Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Widoki z okna - moje początki

    Witam dopiero zaczynam robić zdjęcia oto kilka z nich. Pierwsze 2 zrobione kompaktem, natomiast ostatnie z dnia dzisiejszego zrobione juz d90

    1. PŻM

    2. Galaxy

    3. Słońce nad PŻM


    Proszę o krytyczne opinie, co robię źle co dobrze. Uczę się dopiero fotografii i jestem ciekaw opini. Pozdrowienia
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  2. #2

    Domyślnie

    wybacz ale jak dla mnie 1 nie do zaakceptowania kadr okropny powinienes sie zdecydowac co chcesz przekazac na zdjeciu po za tym budynek jest krzywy przepalone niebo
    2 juz lepsze jadnak bym kadrowal bez tego bloku po prawo i troche popracowal nad tym foto w szopie. a zdjec nie musisz podpisywac takiemi duzymi literami to tak na szybko
    taka rada zeby sie duzo nauczyc to przegladaj duzo fot na forum i czytaj komentarze ze tego najwiecej sie dowiesz
    polecam jescze stonke http://www.szerokikadr.pl/
    pozdrawiam

    [edit]: hmm co do trzeciej foty to podoba mi sie niebo(tylko i wylacznie) wystapuje pewien dramatyzm jednak kadr slaby. ale nie zrazaj sie tylko rob jak najwiecej zdjec duzo czytaj i sie ucz

  3. #3

    Domyślnie

    wielkie dzięki za opinie, wlasnie takich oczekiwalem juz 3 zdjecie jest.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  4. #4

    Domyślnie

    3 zdjęcie się nie wyświetla, pozostałe MZ nic specjalnego.
    Moja rada: oglądaj zdjęcia i czytaj co inni piszą.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    Kurcze wedlug mnie najlepsze 3 zdjecie jest wlasnie hehe juz teraz na bank powinno byc
    W razie czego tutaj adres http://img209.imageshack.us/img209/4788/pzmpz4.jpg
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  6. #6
    PaweleM
    Gość

    Domyślnie

    oo...witam ziomala!

    zacznij może od kadrowania http://www.street-foto.pl/portal/ind...task=view&id=7

    możesz sobie kupić dwie knizki: "Czas naświetlania bez tajemnic" oraz "Ekspozycja bez tajemnic". Obie Bryana Petersona. Koszt zakupu około 70 zl.Na początek są całkiem dobre.

    Zdjęcia które pokazałeś niestety nie są zbyt dobre.zarówno kadrowo jak i technicznie ale...jak to mi kiedyś tu napisali na forum"""aparat działa, robi zdjecia, teraz tylko trochę poczytaj, oglądaj foty innych i będzie tylko lepiej" ...i to mi się spodobało! o!

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki za opinie czyli widze kadrowanie to pierwsza rzecz za jaka musze sie wziąć.
    Jestem w sumie najbardziej ciekaw oceny 3 fotki co z nia jest nie tak oprocz kadru.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  8. #8

    Domyślnie

    ogolnie wiele od siebie nie dodam bo moi przedmowcy wiekszosc juz napisali. Po mojemu jedynke to wogole z dysku wykasuj, na dwojce fajne niebo i nic poza tym no i trojka do obrobki - przetestuj suwaczki w PS, a moze cos fajnego ci wyjdzie. z podpisywaniem zdjec to sie wstrzymaj dopoki ludzie nie zaczna ci po 5* dawac oraz polecam wyprawy w plener.
    sprzet jest, masa checi i zapalu.

  9. #9

  10. #10
    Piotr_ek
    Gość

    Domyślnie

    Marcinie !

    W prawdzie na dziś ilość chamskich komentarzy, które za pośrednictwem klawiatury generuję na tymże forum się wyczerpała muszę Ci nadmienić, że osobiście nie widzę w tych zdjęciach ani grama pejzażu.
    Wygoogluj sobie słowo pejzaż, poczytaj sobie literaturę foto a następnie zaklasyfikuj owe fotografie to odpowiedniej kategorii.

    Zdjęcia są przykładem wszystkich możliwych błędów jakie jest w stanie zrobić ktoś kto zaczyna przygodę z lustrzanką - błąd pomiaru światła, brak ostrości lub niedoświetlenie 1/4 powierzchni kadru. Moja dobra rada - najpierw literatura, chociażby instrukcja aparatu (tam jest naprawdę wiele napisane) a potem eksperymenty w terenie. I nie przy świetle z którego opanowaniem miałby problemy profesjonalista lecz w dzień przy dobrym świetle.

    powodzenia...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •