Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Rozmowny Awatar d80
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    413

    Domyślnie Nikkor AF 75-300mm f/4.5-5.6.

    Ile może dziś kosztować to szkło i czy jest warte tych pieniędzy?
    Czy jeśli nie mam papierocha między dwoma palcami lub w gębie to wyglądam niepoważnie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę mają w sklepie Interfoto.eu, ceny nie pamiętam.
    Ja jak chcę się czegoś dowiedzieć o szkle, to szukam opinii i zdjęć w Google na stronach anglojęzycznych.

    Pozdrawiam,

    Andrzej

  3. #3

    Domyślnie

    zależy od stanu - od 500-600 do nawet 900zł za stan "idealny"
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  4. #4
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    383

    Domyślnie

    Na giełdzie w Warszawie widziałem te szkiełka w cenie 500-700,- złociszy, zależnie od stanu. Szkło warte swej ceny. Miałem okazję zrobić nim parę fotek. Pancerne wykonanie, uchwyt do statywu, Ostrość znacznie lepsza od Sigmy 700-300 APO którą posiadam. Sprawdzałem go również z konwerterem 1.5 Kenko. Da się wykonywać fotki, wiadomo poprzez konwerter następuje pogorszenie ostrości, ale na upartego mamy obiektyw 300 x 1.5 x 1.5(crop) = 675 mm. Bez dobrego statywu niewiele tu zdziałasz ale wygodną srawą jest tu uchwyt statywowy. Sam planuję zakup tego obiektywu.
    Tu masz link do zdjęć z N75-300
    http://search.pbase.com/search?q=nik...ch+Photos&c=sp
    Ostatnio edytowane przez wist ; 12-02-2009 o 20:28

  5. #5

    Domyślnie

    Widzę, że już stary temat ale jakoś chcę właśnie teraz kupi ten obiektyw i trafiłam tutaj na ten wątek. Teraz znalazłam ten obiektyw znacznie taniej bo za niecałe 400 zł: http://www.foto-tip.pl/sklep/nikkor_...6_g-p-801.html
    Wydaje mi się, że to nie jest wcale przesadzona cena za taki obiektyw, co?

  6. #6

    Domyślnie

    obiektyw do ktorego dales linka to zupelnie cos innego, tzw. plastik-fantastik
    ogólnie nie zbiera raczej świetnych opinii

  7. #7

    Domyślnie

    fruzia Link dałeś do Nikkora AF 70-300 f 4:5,6 G, a w temacie chodzi N AF 75-300 f 4,5:5,6.
    D90 | MB-D80 | N50/1,8 | N18-105VR | N70-300VR | H58/2,0 | Metz 58 AF2 .

  8. #8

    Domyślnie

    odkopie trochę temat, bo póki co nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi . otóż szukam tele który posłuży raczej bardzo rzadko raczej na jakieś spacery wycieczki , i że wiele kasy na to nie chce wydać ( ze względu na to iż będzie rzadko używany) trafiłem na to szkoło. trochę pewnie już wiekowe . wyrazi ktoś zdanie na temat ?
    Nowy

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem i uzywałem kiedyś na D700. Wolny AF to wg mnie jedyny jego minus. Mały, pancerny i całkiem ostry jak na matrycy 12MP.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •