Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    adam_w
    Gość

    Domyślnie Jaka drukarka do wydruków cz-b format A4 ?

    Witam.
    Chciałbym kupić drukarkę do wydruków czarno białych chodzi mi głównie o baryt. Czytalem o Epsonie 2880 ale to drukarka A3 i cena powyżej 3000 tys. Czy istnieje drukarka do formatu A4 która drukuje rewelacyjnie czarno białe fotografie? Chodzi o to żeby nie było różnego rodzaju dominat barwnych. Poprostu alternatywa ciemni. Czy tego rodzaju czarno białe wydruki można uzyskać tylko na tuszch Ultra Chrom K3? Oczywiście myślę o stosowaniu papierów najwyższej jakości. Z góry dziękuję za rady.
    pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Mam podobny problem, a nie stać mnie na Epsona R800. Jeśli Ciebie stać to chyba da radę otrzymać porządne efekty, no i masz dostęp ewentualny do czarnobiałych tuszy Lyson. Tu jest sporo artykułów na temat workflow przy Epsonach : http://www.cjcom.net/digiprnarts.htm

    Ja chyba kupię Canon ip4600, czarny jest tam pigmentowy a roździelczość wydruku na tyle duża, że kropki w trybie 'greyscale' nie będą tak bardzo przeszkadzać..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adam_w Zobacz posta
    Witam.
    Chciałbym kupić drukarkę do wydruków czarno białych chodzi mi głównie o baryt. Czytalem o Epsonie 2880 ale to drukarka A3 i cena powyżej 3000 tys. Czy istnieje drukarka do formatu A4 która drukuje rewelacyjnie czarno białe fotografie? Chodzi o to żeby nie było różnego rodzaju dominat barwnych. Poprostu alternatywa ciemni. Czy tego rodzaju czarno białe wydruki można uzyskać tylko na tuszch Ultra Chrom K3? Oczywiście myślę o stosowaniu papierów najwyższej jakości. Z góry dziękuję za rady.
    pozdrawiam
    Temat trochę stary, ale może się komuś przyda. Najlepszą jakość uzyskamy stosując dobrej jakości tradycyjną atramentówkę 6-kolorową, np Epson Photo 950, może być nawet używana, zmieniając oryginalne kartridże na wersje do napełniania (tzw CIS), i zalewając atramentami do wydruków B-W, czyli same odcienie czarnego. Np Lyson Quad Black. Do sterowania tak zmodyfikowaną monochromatyczną drukarką, służy darmowy RIP Quad Tone.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •