam ściągnąć zdjęcia - udało się za pierwszym razem, bez najmniejszego problemu.
    Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...

  8. #8

    Domyślnie

    Być może Twoja karta to podróbka...
    Illuminatio per scientia et technicae...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artjablo Zobacz posta
    Być może Twoja karta to podróbka...
    Obie pochodzą z pewnych źródeł: jedna z Foto Jokera, a druga z krakowskiego Bino gdzie w karty pamięci, sprzęt komputerowy i inne akcesoria zaopatruję się od paru lat i nigdy nie zdarzyła się żadna awaria. Z resztą podróbka chyba ujawniłaby się znacznie szybciej niż po 2-3 latach bezproblemowego używania?

    Co ciekawe te same karty po sformatowaniu i zrobieniu kilku zdjęć innym aparatem (Fuji S9500) dają się odczytać za każdym razem, nic nie miga i nie znika. Kolejny format, karta ląduje w S5-ce i problem powraca: raz działa, raz nie
    Ostatnio edytowane przez suomi ; 22-05-2012 o 12:26 Powód: literówka
    Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...

  10. #10

    Domyślnie

    Proponuję przetestować z innymi kartami. Może to być wina puszki.
    Illuminatio per scientia et technicae...

Strona 57 z 61 PierwszyPierwszy ... 7475556575859 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •