Close

Strona 69 z 120 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 1198

Wątek: 70-300 VR MTF

  1. #681

    Domyślnie

    Pewnie, że więcej światła nie zaszkodziłoby... ale ile kosztuje jasny i ostry teleobiektyw z VR? A dla przykładu te zdjęcia robiłem około godz. 18. przy okrutnym zachmurzeniu (tylko początkowe minuty meczu miały więcej światła). ISO > 1000, czasy ok 1/600 - 1/800, ale przy dużej ilości dobrej woli może być

  2. #682
    Szopen77
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce zobaczyć to szkiełko w ekstremalnych warunkach to zapraszam , 90% tych zdjęć robiona była nikorem z odległości około 30-40m reszta sigmą
    http://picasaweb.google.pl/szopen77/IRAYwiec2007

    poniżej kilka z nich :
    1.

    2.

    3.


    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Szopen77 ; 09-06-2007 o 12:45

  3. #683

    Domyślnie

    Jak nie znajdę używanych 80-200 (może być pompka) lub sigmy 70-200 (DG) w cenie nowego 70-300vr, to chyba jednak skuszę się na vr (być może nawet używany, bo każdy $$ się dla mnie liczy). Już można mnie kusić ofertami, choć zakup najwcześniej w lipcu i po sprzedaży 70-300G
    Ostatnio edytowane przez KozaK ; 09-06-2007 o 14:23
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  4. #684
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    południowa część Polski
    Posty
    151

    Smile Nikkor 70-300 VR


  5. #685

    Domyślnie

    Jak ja kocham te "obiektywne" testy na OPTYCZNE. Jak tylko chłopaki zauwazą w jakiejkolwiek katagorii ze Canon jest gorszy to zaraz dopisują wołami ze należy pamiętac że D 200 ma wiekszą matryce niz D 20 i dlatego te wyniki lepsze, jak tylko Canon gdzies jest lepszy to zaraz są peany jak to super

    Testy testami a w codziennym uzytkowaniu nie zauważyłem zadnej z wad tam wymienionych, co wiecej znajomy CANONier stwierdził nawet ze do focenia samolotów to CANONowski IS odpada w przedbiegach w porównaniu z naszą VR
    D 300, N 80, Nikon 50 1,8D, Nikon 70-300 VR ED IF G (4-5,6) Nikon 18-70 IF G (3,5-4,5), Nikon 105 VR IF ED (2, Macro, SaBinka 600
    http://www.boaedon.pl

  6. #686

    Domyślnie

    no jak to Optyczne, normalka.

    a najlepsze jest to:
    "Nikkor ma jednak małą słabostkę - jest nią zachowanie dla 300 mm. O ile w Canonie już od f/8 trudno było zauważyć różnicę pomiędzy 300 mm a innymi ogniskowymi, w Nikonie 300 mm odstaje zauważalnie. Szkoda..."

    Z tą różnicą, że z ich wykresów widać wyraźnie, że to nie 300mm Nikona odstaje od reszty ogniskowych (bo jest na identycznym niemalże poziomie co IS Canona) tylko pozostałe ogniskowe Canona są sporo gorsze od Nikora...

    no ale skoro się chce znależć słaby punkt to i zinterpretować tak oczywistą rzecz można dwojako...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #687

    Domyślnie

    a faktycznie IS nie jest tak ostra co jassno wynika z wykresu
    D 300, N 80, Nikon 50 1,8D, Nikon 70-300 VR ED IF G (4-5,6) Nikon 18-70 IF G (3,5-4,5), Nikon 105 VR IF ED (2, Macro, SaBinka 600
    http://www.boaedon.pl

  8. #688

    Domyślnie

    Witam. Przed chwilą zawitał kurier z obiektywem VR 70- 300. Coś pięknego. Jestem zadowolony ,że go kupiłem. Miałem kupić Sigmę. Dobrze się stało ,że znalazłem to forum. Jestem raptusem, potem bym żałował, że tego nie nabyłem. Tak na codzień nie sugeruję się czyimiś opiniami, dla mnie kryterium to: podoba się albo nie. Forum to tylko potwierdzenie dla mojej decyzji. Nie pytałbym co lepsze ; to ja mam być zadowolony. Jest super, tak przyjemnie cyka przy włączonym VR. Pozdrawiam wszystkich użytkowników: amator jurek



    Nikon D70s, Nikkor 18-70 DX, Nikkor 70-300 VR, Lumix DMC-FZ50 ( TYM DO TEJ PORY ROBIŁEM ZBLIŻENIA) - teraz to zabawka.

  9. #689

    Domyślnie

    Akurat ja przed zakupem dużo czytałem testów i opinii. w tym czasie obiektyw staniał ok. 200pln i kupiłem za 1899 w agito.pl. Jak już pisałem gdzie indziej, ostatecznie przekonały mnie zdjęcia forumowego kolegi wld. Jeszcze nie mialem okazji dobrze przetestować, ale pierwsze wrażenia mam. Obiektyw jest dość ciężki chociaż wiem, że są cięższe. Jak na plastyk wykonany solidnie, ale jednak pierścienie fajniej chodzą w mojej metalowej starej Tokinie. Przy włączonym vr najpierw lekki stuk, potem czuć lekkie drżenie, ale za to obraz w wizjerze przestaje latać. Przyda się na pewno, bo snajpera to ze mnie by nie dało.
    Daniel
    D90, S 10-20/4-5,6, Tamron 17-50/2.8, Tamron 90/2,8, Nikkor 70-300VR, S 150-500 OS, Manfrotto 055XPROB

  10. #690

    Domyślnie

    Wczoraj kupiłem. Jestem zadowlony jak już dawno nie byłem Cena to 1899 zł w fotoplanet.pl, czyli taka sama jaką zapłacił kolega wyżej. Odrazu ze sklepu pojechałem potestować troszkę do mojego drugiego domu... efekty są chyba ok

    http://www.airliners.net/addphotos/b...y/DSC_0085.jpg - 1/20 sec.

    http://www.airliners.net/addphotos/b...y/DSC_0122.jpg - 1/15 sec.

    Pozdrawiam.

Strona 69 z 120 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •