Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Sony GPS-CS1KASP GPS Unit


    Wielkość: 87mm x 36mm x 36mm
    Waga 55g bez baterii
    Zasilanie: jedna bateria AA
    10 godz pracy na baterii lub 14 godz na NiMH
    Kompatybilne z Exif 2.1 lub nowszym
    Pamięć 31 MB
    Zapis pozycji co 15 sekund
    Możliwość zapisu przez około 360 godz (15 dni)

    Uruchamiamy program, wczytujemy log oraz zdjęcia i otrzymujemy zaznaczone miejsca gdzie były robione zdjęcia.
    Informację GPS możemy wpisać do zdjęć.




    Mamy łatwy podgląd na na całą trasę. (Wczorajsza wycieczka do sklepów Calumet i Helix Camera w Chicago)




    Widoczne dane GPS po zapisaniu do zdjęcia.



    Widoczna różnica w miejscach gdzie było robione zdjęcia (żółty znacznik) i zdjęcia gdzie pokazuje GPS.


    Plusy
    - Możliwość śledzenia nie tylko pozycji zdjęć, ale także całej trasy wycieczki
    - Możliwość współpracy z większością aparatów cyfrowych jak i kamer video

    Minusy
    - Trzeba dobrze synchronizować czas w aparacie. (istnieje możliwość korekty w oprogramowaniu)
    - GPS nie jest zapisywany do RAW tylko do jpg
    (Tak naprawdę nie jest to minus, bo jak się okazuje, po najmniejszych zmianach w PhotoShop'ie informacja o GPS ginie i dopiero na końcu obróbki zdjęć najlepiej wczytać dane GPS)
    - Zapis pozycji następuje co 15 sekund, tak więc program wybiera najbliższy czas. Przy wędrówce pieszej, kiedy zatrzymujemy się do zrobienia zdjęcia nie ma to znaczenia.

    Wiele osób narzeka, że czas startu jest długi. Porównywałem z samochodowym GPS Garmin nuvi i obie jednostki są gotowe w takim samym czasie.

    Proces linkowania zdjęć z danymi GPS jest bardzo prosty i szybki.
    Późniejsze połączenie zdjęć z google map i earth to już prosta zabawa

    Z pierwszy testów wynika, że niedokładność pozycji dochodzi od około 25m co mnie nie przeszkadza.
    Ostatnio edytowane przez Władca Pixeli ; 22-02-2009 o 07:38
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  2. #2
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Cena ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Cena ?
    $109.95 w B&H Photo
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #4
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Czy 25 metrów pomyłki to dużo czy mało jak na urządzenie z XXI w. ? bo mam obiekcje.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Czy 25 metrów pomyłki to dużo czy mało jak na urządzenie z XXI w. ? bo mam obiekcje.
    Błąd może być dużo mniejszy. W czasie jazdy GPS był z przodu za szybą i z trasy na mapie wygląda, że "jedzie" dokładnie po drodze. Parkując na parkingu między budynkami być może zasłaniałem dachem samochodu dostęp do części nieba i odczyt powodował większe niedokładności. Jak się pogoda poprawi zrobię więcej testów.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Możesz zdradzić w jaki sposób można pokazać cała trase. Niestety mi sie nie udaje. Sony napisalo ze nie ma takiej mozliwosci
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Jakubows Zobacz posta
    a czy ma oprogramowanie także pod maca?
    Jest tylko na jedyny słuszny system IBM (2000 SP4, XP SP2, Vista)

    Cytat Zamieszczone przez Adams Zobacz posta
    Możesz zdradzić w jaki sposób można pokazać cała trase. Niestety mi sie nie udaje. Sony napisalo ze nie ma takiej mozliwosci
    Ja z CD zainstalowałem tylko GPS Image Tracker (Katalog \Setup\GPS\setup.exe)
    2 pierwsze mapy to właśnie z tego programu.
    Oczywiście GPS był włączony cały czas w czasie jazdy.
    W czasie uruchamiania programu GPS Image Tracker komputer musi być podłączony do internetu. Przy wczytaniu zbiorów log, program automatycznie pokazuje całą trasę.
    Z tego co widzę to na mapie pokazuje wszystkie logi jakie są zaimportowane. Jeżeli chcemy widzieć tylko zadane dni to wystarczy wykasować z programu pozostałe zbiory log.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Jest tylko na jedyny słuszny system IBM (2000 SP4, XP SP2, Vista)


    Ja z CD zainstalowałem tylko GPS Image Tracker (Katalog \Setup\GPS\setup.exe)
    2 pierwsze mapy to właśnie z tego programu.
    Oczywiście GPS był włączony cały czas w czasie jazdy.
    W czasie uruchamiania programu GPS Image Tracker komputer musi być podłączony do internetu. Przy wczytaniu zbiorów log, program automatycznie pokazuje całą trasę.
    Z tego co widzę to na mapie pokazuje wszystkie logi jakie są zaimportowane. Jeżeli chcemy widzieć tylko zadane dni to wystarczy wykasować z programu pozostałe zbiory log.
    Szkoda, że nie ma po osx

    trudno, nie kupię tego gadżetu. Zaoszczędzę trochę

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Jakubows Zobacz posta
    Szkoda, że nie ma po osx
    GPS mają kilka standardów zapisu danych i jest wiele oprogramowania na internecie do importu danych.
    Kilka sekund na google i ...
    http://macgpscs1.blogspot.com/2007/0...e-roundup.html
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •