Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie DIGIMATE III jako dysk zewnętrzny do laptopa?

    Jestem w posiadaniu laptopa Toshiba z dyskiem twardym 60GB, ma też wspomniany w tytule DIGIMATE III z dyskiem 120GB. Ponieważ z komputera korzystają jeszcze inne osoby, więc nie mam za wiele miejsca na zdjęcia. Chciałbym, żeby databank służył jako dysk zewnętrzny, niestety standardowe połączenie po USB jednym kablu jest potwornie wolne. Czy istnieje sposób na podłączenie tego tak, żeby chodziło szybciej (podwójny kabel USB?), czy wogóle takie zestawienie ma sens? Z tego co wyczytałem na forum, niektórzy z Was stosują dyski zewnętrzne do laptopów, czy inny typ obudowy (OTG?) daje większą prędkość transmisji?
    Używam do obróbki NX 1.3 i myślałem, żeby na databank zrzucić temp-y, ale przy tej prędkości...

  2. #2

    Domyślnie

    Podwójne USB, które mogłeś gdzieś widzieć, to tylko zasilanie. Przyspieszyć można korzystając z interfejsu eSATA. Cześć kieszeni i laptopów posiada taką możliwość.
    Z databankiem raczej nic nie wymyślisz.

  3. #3

    Domyślnie

    Musiałbyś rozbebeszyć tego Digimate i podpinać dysk przejściówką 2,5" na 3,5" - wtedy byłoby szybciej - ale wątpię aby takie rozwiązanie Cię zadowalało

  4. #4

    Domyślnie

    Kolego sprawdź jakie masz USB. Jeżeli w laptopie masz USB 1.0 a DigiMate III ma USB 2.0 to prędkość transmisji danych jest ograniczana przez port USB laptopa. Ja mam DM III oba porty USB to standard 2.0 i trnsmisja jest b.szybka.
    D3300S, parę N i jestem amatorem
    http://razza.fmix.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Calme Zobacz posta
    Musiałbyś rozbebeszyć tego Digimate i podpinać dysk przejściówką 2,5" na 3,5" - wtedy byłoby szybciej - ale wątpię aby takie rozwiązanie Cię zadowalało
    Fakt
    Kolego sprawdź jakie masz USB. Jeżeli w laptopie masz USB 1.0 a DigiMate III ma USB 2.0 to prędkość transmisji danych jest ograniczana przez port USB laptopa. Ja mam DM III oba porty USB to standard 2.0 i trnsmisja jest b.szybka.
    Jest USB 2, może mam zbyt wygórowane wymagania, może NX nie jest najszczęśliwszym wyborem - w każdym razie dzięki za opinie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •