Szukaj
Skutecznym sposobem jest postawienie głowicy na szmatce nasączonej obficie płynem do udrażniania, a nawet ciepłą wodą. Jeśli nie wiemy jak zwolnić blokadę, aby móc przesuwać głowicę, należy wyłączyć ją z prądu w czasie kiedy karetka jest gdzieś na środku. Wówczas szmatka na miejsce do parkowania i na nią najechać trzeba głowicą. Po kilku godzinach postoju, wyjmujemy szmatkę i wykonujemy standardową procedurę czyszczenia.
Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało
Wiem, że troszkę odkopuję ale borykam się z podobnym problemem.
Niedawno zakupiłem CISS + tusze lyson z inks.pl
Wszystko zainstalowałem (nie obyło się bez problemów ale już działa).
Natomiast robiłem już kilkakrotnie czyszczenie dysz i nadal nic nie pomaga.. nie bardzo wiem co robić dalej - zawsze problem jest z light magenta.
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
Nikon z Sigmą, Nikkorem i Sabiną
Pozdrawiam
Zajrzyj na stronę http://www.inks.pl/. Oni sprzedają systemy stałego zasilania. Gdzieś w środku (a dokładnie tu: http://www.inks.pl/instrukcja2,40.html) jest instrukcja dotycząca udrażniania zapchanych głowic. Płyny tez u nich można kupić.
Mam r285 ale zainstalowałem CISS na nieużwanej i nie miałem problemu ze starymi tuszami. Tusze mam Lysona i zasychanie u mnie nie wystąpiło jak do tej pory.
Zdaża się natomiast, że zapowietrza się głowica. Zwykle pomaga 1-2 krotne czyszczenie dysz. Chociaż miałem jeden przypadek, w którym musiałem odpowietrzyć kartridż ręcznie.
Czy u Ciebie nie drukuje się cały kolor, czy pojedyńcze dysze?
Ostatnio edytowane przez Me_how ; 22-01-2010 o 16:06 Powód: Sorry, nie zauwazyłem że temat jest mocno odgrzany.
Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|
Hmm aktualnie już na wydruku testu dysz wszystkie dysze są drożne (patent z ręcznikiem się sprawdził)
Natomiast nadal na niektórych wydrukach zdarzają się widoczne linię przez całą szerokość.
Nikon z Sigmą, Nikkorem i Sabiną
Pozdrawiam
To by jednak znaczyło, że zapowietrza się głowica. RFobiłeś testy dysz po wydrukowaniu takiego paskowanego zdjęcia?
Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|
Nikon z Sigmą, Nikkorem i Sabiną
Pozdrawiam
Z czystym sumieniem moge polecić kolegę Czornyj`a. Zrobił mi profil pod papier Ilforda i jest extra. Zgodność barw porównywalna ze zdjeciami wzorcowymi Kodaka.
Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|
W moim PX700W od nowości zrobiłem dopiero 4 zmiany tuszów... przy czym 3 zmiany to zamienniki, i niestety najwyraźniej nie mam szczęścia do alternatywnych producentów.
Na początek nabyłem zamienniki firmy JET-TEC... sklep zapewniał najwyższą jakość, gdyż jako jedyne zamienniki produkowane są w GB, dodatkowo miały być wydajniejsze o 25% w stosunku do oryginałów.... Po zakupie okazało się, że ta zwiększona wydajność dotyczy tylko dwóch modeli epsonów (na stronie przy mojej drukarce było napisane że wydajniejsze) tj. wprowadzili mnie w błąd....
Niestety co gorsze zasychały okropnie, wystarczyło kilka dni i kłaniało się czyszczenie głowicy... co w efekcie spowodowało, że prawie nic nie wydrukowałem a tusz został zużyty na czyszczenie.. wrrr
Zmieniłem sklep, zmieniłem zamienniki na... drekkery... I niestety wczoraj wydrukowałem kilkanaście zdjęć 10x15, przy ostatnim w połowie wydrukowała dobrze, a od połowy pojawiły się pasy i popierniczyły zupełnie kolory....
po czym z przerwami ok 6 razy czyściłem głowicę, a po ostatnim czyszczeniu już nic nie drukuje... tzn. np. chcąc wydrukować papier w kratkę wychodzi strona spryskana szarymi małymi kropelkami..... Pomijam fakt, że praktycznie cała zmiana została wchłonięta czyszczeniem głowicy..
Dzwoniłem do sklepu w którym kupowałem zamienniki i plecili mi by wyjąć głowicę i włożyć ją do gorącej wody..... Nie zauważyłem by ktoś na forum to praktykował.... choć nie wydaje mi się to zbyt rozsądne... tymbardziej w przypadku drukarki fotograficznej?
Poza tym wydaje mi się, że skoro drukowane są już tylko porozrzucane mini krople po całej kartce, wygląda mi to na poważne zatorowanie systemu.
Najchętniej oddałbym ją do serwisu gdyż jest jeszcze na gwarancji, z tym że nawet jeśli zakupię teraz oryginalne pojemniki i oddam ją do serwisu, oni podobno będą widzieli historię jakie tusze były używane... Z tym, że na drekkerach drukara pokazuje, że ma załadowane pojemniki oryginalne....
Orientujecie się czy mam szansę na naprawę gwarancyjną czy raczej polecacie np użyć nawilżonej ściereczki i zaparkować na niej głowicę? Czy może coś innego w takim przypadku?
I jeszcze jedno pytanie, drukarka posiada poduszki w które wchłania się tusz np. z czyszczenia głowicy... czasem podobno trzeba je wymieniać... Czy drukarka pokaże komunikat kiedy należy to zmienić i jaka jest wydajność takich poduszek?
Skontaktuj się z nami