Close

Strona 29 z 120 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 1198

Wątek: 70-300 VR MTF

  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    no właśnie, nowy 70-300vr czy używany 80-200 2.8...
    Zależy do czego. Na ludzi brałbym 80-200. Na dzikiego zwierza 70-300VR.

  2. #282

    Domyślnie

    Czorny - rowniez do reporterki w przyp. malej ilosci swiatla (koscioly, koncerty, teatry itp) bardziej odpowiednim bedzie 80-200 niz 70-300VR? Niby VR to czas o 4 stopnie krotszy, ale obawiam sie ze za duzo w tym marketingu :]

  3. #283

    Domyślnie

    Do reporterki oczywiście 80-200/2.8. VR eliminuje drgania zestawu, nie wstrzyma jednak ruchu. Dynamiczne zjawiska wymagają zastosowania krótkich czasów i tu VR niewiele wskóra. Ciemne obiektywy nie mają takiej zdolności izolowania fotografowanego tematu z tła jak szkła f/2.8, co również jest w arsenale reportera pomocnym środkiem wyrazu. Tutaj wg. mnie wybór jest prosty. Przykładowo - to (marne) zdjęcie zrobiłem przy czułości 3200ISO, f/2.8 t:1/100. Nawet tego było mało i zdjęcie wyszło poruszone. Przy VR-ce nie byłoby sensu wyciągać aparatu...
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 31-12-2006 o 18:07

  4. #284

    Domyślnie

    dzieki Czornyj, pada na 80-200 i wiekszy ciezar w torbie

  5. #285

    Domyślnie

    Panowie macie szklo a fotek nie zapodajecie
    Dajcie cos jeszcze by szlo sie naogladac fotek z tego szkla ... jakies ptaszki moze ? Jakies zwierzaczki ?

    Czekamy
    Pozdrawiam

  6. #286

    Domyślnie

    [QUOTE=Blastha;187273]Panowie macie szklo a fotek nie zapodajecie
    Dajcie cos jeszcze by szlo sie naogladac fotek z tego szkla ... jakies ptaszki moze ?
    ## najlepiej jakies stalowe ptaki ))

    Jakies zwierzaczki ?
    ## moze jakies jastrzebie z hameryki :P )
    |D90|D7200|S10-20|35 f1.8|18-105vr |T70-300VC |T150-600VC |
    FOTKIJETPHOTOS,AIR FOTO

  7. #287

    Domyślnie

    Hhhe moga byc stalowe ptaki ... tez bardzo lubie
    Swego czasu duzogralem w IL sturmoik FB ..... takei stalowe z 2 wojny interesuja mnie zwlaszcza

    Pozdro

  8. #288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blastha Zobacz posta
    Panowie macie szklo a fotek nie zapodajecie
    Dajcie cos jeszcze by szlo sie naogladac fotek z tego szkla ... jakies ptaszki moze ? Jakies zwierzaczki ?

    Czekamy
    Pozdrawiam
    co prawda zapodałem dwa pierzaste z tego szkła ale mogę dorzucić jeszcze jedno. 1/320 ; 5,6 ; 270 mm ; ISO 400. Dalsze foty ze względu na fatalną pogodę nie powstają

    D300 | T 17-50 | SB-600 | N 300/4 AF-S | N 35/1.8G AF-S| N 85/1.8G AF-S | N 70-210/4 AF
    Waldemar Woźniak www.waldemarwozniak.pl
    l
    http://wld-art.pl

  9. #289

    Domyślnie

    Muszę wsadzić łyżkę dziegciu w tą beczkę miodu. Optycznie - jak się tego spodziewałem po przestudiowaniu wykresów MTF na stronie Nikona - szkło zdaje się być świetne, ostre i kontrastowe. Ale bokeh to jest totalna porażka...

  10. #290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    ...bokeh to jest totalna porażka...
    Być może jest to wina dość nieładnych gałęzi na dalszym planie. Zobaczymy jakie wyjdą kolejne fotki, bo chyba weekend zapowiada się w miarę pogodny
    D300 | T 17-50 | SB-600 | N 300/4 AF-S | N 35/1.8G AF-S| N 85/1.8G AF-S | N 70-210/4 AF
    Waldemar Woźniak www.waldemarwozniak.pl
    l
    http://wld-art.pl

Strona 29 z 120 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •