Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jak uzyskać taki efekt.

    Witam,
    chciałem zapytać jak uzyskać taki efekt:
    http://marcinszambelan.com/galleries/smagalaz1.jpg
    http://marcinszambelan.com/galleries/tede1.jpg
    Podobny efekt możemy także zauważyć na stronie Pana Kriwola www.kriwol.com
    Chodzi mi o to, że postacie oraz cała otoczka wygląda jak nie wiem, z gry komputerowej?.
    Prosił bym o nie podawanie odpowiedzi typu: słaby hdr albo google.com ,ponieważ wydaje mi się, że nie jest to hdr, a nawet jeśli jest, to jest wykonany w jakiś niekonwencjonalny sposób.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeśli umieściłem temat w nieodpowiednim miejscu.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 12p Zobacz posta
    Witam,
    chciałem zapytać jak uzyskać taki efekt:
    http://marcinszambelan.com/galleries/smagalaz1.jpg
    http://marcinszambelan.com/galleries/tede1.jpg
    Podobny efekt możemy także zauważyć na stronie Pana Kriwola www.kriwol.com
    Chodzi mi o to, że postacie oraz cała otoczka wygląda jak nie wiem, z gry komputerowej?.
    Prosił bym o nie podawanie odpowiedzi typu: słaby hdr albo google.com ,ponieważ wydaje mi się, że nie jest to hdr, a nawet jeśli jest, to jest wykonany w jakiś niekonwencjonalny sposób.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeśli umieściłem temat w nieodpowiednim miejscu.
    Pozdrawiam
    Ale to jest bardzo konwencjonalny hdr
    właśnie tak jak mówisz komputerowe
    Ostatnio edytowane przez Patio ; 10-02-2009 o 17:16 Powód: sie pier.....lem w pisowni

  3. #3

    Domyślnie

    To nie jest żaden HDR, po prostu podciągnięty kontrast lokalny. Masz to np. w Raw Therapee i ACR (clarity, działa słabiej).
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  4. #4

    Domyślnie

    światło + obróbka

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    159

    Domyślnie

    Franeq ma całqowitą rację

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franeq Zobacz posta
    światło + obróbka
    + lucis pro

  7. #7

    Domyślnie

    pięknie dziękuję zwłaszcza za lucis pro

  8. #8

    Domyślnie

    To jest specjalny rodzaj wykorzystania światła :

    Błyskasz z min. 2 źródeł światła (zazwyczaj systemowe flashe) pod różnymi kątami - ważne aby jeden z fleszy podświetlał trochę od tyłu - to wydobywa kształt :

    efekt ten jest bardzo ostatnio popularny wpisz w googlu : 'strobist', 'Poverty Wizard', 'CTO', oraz 'Cactus' i znajdziesz dużo info
    -------------------------------------
    mbujak - /D700, N24-70 2.8G, N50 1.4, N105 VR, N70-200 VR, SB 900, GITZO, .../

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem to kwestia dobrego oświetlenia przede wszystkim (i delikatnej obróbki na kompie).

    Na przykład oświetlenie drugiego zdjęcia (tego w garażu z TeDe) widziałbym tak:

    1. Z lewej strony aparatu softbox oświetlający panią (i jej dekolt) oraz przód samochodu. Zwróć uwagę na cień rzucany przez prawą nogę pani. Softbox musiałbyć dość wysoko, trochę nad głową (cień rzucany przez nos). Być może nawet były dwa softboxy – jeden oświelający nogi i jeden głowę panny.

    2. Drugi softbox oświelający całość sceny prawdopodobnie pod sufitem z prawej strony. Zwróć uwagę na cień rzucany przez lewe przednie koło BMW, cień gazety i oświetlone plecy pani.

    3. Osobna lampa świecąca na koło na pierwszym planie. Po cieniach szprych wnioskuję, że z lewej strony kadru.

    4. Softbox na ziemi, tuż przed felgami za TeDe. Felgi oświetlone są z dołu, bo rzucają cień na ścianę do góry.

    5. Delikatna aura wokół klucza i koła na pierwszym planie sugerują obróbkę na kompie.

    Ale może to jednak HDR?

  10. #10

    Domyślnie

    zgodzę się, z tym, że zostało użyte wiele lamp. Analiza ich ustawienia jak najbardziej miła i prawdopodobna, jednak ja pytałem konkretnie o ten efekt, iż postacie i generalnie wszystko wygląda jak z jakiejś gry komputerowej. Dziękuję za odpowiedzi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •