Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie połaczyć partycje :)

    Zanim zapytam na specjalistycznych forach gdzie to fachowcy gadają jakimś specjalistycznym mało zrozumiałym językiem pomyślałem, że zapytam w rodzinie
    Chcę połączyć dwie partycje.
    Dokładnie to ma dwa HD ustawione w raid "0" no jakoś z zachłanności zrobiłem na tym 3 partycje
    C ok 100GB
    D ok 200GB
    E ok 200GB
    Chcę połączyć D i E aby powstała jedna duża D. Dane z tych partycji mogę utracić mogę je sformatować bo mam wszystko skopiowane na dodatkowym HD.
    jak to zrobić ?
    Czy można to wykonać tym narzędziem co jest w windzie menadżer dysków czy jakoś tak , czy koniecznie instalować jakiś programik do tego celu partymagik czy jakoś tak
    Nie chciał bym systemu zaśmicać i doinstalowywać jakieś narzedzie.
    Zaznaczam dane z dwóch partycji mogę utracić, mogę je sformatowac przed łączeniem.
    I pytanie dodatkowe czy winda potem mi sam ponazywa partycje bo ten trzci zapasowy dysk (G) na którym wszystko zrzucam ma jako dysk G.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #2

    Domyślnie

    Sposobów na ptarycje jest mnóstwo.

    Można wykonać narzędziem zarządzania dyskami, wbudowanym w Windows. Obie usunąć, założyć nową partycję, ustalić literkę napędu, sformatować.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    Wlazłem w te narzędzie widzę, partycje z napiskiem, że zdrowa . Na tym rozwija mi się lista co mogę zrobić :
    zmień literę dysku i ścieżki, formatuj, usuń dysk logiczny...
    Chyba najpierw sformatować by należało ? A potem usuń dysk logiczny, ale czy to dobry krok usunę D i E zostanie mi tylko C czy po usunięciu pojawi się opcja utwórz partycję ?
    Kurde nigdy tego nie robiłem Partycje tworzyłem przy instalowaniu systemu.
    No, ale zawsze musi być ten pierwszy raz.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #4

    Domyślnie

    Najpierw usuwasz partycję, formatować jej nie musisz - dopiero na koniec, po utworzeniu tej nowej, właściwej.

  5. #5

    Domyślnie

    No dobra Informatycy, usunę to usunę ale czy ktoś to praktykował Czy potem będę miał opcję utwórz partycję ?
    Czy rozwinie się taka opcja. Ktoś to robił. Szkoda by było żeby prawie 400GB kręciło się w powietrzu, a na moim 500 GBajtowym raidzie było tylko widoczne 100GB na których mam system i 5 programów .
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #6

    Domyślnie

    Praktykował, praktykował. Zrób tak jak ci radzą - będzie dobrze


  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki !
    Zanim te barbarzyństwo popełnie zadam głupie pytanie
    Ile może mieć wielkość, pojemności w GB pojedynczy folder pod XPkiem , bo te dwie partycje w sumie były jakby zbiorami rawow zdjęć prywatnych jedna, zdjęć "służbowych" druga. Czy w takiej wielkiej partycji można mieć np. dwa foldery po blisko 200 gb każdy. Ja rozumiem folder jako adres na HD ? wiec wydaje mi sie , że może być DUUUŻYYY No wolę zapytać bo zagadnienia dla mnie obce.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 28-02-2009 o 17:28 Powód: orto. ("barbażyństwo")
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8

    Domyślnie

    Spok możesz mieć nawet katalog 400GB ,
    usuwasz i tworzysz dyski logiczne jak i partycje podobnie jak w Instalatorze XP robin102 .

  9. #9

    Domyślnie

    Się udało się dzięki za porady. Tylko co zyskałem, poza tym, że coś się nauczyłem
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar jerryjola
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Częstochowa/Karczewice
    Posty
    235

    Domyślnie

    robinie, poszukaj w ostatnich numerach PC KOMPUTER czy CHIP-a (nie pamiętam w którym), był taki program (pełna wersja) Paragon Partition Manager (chyba 8,5).
    Super programik, o wiele lat świetlnych lepszy niż to co ma ta paskuda Winda pod maską.
    To tak na przyszłość, jakbyś coś musiał jeszcze zrobić.Robi w zasadzie z każdą partycją (nie tylko linuksowymi, ale i innymi) wszystko. Zanim cokolwiek zrobisz, masz podgląd , jak to wygląda, a potem dopiero akcja zaczyna się po zatwierdzeniu ostatecznym zadania (zadań)

    Program ten pozwala na stworzenie tzw. płyty startowej - menadżera partycji uruchamianego z płyty CD podczas startu systemu. Nie trzeba wtedy uruchamiać Windy.
    Jest szybszy, ma wiele opcji, i łatwy w obsłudze - poza tym - to, czego nie można zrobić pod Windą, z płyty można. Polecam.
    Albercik wie lepiej...
    d300...N70-200 VRII + N:35-50-85 f/1.8 i reszta dupereli,

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •