Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Malujemy rzęsy

  1. #1

    Domyślnie Malujemy rzęsy

    Patent ten wybadałem w jakieś gotowej akcji kiedyś. Nie wiedziałem jak tego tutka nazwać, opiszę sprawę na przykładzie rzęs, więc niech będzie "Malujemy rzęsy"

    1. Otwieramy zdjecie w Photoshopie.
    2. Kopiujemy warstwę [CTRL+J]
    3. Usuwamy z niej kolor [SHIFT+CTRL+U].
    4. Kopiujemy również tę warstwę.
    5. Z nowej warstwy robimy tzw. negatyw - odwracamy kolory [CTRL+I]

    Mamy więc 3 warstwy: negatyw, czarno-biała, oryginał.

    6. Zmieniamy tryb mieszania warstwy 'negatyw' na Rozcieńczenie koloru. Zdjęcie stanie sie całe białe.
    7. Z menu Filtr>Rozmycie wybieramy Rozmycie gaussowskie.
    8. Zwiększamy stopień rozmycia wg uznania, tak aby były wyraźnie zakreślone kontury oczu, rzęsy.


    9. Łączymy warstwę 'negatyw' i czarno-białą [CTRL+E]
    10. Zmieniamy tryb mieszania nowej warstwy na Mnożenie.


    11. Wymazujemy/wymaskowujemy to co nas nie interesuje i zostawiamy na tej warstwie same oczy.
    12. Zmniejszamy krycie wg uznania - np. 50%


    No i wszystko:



    To oczywiscie tylko przykładowe zastosowanie tego patentu. Można na całym zdjęciu zastosować, aby w ten sposób zwiększyć kontrasty. Można spróbować z innymi trybami mieszania warstw, z kolorami itp. itd. No, wiadomo - jak to w Photoshopie, możliwości się nie kończą Mam nadzieję, że się komuś przyda pośrednio do czegoś Ja w sumie dość często korzystam...
    D70s | 18-70 | 50 | 70-300 VR | SB-800 | Hoya DMC CPL | Lowepro Off Road
    ..:: http://www.lesniak.ocom.pl/ ::..

  2. #2

    Domyślnie

    a całkiem fajny sposob, uzywalem tego efektu do robienia "komiksowych" portretow, a w sumie nie pomyslalem zeby uzyc do wzmocnienia brwi, czy rzęs.
    (ja do tego uzywalem Burn tool z ustawionym shadows krycie na 5%, ale z kazda rzeska trzeba bylo sie bawic z osobna).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •