Witam, zastanawiam się nad kupnem jakiejś stałki, chciałbym żeby w pełni współpracowała z moim body a jak wszyscy wiemy D60 niestety nie ma silniczka. Co polecicie ?
Szukaj
Witam, zastanawiam się nad kupnem jakiejś stałki, chciałbym żeby w pełni współpracowała z moim body a jak wszyscy wiemy D60 niestety nie ma silniczka. Co polecicie ?
Oczywiśćie 35/1.8, to obecnie must have dla każdego posiadacza DX bez silniczka :>
Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D
Gdybyś określił interesująca Ciebie ogniskową - byłoby łatwiej doradzaćA tak może być sigma 30 mm 1.4. A może być nikkor 60 mm 2.8
W nikoniku ogniskowa obiektywu dx jest x1,5
![]()
Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G
Nikkor AF-S 50mm f/1,4G
Nikkor AF-S Micro 60mm f/2,8G
Nikkor AF-S VR Micro 105 mm F2.8G IF-ED
Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM
Sigma 50mm f/1,4 EX DG HSM
Hmm ja tam widzę dwa zbieżne tematy aktualnie na forum w tym jeden konkretnie o D40/D60 i obiektywach stałoogniskowych. Oprócz tego toczą się olbrzymie tematy o S30/1.4 , S50/1.4 , N35/1.8 i N50/1.4. Skoro założyłeś temat w tym dziale to zakładam, że chodzi o standard. W stopce masz N18-200 więc widzę, że z określeniem jaka będzie tobie potrzebna ogniskowa nie powinno być problemu. Co innego gdyś miał inny obiektyw, ale ty masz aktualnie większy zakres ogniskowych aniżeli standard. Ty też zapewne wiesz jakie zdjęcia chcesz robić, a konkretnie z jakiej odległości, jakie duże obiekty i jak wąsko chcesz kadrować. Stałka to jest już "specjalizowane narzędzie". Reasumując nie rozumiem twojego pytaniaChyba, że pytasz która jest bardziej "cool" i która jest bardziej "kultowa"
Przepraszam, że tak ostro ale robi sie bałagan.
Ja sam osobiscie zbieram na af-s 50 f/1.4![]()
Ja bym preferował bardziej 50 bo 30 to dość szeroko jak dla mnie. A co było by lepsze ? N 50 1.4 czy S 50 1.4 ?
Oba są bdb. Wszystko zależy od kasy. Którego byś nie wziął będziesz zadowolony
D40: S10-20, S30, N50G, N18-200VR, T55-200+DCR250, SB-400...
Zenith 12XP: H44M, J37A, P29/2.8, P135/2.8...
wez N50-F1,4G , sam posiadam i bardzo sobie chwale ,baaardzpo ostry juz od f2,2-2,5 a poczawszy od f4 to juz naprawde rekordowe osiagi,solidna konstrukcja,jedyna wada jest dosyc wolny af
Fuji S5Pro / F801 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 /
Pozdrawiam, Krzysiek.
Skontaktuj się z nami