Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: pqi vs pretec

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vuki
    pqi - co to?
    Widzę, że jak coś jest nowe i nieznane to od razu musi byc uznawane za coś do kitu.
    Ta firma od długiego czasu produkuje pamięci RAM i pendrive i jest bardzo ceniona za małą awaryjność wśród użytkowników, swego czasu produkowała najszybsze pendrive-y na rynku. Dzis kupiłem kartę SD PQI 1GB 150x za (UWAGA) 88zł nówka w sklepie, gwarancja w sklepie 5 lat, a u producenta dożywotnia, jakby co to pytać za jakiś czas jak się sprawuje jak nic sie nie będzie działo złego z nią to zamierzam kupić drugą taka samą...

    Aha! i jeszszcze cos o kingstonie, używałem 1,5 roku 512MB elite pro i żadnych problemów więc ci którzy robia mu złą opinię raczej mieli pecha...
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Bierz SanDiska.
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  3. #13

    Domyślnie

    dostalismy (ja i kumple) razem w czwartek takie same karty
    pretec bardzo fajny
    pqi fajniejszy ale na laptopie (hp compaq nx6125) nie dalo sie wyciagnac pelnej szybkosci
    po 4 zgraniach i 4 formatowaniach pqi padla
    w sklepie sie zdziwili bo to ponoc 1 raz i wymienili na nowa
    pretec dziala jeszcze

    [ Dodano: 26 Sierpień 2006, 16:32 ]
    pretec jest z d70
    a pqi z d2hs

  4. #14

    Domyślnie

    Z tego co widze to masz D70, ja mam D50, kupilem PQI SD 2GB do pocket pc i po kilku dniach bylo po karcie: http://forum.nikon.org.pl/viewtopic....hlight=#252439

  5. #15

    Domyślnie

    Osoby, które polecają konkretne firmy ponieważ oni nie mieli awarii są delikatnie mówiąc niepoważne. Ja miałem awarię sandiska 2 GB. Nie ma firm produkujących niezawodne karty pamieci. Istotne natomiast jest czy można taką awaryjną karte szybko wymienić na sprawną - czyli na jaki okres producent daje gwarancję - gdzie można wymienić. Przy wyborze pretec czy pqi ja wybrałbym preteca - bo mam i podoba mi się metalowa obudowa i wieczysta gwarancja.
    Pozdrawiam

  6. #16

    Domyślnie

    irekka, ważne jest to, ile kart danego producenta pada. Twój sandisk jest pierwszym padniętym, o którym słyszałem. O dwóch pretecach słyszałem, natomiast np o kingstonach to już legendy krążą
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  7. #17

    Domyślnie

    Wy sie nie smiejcie z GOOGRAMa fajna tania karta tylko raz na pare dni mam takie coś http://83.15.104.67/leszek/Wadliwe.htm

  8. #18

    Domyślnie

    Może ktos założy ankietę - padniete karty? A ja już słyszałem o padnietych sandiskach i to tu na forum.
    Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leszeg
    Wy sie nie smiejcie z GOOGRAMa fajna tania karta tylko raz na pare dni mam takie coś http://83.15.104.67/leszek/Wadliwe.htm
    mialem wczoraj ten sam efekt na sandisku ultra II...
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  10. #20

    Domyślnie

    moze by tak galerie takich efektów

    [ Dodano: Nie 27 Sie, 2006 ]
    jakie to były krzyki ,że D80 bedzie miał SD a nie CF i wiecie co Wam powiem? rok czasu jechałem na skandiskach SD Hi Speed , zrobiłem ponad 20tyś zdjeć i nie trafiło mi sie ani jedno takie. CF sa duże, niewygodne do wpinania w czytnik(mozna wyłamac bolce) i z tego co tu widac to badziewne pod względem awaryjności. :P

    [ Dodano: Nie 27 Sie, 2006 ]
    zaraz powiecie ,że małe pojemności, a od czego sa banki. Dwie karty 1 MB + bank i nic wiecej do śczęścia nie potrzeba.

    [ Dodano: Pon 28 Sie, 2006 ]
    Dobra, a teraz przyznajcie sie komu jeszcze wyszły w D200 niedopisane pliki .Bo wydaje mi się ,że nie jest to problem karty.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •