Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Szkoda, że Manualny
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej szkoda że taka cena...
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem czy za pełnoklatkowe, doskonałe optycznie i perfekcyjnie wykonane szkło to jakaś straszna cena...
    Dziwię się tylko, że uparcie trwają przy szkłach manualnych - gdyby miały AF to rozchodziłyby się jak ciepłe bułki a tak jest jak jest pozostając w dużej mierze zwykłą ciekawostką.
    Robią świetne szkła z AF więc dlaczego tak uparcie produkują niszowe rzeczy dla skrajnych pasjonatów...?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  5. #5

    Domyślnie

    Najwyraźniej:
    - bo ich na to stać .... niestety

    A ja mam w domu Manulanego Zeiss 28/2.8 z mocowaniem dla Zenita..... Muszę go w końcu sobie zapiąć do D200
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  6. #6

    Domyślnie

    Nie zauważyłem aż takich aberracji chromatycznych w tym szkle jak te pokazane na optycznych. Obiektyw wart każdej złotówki. A że manualny? Trzeba się tylko przyzwyczaić

  7. #7

    Domyślnie

    Gdybym mógł - uwierz mi - bardzo chętnie "przyzwyczaiłbym się" do manualnych, doskonałych Zeisów. Ale czasem dochodzą kwestie braku czasu w zabawy z manualnym ostrzeniem oraz co najważniejsze - kiepski wzrok...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Gdybym mógł - uwierz mi - bardzo chętnie "przyzwyczaiłbym się" do manualnych, doskonałych Zeisów. Ale czasem dochodzą kwestie braku czasu w zabawy z manualnym ostrzeniem oraz co najważniejsze - kiepski wzrok...
    O ile kiepski wzrok można jeszcze ratować okularami czy soczewkami korekcyjnymi, tak z kwestią braku czasu na zabawy dyskutować się nie da. Na szczęście ja się za bardzo spieszyć nie muszę

    Inna sprawa, że kiedyś bez AF robiło się wszystkie zdjęcia i się udawało. Ciekawe ilu współczesnych fotoreporterów poradziłoby sobie gdyby im nagle AF zdechł. Ale to OT.

  9. #9

    Domyślnie

    Inna sprawa, że kiedyś bez AF robiło się wszystkie zdjęcia i się udawało.
    Kazdy mij ma dwa konce, tzn. znalazloby sie i takie fotki, ktore bez puszek/obiektywow z dobrym AF nie mialyby raczej mozliwosci powstac.

    Cytat Zamieszczone przez axer Zobacz posta
    Ciekawe ilu współczesnych fotoreporterów poradziłoby sobie gdyby im nagle AF zdechł. Ale to OT.
    A to akurat zaden argument, w sensie, jesli ktos caly zycie uzywa puszki z dobrym AF, to wiadomo ze w MF bedzie mial problem wynikajacy chociazby z bieglosci obslugi - ogolnie mowiac praktyki. AF i MF to sa po prostu rozne "narzedzia" i sprawne poslugiwanie sie jednym jak i drugim wymaga doswiadczenia.

    AF to tez nie takie hop siup w sensie, ze rozbudowane tryby i mozliwosci AF w takich lustrzankach jak nowe Nikony tez wymagaja nauki i poznania tego narzedzia, szczegolnie w trudnych sytuacjach zdjeciowych. Mnogosc trybu i opcji tez wymaga ich poznania, szczegolnie pod katem osiagow od strony praktycznej.

    Co mnie z kolei ciekawi to odpowiedz na pytanie, dlaczego Zeissy nie maja AF, ale interesowalaby mnie odpowiedz lezaca u zrodel takiej decyzji, a nie wywody filozoficzne na temat wyzszosci jednego na drugim.
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 12-02-2009 o 15:54

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axer Zobacz posta
    O ile kiepski wzrok można jeszcze ratować okularami czy soczewkami korekcyjnymi, tak z kwestią braku czasu na zabawy dyskutować się nie da...
    No właśnie nie do końca. Oczywiście nie chodzę jak ślepa kura obijając się od ścian na ulicach
    Wzrok mam idealnie skorygowany soczewkami ale za diabła - tak jak kiedyś na analogu - nie potrafię wyostrzyć manualnie, nawet na dużym wizjerze w 5D. Za każdym razem - również mimo zdania się na potwierdzenie ostrości - zdjęcia są znacznie mniej ostre aniżeli przy zastosowaniu AF. Oczywiście piszę o trochę dalszych planach, przy macro nie mam jakoś problemu w tak znacznym stopniu.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •