Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D90 z Nikkorem 24-70 / 2,8

    Mam zamiar kupić obiektyw Nikkor 24-70 / 2,8, zastanawiam się czy z Nikonem D90 przy ogniskowej 24 będzie on tak samo szeroki jak przy tej samej ogniskowej w kicie N 18-55 /3,5 – 5,6
    Jeśli z D90 ten Nikkor byłby dużo węższy musiał bym szybko dokupić coś szerokiego, a to już daje niezłą sumę. Wtedy może lepiej Poczekać na Sigmę 24-70 HSM i dokupić do niej obiektyw szerokokątny. Tylko niewiadomo ile trzeba będzie czekać.

    Jeśli powtórzyłem wątek to sorki i proszę o jakiś link, ja nic nie znalazłem.
    Pozdrawiam Zbyszek
    D90, D700 + MB-D10 / Sigma 10-20, 24-70 HSM, 150-500. SB-900
    Sony HDR SR 11

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli amatorsko focisz, a raczej tak jest, bo w innym wypadku byś takich pytań nie zadawał to może nie aż z tak grubej rury ładuj w szkła - może Tamron 28-75 f2.8 i do tego np. Tokina któraś 11-16 lub 12-24?, a do D40 zostawić 18-55
    Może w taki sposób, troche kasy zostanie na np. Nikkora 70-300 VR

    edit
    Widzę, że masz tele więc na przykład fiszaj
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pietern Zobacz posta
    To obiektyw na pełną klatkę, więc nie będzie, w D90 to wyjdzie 36-105. Kit to 27-82.
    Piotr
    Ale pyta czy przy tej samej ogniskowej na dwóch obiektywach, czyli tu 24 i tu 24mm. Będzie w 99% tak samo - nie wiem może jakieś są minimalne inne kąty widzenia
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbysior Zobacz posta
    Mam zamiar kupić obiektyw Nikkor 24-70 / 2,8, zastanawiam się czy z Nikonem D90 przy ogniskowej 24 będzie on tak samo szeroki jak przy tej samej ogniskowej w kicie N 18-55 /3,5 – 5,6
    Jeśli z D90 ten Nikkor byłby dużo węższy musiał bym szybko dokupić coś szerokiego, a to już daje niezłą sumę. Wtedy może lepiej Poczekać na Sigmę 24-70 HSM i dokupić do niej obiektyw szerokokątny. Tylko niewiadomo ile trzeba będzie czekać.

    Jeśli powtórzyłem wątek to sorki i proszę o jakiś link, ja nic nie znalazłem.
    Ogniskowa jakiegokolwiek obiektywu jest wartością stałą. Tak więc ogniskowa 24 z N24-70 jest taka sama jak ogniskowa 24 z N18-55.
    Chyba o to Ci chodziło w tym pytaniu bo nie do końca zrozumiałem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cyrusvirus Zobacz posta
    Ale pyta czy przy tej samej ogniskowej na dwóch obiektywach, czyli tu 24 i tu 24mm. Będzie w 99% tak samo - nie wiem może jakieś są minimalne inne kąty widzenia

    Hm,...
    No to tak.
    Ja sobie przetransponowałem na realny kąt widzenia obiektywu 24*. Takiego nie ma szans osiągnąć żadnym z tych szkiełek w D90.
    Piotr

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki
    Wszystko rozumiem, ale kaszalota walnąłem, no cóż teraz to proste ale wcześniej niestety nie było.

    Jeszcze jedno: pytanie to wpisałem opierając się na jakimś opisie, w którym podawano że ten obiektyw z matrycą jak w D3 czy D700 przy ogniskowej 24 chodzi jak obiektyw szerokokątny, i na tym opis się skończył, stąd wysnułem wniosek że z matrycą z D90 będzie chodził wężej. No cóż takie są początki ale kto nie pyta ten błądzi.
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 15-02-2009 o 21:49
    Pozdrawiam Zbyszek
    D90, D700 + MB-D10 / Sigma 10-20, 24-70 HSM, 150-500. SB-900
    Sony HDR SR 11

  7. #7

    Domyślnie

    D3 i D700 to aparaty z matryca pełnoklatkową dlatego obiektywy dają rzeczywiście takie ogniskowe jak "mają napisane". Natomiast modele niższe (D300 i w dół) to aparaty z mniejsza matrycą która daje tzw. Croppa. Każdą ogniskową musisz pomnożyć razy 1.5 .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbysior Zobacz posta
    Jeszcze jedno: pytanie to wpisałem opierając się na jakimś opisie, w którym podawano że ten obiektyw z matrycą jak w D3 czy D700 przy ogniskowej 24 chodzi jak obiektyw szerokokątny, i na tym opis się skończył, stąd wysnułem wniosek że z matrycą z D90 będzie chodził wężej. No cóż takie są początki ale kto nie pyta ten błądzi.
    Dobrze wyczytałeś, tylko że ogniskowa 24 się nie zmieni na jakiejkolwiek wielkości matrycy, ale zmieni się kąt widzenia tej ogniskowej w zależności od matrycy.
    Faktycznie kąt ogniskowej 24 na matrycy DX będzie odpowiadał kątowi ogniskowej 36 ( tak w przybliżeniu i w skrócie. )

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Dobrze wyczytałeś, tylko że ogniskowa 24 się nie zmieni na jakiejkolwiek wielkości matrycy, ale zmieni się kąt widzenia tej ogniskowej w zależności od matrycy.
    Faktycznie kąt ogniskowej 24 na matrycy DX będzie odpowiadał kątowi ogniskowej 36 ( tak w przybliżeniu i w skrócie. )
    Tak jest, a ja chciałem porównania na tej samej matrycy tylko z innymi obiektywami, teraz widzę jak dopieprzyłem, ale za to ile więcej wiem, czyli opłacało się.
    Podziękowania dla wszystkich.

    Cytat Zamieszczone przez cyrusvirus Zobacz posta
    Jeśli amatorsko focisz, a raczej tak jest, bo w innym wypadku byś takich pytań nie zadawał to może nie aż z tak grubej rury ładuj w szkła - może Tamron 28-75 f2.8 i do tego np. Tokina któraś 11-16 lub 12-24?, a do D40 zostawić 18-55
    Może w taki sposób, troche kasy zostanie na np. Nikkora 70-300 VR

    edit
    Widzę, że masz tele więc na przykład fiszaj
    Myślę że to jest tak: Ten facet umiera szczęśliwszym, który ma więcej zabawek, a z mojej półki już biorą, inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć.
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 16-02-2009 o 09:29
    Pozdrawiam Zbyszek
    D90, D700 + MB-D10 / Sigma 10-20, 24-70 HSM, 150-500. SB-900
    Sony HDR SR 11

  10. #10

    Domyślnie

    hehe spoko spoko ja wszystko rozumiem i czasem za dużo gadam
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •