Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jaka stałka do D60

    Witam, zastanawiam się nad kupnem jakiejś stałki, chciałbym żeby w pełni współpracowała z moim body a jak wszyscy wiemy D60 niestety nie ma silniczka. Co polecicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiśćie 35/1.8, to obecnie must have dla każdego posiadacza DX bez silniczka :>
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  3. #3

    Domyślnie

    Gdybyś określił interesująca Ciebie ogniskową - byłoby łatwiej doradzać A tak może być sigma 30 mm 1.4. A może być nikkor 60 mm 2.8 W nikoniku ogniskowa obiektywu dx jest x1,5

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar avallardi
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    bardzo duże miasto w centralnej Polsce
    Posty
    247

    Domyślnie

    Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G
    Nikkor AF-S 50mm f/1,4G
    Nikkor AF-S Micro 60mm f/2,8G
    Nikkor AF-S VR Micro 105 mm F2.8G IF-ED

    Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM
    Sigma 50mm f/1,4 EX DG HSM

  5. #5

    Domyślnie

    Hmm ja tam widzę dwa zbieżne tematy aktualnie na forum w tym jeden konkretnie o D40/D60 i obiektywach stałoogniskowych. Oprócz tego toczą się olbrzymie tematy o S30/1.4 , S50/1.4 , N35/1.8 i N50/1.4. Skoro założyłeś temat w tym dziale to zakładam, że chodzi o standard. W stopce masz N18-200 więc widzę, że z określeniem jaka będzie tobie potrzebna ogniskowa nie powinno być problemu. Co innego gdyś miał inny obiektyw, ale ty masz aktualnie większy zakres ogniskowych aniżeli standard. Ty też zapewne wiesz jakie zdjęcia chcesz robić, a konkretnie z jakiej odległości, jakie duże obiekty i jak wąsko chcesz kadrować. Stałka to jest już "specjalizowane narzędzie". Reasumując nie rozumiem twojego pytania Chyba, że pytasz która jest bardziej "cool" i która jest bardziej "kultowa" Przepraszam, że tak ostro ale robi sie bałagan.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja sam osobiscie zbieram na af-s 50 f/1.4
    D60, D90, D600 + N18-55 + N24-70 + N50 1.8 + N80 1.8

    FB

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym preferował bardziej 50 bo 30 to dość szeroko jak dla mnie. A co było by lepsze ? N 50 1.4 czy S 50 1.4 ?

  8. #8

    Domyślnie

    Oba są bdb. Wszystko zależy od kasy. Którego byś nie wziął będziesz zadowolony
    D40: S10-20, S30, N50G, N18-200VR, T55-200+DCR250, SB-400...
    Zenith 12XP: H44M, J37A, P29/2.8, P135/2.8.
    ..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alex004 Zobacz posta
    A co było by lepsze ? N 50 1.4 czy S 50 1.4 ?
    nieee, bo znowu się zacznie ;oP
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  10. #10

    Domyślnie

    wez N50-F1,4G , sam posiadam i bardzo sobie chwale ,baaardzpo ostry juz od f2,2-2,5 a poczawszy od f4 to juz naprawde rekordowe osiagi,solidna konstrukcja,jedyna wada jest dosyc wolny af
    Fuji S5Pro / F801 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 /
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •