Mysle, ze spokojnie do zniwelowania na poziomie wolania raw - nikt nie mowil, ze bedzie bosko![]()
Szukaj
Mysle, ze spokojnie do zniwelowania na poziomie wolania raw - nikt nie mowil, ze bedzie bosko![]()
Macie rację, trzeba powiedziedzieć jasno: ten obiektyw MA WADĘ. Ci, którzy nie bawią się w RAWbędą narzekać.
Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!
Dla mnie to problematyczne nie jest prawde powiedziawszy bo robie tylko RAW i na takim poziomie jak jest dam sobie z nia rade![]()
Jeszcze jedno zdjatko - f8 300mm iso100 1/100 prosto z RAW do jpg bez obrobki
http://www.2and2.net/Priv/300mm f8 vr ON.jpg
no ale jest poruszone
D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | FUJIFILM X100
AF16/2.8D | AF18/2.8D | AF28/1.4D |AF20-35/2.8D | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC | AF180/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED
MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
Moze i obiektyw ma wade ... wady ... ,ale osobiscie uwazam,ze stosunek jakosc/cena jest dobry ...vr raczej sie dobrze spisuje ... zalozyylem skarbonke i zbieram na to szklo ...a co kupie to pokaze czas
no właśnie, nowy 70-300vr czy używany 80-200 2.8...
dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk
Wydaje mi się że z tą CA nie ma co przesadzać... takie fiolety w pewnych sytuacjach potrafi zafundować zarówno AF80-200f2.8 jak i AFS70-200VR... Pewnie dopiero za jakiś czas bedzie można stwierdzić, czy to standardowa "kolorystyka" tego szkiełka, czy tylko "efekty dodatkowe" w niektórych sytuacjach świetlnych![]()
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
Dokladnie i obysmy zdrowi byli![]()
Dla Kena Rockwella ten problem zaczyna się dopiero od 200mm, a i tak jeszcze nie rzuca się w oczy:
http://www.kenrockwell.com/nikon/70-300-vr.htm
Szkoda, że nie napisał przy jakiej dziurze te zajawki powstawały.
Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!
Skontaktuj się z nami