Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ladowarka do D50 (EN-EL3a)

    Nie znalazlem takiego watku na forum wiec zakladam nowy temat, a problem mam taki:


    Sprowadzilem d50 z USA.. juz bylem zadowolony pelny szczescia i w ogole i rozladowala mi sie bateria, wiec rozpakowywuje ladowarke (Quick Charger MH-18 ) patrze a tam wtyczka do kontaktu... dziwna! jakies dwa plaskie metalowe rzeczy... nie wiem do czego takie cos podlaczyc. Czy takie gniazdka maja w stanach ? czy moze wymaga to poprostu specialnego gniazdka badz transformatora pradu ?

    Jesli jest to wina kabla tylko ( znaczy sie jesli jest dostosowany tylko do USA ) to czy mozna gdzies szybko zakupic taki kabel ? ( spiesze sie bo niedlugo wyjezdzam a aparat potrzebny by byl na wyjazd.. )
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

  2. #2

    Domyślnie

    Wystarczy kabel nowy kupić. Kiedyś miałem laptopa z USA z "dziwną" wtyczką i wymianiłem tylko kabel z zasilacza.
    pozdrawiam, IT

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ładowarka zasilana jest zasilaczem impulsowym Starsze typy takich zasilaczy miały przełącznik 110/220V. Nowe zasilacze są tak skonstruowane, że pracują poprawnie przy napięciu 110 i 220V. Najlepiej spojrzeć na naklejkę pod spodem ładowarki Tam powinno być napisane z jakim napięciem współpracuje. jeżeli będzie oznaczenie 110/220 to śmiało bez żadnego transformatora możesz podłączać zmieniając jedynie kabel. Prawdopodobnie wystarczy tylko zmienić przewód. W ładowarce masz klasyczne gniazdo z dwoma bolcami w środku i każdy kabel na przykład od miniwieży, radiomagnetofonu będzie pasował. Ostatecznie można ten przewód dokupić za kilka zł w niemal każdym sklepie elektronicznym.
    ... to para co z kotła, rurami do tłoków, a tłoki kołami ruszają z dwóch boków. I gnają i pchają i pociąg się toczy, bo para te tłoki wciąż tłoczy i tłoczy...

  4. #4

    Domyślnie

    hmm dzieki wam za szybka odpowiedz bateria sie laduje temat do zamkniecia
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •