Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie co to jest i jak to usunąc?

    Witam jakis czas temu zauważylem na zdjęciach malo widoczne cos'' nie jest to może coś co rzuca sie w oczy ale teraz za kązdym razem widze to przeważnie na jasnych elementach zdjęcia , może wie ktoś od czego powstaje jak to usunąć

    [/IMG]
    Nikon

  2. #2

    Domyślnie

    Prawdopodobnie to syfy na matrycy. Bardziej widoczne będą przy przysłonach rzędu f22 itp. Przedmuchaj gruchą matrycę i będzie lepiej, ale najpierw poczytaj na forum jak to zrobić, żeby nie było niespodzianek.

    Ale tak w ogóle, to przecież prawie ich nie widać. Nie prościej będzie usuwać je programowo (stemplem)??

  3. #3

    Domyślnie

    ja mialem podobny problem, lekko dmuchnalem z daleka w strone matrycy wlaczylem czyszczenie i po sprawie.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    ja mialem podobny problem, lekko dmuchnalem z daleka w strone matrycy wlaczylem czyszczenie i po sprawie.
    Bawiłem się już w czyszczenie matrycy , nie wiem czy grucha pomoże bo to wyglada na coś jakby wyschlo i zostawilo plame może miales pylki lub farfocle
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Jak nie schodzi dmuchaniem to Sensor Swabs (http://www.photosol.com/swabplus.htm) potrzebne (albo coś podobnego, możliwie tańszego).

  6. #6

    Domyślnie

    a jakis Polski odpowiednik to jest do czyszczenia matrycy z tego co po rysunkach?1
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety w Polsce nie produkuje się tego typu akcesoriów. Sensor Swabs można zakupić tu: http://www.sklep.minilabservice.pl/S...ype_2-155.html
    Jak widac nie należy to do tanich wyrobów. Można też kupić podobne wyroby firmy Delkin (Duster Refill kit http://www.raysfoto.pl/DefaultPage.a...NadAlbumu=1354), jeszcze droższe, bo aż 15 łopatek w zestawie. Niedostępne w Polsce, ale możliwe do zakupienia w internecie są produkty Visible Dust (np. http://www.speedgraphic.co.uk/prod.a...+Series+Swabs+), które przy korzystniejszym przeliczniku obcych walut wychodzą mniej więcej połowę taniej niż Sensor Swabs. Radziłbym zakupić jednak najtańszy zestaw Sensor Swabs, a po użyciu łopatki nie wyrzucać jej, a wykorzystać dalej, wymieniając papierową bibułkę na świeżą, byle z niepylącego, niepuszczającego włókien i miękkiego materiału.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radoslaw_b3 Zobacz posta
    Bawiłem się już w czyszczenie matrycy , nie wiem czy grucha pomoże
    Na 99% pomoże. Toż to standardowy syfek, niczym specjalnym się nie wyróżniającym
    Te czyszczałki w D300/D700 to się nadają do... łapania klientów przez super specyfikację. W praktyce tego badziewia mogło by nie być. Grucha, grucha albo czyszczenie w serwisie.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #9
    Tata Homera Awatar frostic
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Bażanorzów Górnośląski ;)
    Posty
    526

    Domyślnie

    Grucha moze przemiescić syfki w inne miejsce, niestety,,,
    Zawsze pozostaje usługa za 80 zł w prawie każdym punkcie obsługi servis-foto
    Efekt gwarantowany i bez ryzyka
    SPAM nadal rządzi! Do spółki z Homerem… i Skiperem

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frostic Zobacz posta
    Grucha moze przemiescić syfki w inne miejsce, niestety,,,
    No cóż... nikt nie powiedział, że jedno dmuchnięcie pomoże. Od paru dobrych lat jak używam dSLRa wielokrotnie miałem takie syfki i zawsze grucha wystarczała. Tak więc nie róbcie z tego tragedii...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •