Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: 1.8 w studio

  1. #11

    Domyślnie

    Jacku, kawałek (60x50cm) foli oświetleniowej ND.9 kosztuje ~20zł po co więc kombinować? Zresztą niech mi ktoś powie jak z użyciem tej sztuczki dokonać pomiaru światła?

  2. #12

    Domyślnie

    wn_ gdzie te folie mozna dostac (w Warszawie albo w necie)

  3. #13

    Domyślnie

    raysfoto.pl - mają folie lee
    teatrum.com.pl - nie miałem przyjemności z nimi (ze strony wynika że są w Łomiankach) w ofercie mają rosco
    dostaniesz na pewno w większych sklepach internetowych poza PL (chociażby calumet w uk)

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wn_ Zobacz posta
    Jacku, kawałek (60x50cm) foli oświetleniowej ND.9 kosztuje ~20zł po co więc kombinować? Zresztą niech mi ktoś powie jak z użyciem tej sztuczki dokonać pomiaru światła?
    folie chyba sprzedają w wiekszych kawałkach, zasłaniając lampę powoduje się komplikacje z wentylacją

    metoda z FP ma wady, jedna z nich jest kłopot z pomiarem. Ale gdy to jedyna lampa i praca na cyfrze to nie problem - histogram, 3 próby wystarczą by się wstrzelić.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wn_ Zobacz posta
    raysfoto.pl - mają folie lee
    teatrum.com.pl - nie miałem przyjemności z nimi (ze strony wynika że są w Łomiankach) w ofercie mają rosco
    dostaniesz na pewno w większych sklepach internetowych poza PL (chociażby calumet w uk)
    Dzieki. Moze jak bede jakies zakupy w calumet robil to sie zaopatrze. Rzeczywiscie moze czasem awaryjnie sie przydac

  6. #16

    Domyślnie

    o to chodzi :

    "Oferowane jako filtry całkowite. Mają wszystkie cechy filtrów konwersyjnych ocieplających, wraz ze wszystkimi cechami filtrów neutralnie szarych, co daje większy komfort pracy przy korzystaniu tylko z jednego filtra. To połączenie filtra 85 z neutralnie szarym ND 0.9 (3 - przysłonowym) - strata światła: 3 2/3 "

    co z ich właściwością ocieplającą ? zakłada się je bezpośrednio na lampę czy na BD np ?
    D700, D750, D800, N50/1.4G, N17-35/2.8, S35 A/1.4, N85/1.8G, N70-200VR/2.8, Mamiya c330

  7. #17

    Domyślnie

    Rozumiem że chodzi o filtr lekko "pomarańczowy" (np. Full CTO - color temperature orange) zmienia temperaturę barwową światła "białego" (błyskowe, HIMI) na temperaturę światła wolframowego (tungsten), przydatne to jeżeli chcemy mieszać światło błyskowe np. ze światłem halogenów. Generalnie na twoim miejscu kupił bym zwykłą folie ND.9 w formacie 60x50 (zapytaj w raysfoto powinni mieć).
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    folie chyba sprzedają w wiekszych kawałkach, zasłaniając lampę powoduje się komplikacje z wentylacją
    Tzn. producenci (lee, rosco) na pewno oferują w arkuszach wielkości ~60x50cm (i innej) poza standardową rolką ~1,2x7m, polscy dystrybutorzy też powinni mieć je w ofercie. Sam planuję za jakiś czas kupno kilku arkuszy, jak będę miał informacje z 1-ręki to dam znać.

  8. #18

    Domyślnie

    To ja się dołączę do wątku (chyba powinienem do innego odnośnie żelowych filtrów ale...).
    Chciałem znaleźć filtry żelowe do lampy no i...
    Szukałem, szukałem i natrafiłem przypadkiem na coś takiego : http://allegro.pl/item591596865_zest...ch_do_par.html
    i takiego :http://allegro.pl/item592535686_filt...8_kolorow.html
    Jak myślicie warto zainteresować się tymi filtrami ?
    D80 F100 i parę słoików

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •