Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie problem z ekspozycja nikon d80

    witam!
    problem w tym ze obojetnie jakie ustawienia dam na aparacie i podwyzsze expozycje nawet do +5 to i tak nie ma zadnej roznicy....wie ktos moze o co kaman?

  2. #2

    Domyślnie

    jakie ustawienia, jaki program, jaki.....

    albo POKAZ ZDJECIE
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  3. #3

    Domyślnie

    Jaki program....? U mnie działa cacy. Aż sięgnąłem po puszke, żeby sprawdzić
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #4

    Domyślnie

    a po zmianie ekspozycji robisz zdjęcie tego samego obszaru? Bo rozumiem ze chcesz poprzez zmiane "oszukac" pomiar światła by automat pobierał inne wartości dla czasu i przyslony w danej scenie. Inna możliwość to autoiso, lub pomiar punktowy ustawiany raz na czarnym raz na bialmy obszarze. Ew uszkodzenie ale to chyba małoprawdopodobne.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 15-02-2009 o 23:58 Powód: orto. ("obrzarze")
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  5. #5

    Domyślnie

    ekspozycja działa w trybach PASM wiec obojetnie na ktory ustawie to i tak ekspozycja sie nie zmienia... czy na + 2 czy na -3 to nie ma roznicy

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Krosno/Kraków
    Posty
    124

    Domyślnie

    Fotki fotki fotki! Bez zdjęć to sobie możemy. Do każdego zdjęcia napisz w jaki sposób mierzyłeś światło i na co... wtedy na pewno dostaniesz odpowiedź.

  7. #7

    Domyślnie

    ale zwiekszona ekspozycja powinna byc gołym okiem widoczna.. niewazne czy obnizona czy zwiekszona.... robie zdjecie zwykle bez ekspozycji potem z ekspozycja i nie ma roznicy. takze wrzucenie fotki tutaj nic nie zmieni bo beda wszystkie takie same

  8. #8

    Domyślnie

    taaa? Ale ja nie popatrzę na fotę tylko na exifa
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez V E R E M Y Zobacz posta
    ale zwiekszona ekspozycja powinna byc gołym okiem widoczna.. niewazne czy obnizona czy zwiekszona.... robie zdjecie zwykle bez ekspozycji potem z ekspozycja i nie ma roznicy. takze wrzucenie fotki tutaj nic nie zmieni bo beda wszystkie takie same
    Robisz zdjęcie bez ekspozycji? Ciekawe...

    Jeżeli robisz zdjęcie w trybie M ustawiasz drabinkę na zero i robisz zdjęcie, teraz wprowadzasz kompensację ekspozycji powiedzmy +3 EV i drabinka pokaże ci niesoświetlenie o -3EV - musisz ją wyzerować i zrobić zdjęcie, może o tym zapominasz.
    Ostatnio edytowane przez okoterroru ; 15-02-2009 o 17:11

  10. #10

    Domyślnie

    Robisz zdjęcie bez ekspozycji? Ciekawe...

    bez czyli na zero.... a potem na +2 czy na +5 a i tak roznicy nie ma... napewno cos robie zle,, albo cos jest walniete

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •