Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42
  1. #11

    Domyślnie

    no w sumie o podobną idee mi chodzi w wolnej chwili spróbuje coś pomajsterkować to zobaczymy co mi się uda
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  2. #12

    Domyślnie

    To jeszcze pomyślcie o małym silniczku krokowym, mikrokontrolerze, wężyku i będzie panoramowy full automat.
    Jacek

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    To jeszcze pomyślcie o małym silniczku krokowym, mikrokontrolerze, wężyku i będzie panoramowy full automat.
    Muszę poszukać w gratach, miałem takie silniczki krokowe od anteny radiostacji UKF.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  4. #14

    Domyślnie

    JK - stawiasz aparat, uruchamiasz system... i idziesz na piwo... :P

    wracasz... masz 100 zdjęć okolicy dookoła... albo twój aparat przywłaszczył sobie jakiś dres
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  5. #15

    Domyślnie

    Zawsze możesz dobudować system alarmowy z paralizatorem.
    Jacek

  6. #16

    Domyślnie

    Gorzej jak zapomni się go wyłączyć.... i samemu się zostanie kopniętym.. wtedy i tak dres zabierze
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  7. #17
    minaq
    Gość

    Lightbulb

    A może macie pomysł na budowę głowicy do panoram, która pozwalałaby na zachowanie nodal punktu przy obrocie zarówno horyzontalnym jak i wertykalnym?

    Mnie jedyne co przychodzi do głowy to umieszczenie aparatu na czymś w rodzaju wycinka sfery, której punktem centralnym jest nodal i znajduje się on dokładnie w poziomej osi obrotu głowicy...



    (niebieska część ruchoma "po sferze")

    Wykonanie czegoś takiego raczej przekracza moje możliwości... Może macie jakiś prostszy projekt?

  8. #18

    Domyślnie

    jutro wrzuce fotki swojej - działa podobnie jak "sferyczna"
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    jutro wrzuce fotki swojej - działa podobnie jak "sferyczna"
    (prototyp...ale jest oki)

    płaskownik mógłby być zastąpiony przez sanki manfrotto (chyba 454)

    podkładki w przegubie pozwalają "dostosować" uchwyt do różnych modeli aparatów. można by się pokusić o dodatkową szybkozłączkę do wymocowania body...



    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Czyżowice
    Posty
    126

    Domyślnie

    może przy wyliczaniu nodal punktu pomocna będzie ta tabelka i rysunki poniżej (dot. głowicy nodal ninja) http://www.nodalninja.com/html/nikon_settings.html?
    X-E2, 18/2 ; benro 550EX-BH-1

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •