Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Porównanie obiektywów - wszystkich (zdjęcie obok zdjęcia)

    W przypływie bezsilności w poszukiwaniu strony do której linka zapomniałem zapisać, proszę osoby które znają stronę na której to jest porównanie wszystkich chyba obiektywów i to z bardzo dużym zaawansowaniem szukania i z różnymi opcjami.

    Pamietam że wybierało się 2 obiektywy i można było porównać zdjęcia wykonane nimi - jedno obok drugiego, czyli nie było potrzeby zmieniania zakładek itp itd, bardzo wygodne to było, dodatkowo była możliwość wybrania zeby było zrobione na wybranej ogniskowej (w przypadku zoomów) oraz z konwerterami!

    Nie jestem pewny czy dotyczyło to obiektywów Nikona czy Canona, ale strona byla idealna i zależy mi na jej odnalezieniu...

    moje szukanie w google nie przyniosło rozwiązania... szukałem hasłami (w roznych konfiguracjach) m.in:
    nicon, canon, lenses, compare, comparision, all lenses, photos, with converter, tc i jeszcze jakieś :/
    D300s, D800, N80-200 f/2.8, N50 f/1.8; T17-55 f/2.8, SB900, Samyang 24 T1.5, Samyang 85 T1.5
    | tobiks flickR

  2. #2

    Domyślnie

    to była strona z ob. canona, i dlatego ja skasowalem 2 tyg temu z ulubionych

  3. #3

    Domyślnie

    ale była rewelacyjna stronka, nieważne że z canona
    pamietasz moze adres, albo jakiekolwiek wskazowki do adresu? jakas nazwa, banner?
    D300s, D800, N80-200 f/2.8, N50 f/1.8; T17-55 f/2.8, SB900, Samyang 24 T1.5, Samyang 85 T1.5
    | tobiks flickR

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Dwa lata temu jeszcze miałem w ulubionych i też nie mogę dotrzeć do stronki gdzie były wszystkie obiektywy (Nikon,Canon,Sigma,Tamron i Tokina), było to w formie tabeli gdzie oceny były chyba pokazane za pomocą gwiazdek. Osobno dla ostrości na węższym i dłuższym końcu, winieta, dystorsje itd. Może ktoś ją zlokalizował? Byłbym zobowiązany za linka. Acha, stronka było anglojęzyczna.
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  6. #6

    Domyślnie

    niestety to nie te strony 'markB'...

    na tamtej było okno podzielone w jedynm miejscu na dwie części i wybierało się na odpowiedniej części wybrany obiektyw np. z lewej: 300mm 2.8 L IS USM a z prawej 200mm L IS USM + TC1,4 (jakiś konwerter) - po wybraniu dwóch obiektywów wyświetlały się zdjęcia - jedno obok drugiego, przedstawiające (chyba tak było) ten sam kadr, można było sobie spojżec na cropa 100% i porównać konkretnie jak szkło rysuje, jak jest ostre itp. itd.
    To było idealne bo można było porównać bezpośrednio zdjęcia z dwóch obiektywów bez żadnych ceregieli na jednej stronie! Chcialbym taką stronę dla szkieł nikona, ale nie zmienia to faktu, że mimo iż to canonowska stronka to ciągle jej poszukuję
    Ostatnio edytowane przez tobiks ; 06-03-2009 o 21:16
    D300s, D800, N80-200 f/2.8, N50 f/1.8; T17-55 f/2.8, SB900, Samyang 24 T1.5, Samyang 85 T1.5
    | tobiks flickR

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tobiks Zobacz posta
    niestety to nie te strony 'markB'...

    na tamtej było okno podzielone w jedynm miejscu na dwie części i wybierało się na odpowiedniej części wybrany obiektyw np. z lewej: 300mm 2.8 L IS USM a z prawej 200mm L IS USM + TC1,4 (jakiś konwerter) - po wybraniu dwóch obiektywów wyświetlały się zdjęcia - jedno obok drugiego, przedstawiające (chyba tak było) ten sam kadr, można było sobie spojżec na cropa 100% i porównać konkretnie jak szkło rysuje, jak jest ostre itp. itd.
    To było idealne bo można było porównać bezpośrednio zdjęcia z dwóch obiektywów bez żadnych ceregieli na jednej stronie! Chcialbym taką stronę dla szkieł nikona, ale nie zmienia to faktu, że mimo iż to canonowska stronka to ciągle jej poszukuję
    Może to: http://www.the-digital-picture.com/R...3&LensComp=247

    Cytat Zamieszczone przez BlackRoger Zobacz posta
    Dwa lata temu jeszcze miałem w ulubionych i też nie mogę dotrzeć do stronki gdzie były wszystkie obiektywy (Nikon,Canon,Sigma,Tamron i Tokina), było to w formie tabeli gdzie oceny były chyba pokazane za pomocą gwiazdek. Osobno dla ostrości na węższym i dłuższym końcu, winieta, dystorsje itd. Może ktoś ją zlokalizował? Byłbym zobowiązany za linka. Acha, stronka było anglojęzyczna.
    http://www.photozone.de/active/surve...r%20AF'%22

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    To jest to! Dziękuję! No nie wierzę wchodziłem na tą stronę kilka razy i widzę też mój błąd, bo zdjęcia nie są obok siebie, tylko po najechaniu na strzałkę zmienia się zdjęcie z prawego na lewe... jednak generalnie porównania są bardzo wygodne i o to mi chodziło! Super!

    Z pozoru drobne roznice wychodzą jak miód przy bezpośrednim porównaniu... Sprobojcie:

    200mm f/2.0 vs 300mm f/2.8 (na korzyść 200mm)
    oraz
    200mm f2.0 (na cropie - czyli 280mm - z konwerterem) vs 300mm f/2.8 (tym razem na korzyść 300mm)

    czyli konwerter bardzo osłabił 200mm.

    Przydało by się takie coś pod szkła nikona - masa roboty i dostęp do niezłego sprzętu potrzebne jest jednak.
    D300s, D800, N80-200 f/2.8, N50 f/1.8; T17-55 f/2.8, SB900, Samyang 24 T1.5, Samyang 85 T1.5
    | tobiks flickR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •