Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: _/

  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Świetna fota. Z klimatem...

  3. #13

    Domyślnie

    Przykro mi, ale mi się nie podoba.

    Moim zdaniem podstawowe problemy to:
    1) Postać - widać ją albo za mało albo za dużo - w sensie jasności / ciemności. Jest za ciemno na szczegóły i normalny widok, za jasno na ciemną, graficzną sylwetkę na tle nieba.
    2) Nieostry jest pierwszy plan i tło, natomiast sylwetka jest być może ostro, ale przez to, co w pkt. 1 też wygląda jakoś tak nieostro.
    3) Poza tym ten nieostry pierwszy plan sprawia wrażenie, jakby zasłaniał zdjęcie.
    4) Kadrowanie - jeżeli miało to być zdjęcie osoby (nostalgiczne?), to może warto bardziej tę osobę pokazać? Wg. mnie dużo lepiej byłoby, gdyby ukośna linia pierwszego planu biegła od dolnej krawędzi 1/3 od LD do prawej krawędzi mniej więcej przecinając ją w połowie. Wtedy rzeczywiście wychodzi nostalgiczne zdjęcie osoby, która zaczyna stanowić temat zdjęcia. Tutaj jest nieśmiała próba pokazania tego, o czym myślę (niewątpliwie jest tam 100 baboli typu artefakty przy wyostrzaniu postaci itp - chciałem tylko pokazać kierunek mojego myślenia).
    5) Dodatkowo, jeżeli to jest RAW, to próbowałbym wyciągnąć nieco jasnych elementów z postaci (twarz, dłonie, nogi, chustka). Będzie to powodowało, że "obiekt" przyciąga wzrok. Na tej mojej przeróbce nieudolnie rozjaśniłem to za pomocą dodge, z RAWa powinno wyjść 100 razy lepiej.

    Oczywiście to tylko moje postrzeganie tego zdjęcia. Jako takie, jest bardzo subiektywne i mogę nie mieć racji.
    oko | obiektywy | komputer | lampa | aparat | //kolejność wyraża raczej dążenie niż sprawozdaje dokonania...

  4. #14

    Domyślnie

    Cos mi podpowiada, ze zblizylbym sie do wersji Pawla, tylko nieco delikatniej.
    Glowy nie dam, ale...
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  5. #15
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    901

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel.szczerba Zobacz posta
    Przykro mi, ale mi się nie podoba.
    Ależ nie musi ci być przykro z tego powodu

    Sam miałem wątpliwości dłuższy czas co do tego zdjęcia. Zresztą napisałem na początku, ze w ogóle mi się zagubiło wśród innych. W pierwszych zamierzeniach myślałem po prostu bardziej o konturówce z zachowanymi szczegółami w cieniu. Ale może masz rację.
    Na pewno dziękuję za świeże spojrzenie. To oczywiście RAW - spróbuję jeszcze raz w wolnej chwili i ze świeżym umysłem na to spojrzeć i ewentualnie poprawić. Chociaż w obecnej wersji ponoć i tak nieźle prezentuje się w formacie 66x44
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •