Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Jaka pamięć ?

  1. #1

    Domyślnie Jaka pamięć ?

    Chciałbym przyspieszyć trochę mój komputer. W tej chwili mam włożoną pamięć 2 x 1Gb Ocz Gold DDR2 PC2-6400 800 MHz (5.0-5-5-15 4-22-5-4), zainstalowane mam 3 twarde dyski 1 x 160Gb 2 x 320Gb (RAID).
    Komputer jest dość wolny, zwłaszcza przy odpalaniu. Dodam jeszcze że używam go jedynie do obróbki plików i internet, żadnych gier.
    Proszę o poradę, czy lepiej będzie (taniej też?) kupić jakieś tańsze kości pamięci 4 Gb, czy dokupić do tych takie same, czy o tych samych parametrach ?

  2. #2

    Domyślnie

    Pamięć nie jest wąskim gardłem tylko zazwyczaj podsystem dyskowy. Jeśli systemowym jest 160-ka, proponuję, zamiast niej, dołożyć trzecią 320-tkę i ustawić w Raid5. To daje, z reguły, niemal dwukrotne przyśpieszenie operacji dyskowych, w stosunku do jednego dysku systemowego.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    A reszta podzespołów ?
    Jakie dokładnie dyski są aktualnie wpięte - bo pojemność za dużo nie mówi o ich szybkości

    Pamięci nigdy za wiele, ale nie oczekuj cudów po jej zwiększeniu a tym bardziej po wstawieniu np. 1066MHz
    DLXXX etc.

  4. #4

    Domyślnie

    Dyski to 2 X SeaGate Barracuda 7200.10 320GB S300, Barracuda 7200.10 160GB S300.
    Więc, jak pisze Tom01, najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku było by zamienienie dysku z 160 na 320Gb i połączeniu trzech w RAID ?
    Trochę od początku planowałem mieć system na oddzielnym dysku.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARJAN Zobacz posta
    Dyski to 2 X SeaGate Barracuda 7200.10 320GB S300, Barracuda 7200.10 160GB S300.
    Więc, jak pisze Tom01, najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku było by zamienienie dysku z 160 na 320Gb i połączeniu trzech w RAID ?
    Trochę od początku planowałem mieć system na oddzielnym dysku.
    Transfer pojedynczego dysku to max 20-50MB/s przy dobrych wiatrach. Zmienność transferu, oczywiście w dół, będzie kilkukrotna. Raid5 z min 3 przyzwoitych dysków konsumenckich, to stały transfer na poziomie 50-90MB/s. Proszę to sobie przełożyć na prędkość działania systemu, który non-stop "mieli" dyskiem.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Transfer pojedynczego dysku to max 20-50MB/s przy dobrych wiatrach.
    Tak było kilka lat temu. Obecnie dyski o gęstości 500 GB/talerz mają transfery :
    http://img246.imageshack.us/img246/6379/hdtachpn4.jpg

    Cytat Zamieszczone przez MARJAN Zobacz posta
    Chciałbym przyspieszyć trochę mój komputer. W tej chwili mam włożoną pamięć 2 x 1Gb Ocz Gold DDR2 PC2-6400 800 MHz (5.0-5-5-15 4-22-5-4), zainstalowane mam 3 twarde dyski 1 x 160Gb 2 x 320Gb (RAID).
    Komputer jest dość wolny, zwłaszcza przy odpalaniu. Dodam jeszcze że używam go jedynie do obróbki plików i internet, żadnych gier.
    Proszę o poradę, czy lepiej będzie (taniej też?) kupić jakieś tańsze kości pamięci 4 Gb, czy dokupić do tych takie same, czy o tych samych parametrach ?
    Wyłącz plik strony (ew. wcześniej sprawdź ile ramu max wykorzystujesz podczas intensywnej pracy). Dla XP przy 2 GB RAM można już wyłączać ... dla Vista 64bit potrzeba 4 GB - wiele zależy od tego co robisz na kompie bo w pewnych przypadkach można na XP wyłaczyć plik strony przy 512 MB RAM.

    Zdefragmentuj dyski twarde.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 19-02-2009 o 21:06

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Tak było kilka lat temu. Obecnie dyski o gęstości 500 GB/talerz mają transfery :
    http://img246.imageshack.us/img246/6379/hdtachpn4.jpg
    Pobożne życzenia. Proszę sobie sprawdzić samemu, to nie jest żadna filozofia.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Pobożne życzenia. Proszę sobie sprawdzić samemu, to nie jest żadna filozofia.
    No zgadzam się że żadna filozofia ... na moim dwuletnim 320GB (160 GB/talerz) mam ~70 MB na początku dysku i ~30-40 na końcu :] (sam sobie kiedyś sprawdzałem :> ) Nie wiem czemu się Pan dziwi tym ~135 MB/s z początku na ww 500GB dysku. Ma Pan strasznie nieaktualne dane. Proszę trochę poczytać/pomierzyć.

    ps. nawet jeśli HDTach bierze 1 MB za 1000 000 B to i tak ma Pan 128 MB /s w początkowej fazie i 67 MB/s w końcowej więc gdzie tam do Pańskich 20-50MB ... i to jeszcze w "porywach" ? (no chyba że ma Pan jakiś antyk a nie dysk to faktycznie może być tak marnie)
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 19-02-2009 o 23:46

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Ma Pan strasznie nieaktualne dane.
    Badanie robione na współczesnych dyskach. Nigdy z pojedynczego rzeczywiście nie dało się odczytać/zapisać szybciej niż podałem. Oczywiście zapis jest wolniejszy.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Badanie robione na współczesnych dyskach. Nigdy z pojedynczego rzeczywiście nie dało się odczytać/zapisać szybciej niż podałem. Oczywiście zapis jest wolniejszy.
    No cóż ... na moim starym (jak na dzisiejsze czasy) dysku się da szybciej Panu coś zawsze kiepskie wyniki pomiarów wychodzą Jaki ma Pan model dysku ? Ew. o jakiej gęstości danych/talerz (można odczytać w Everest)?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •