Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Zdecydowanie tak.
    a mógłbyś pomóc i opisać jak to zrobić - też mnie to czeka.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polsar74 Zobacz posta
    a mógłbyś pomóc i opisać jak to zrobić - też mnie to czeka.
    Na stronie Seagate jest opis krok po kroku.

    http://seagate.custkb.com/seagate/cr...p?DocId=207951

    Ściąga się firmware odpowiednie do dysku jako obraz płyty CD, wypala się, startuje i aktualizacja. Ważne, żeby odpiąć inne dyski na czas programowania.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #23

    Domyślnie

    Tom01 ja robiłem upgrade 500tki. Mam pytanie, ten program dziwnie działa - nie pokazuje użytkownikowi podejmowanych przez siebie akcji tzn odpala się z boota wskazuje się typ dysku a potem pisze tylko naciśnij jakiś przycisk i komp sie wyłącza.
    Czy to tak ma być?
    Co prawda mam wersję softu SD1A. Wcześniej jaka była nie sprawdziłem

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurekb Zobacz posta
    Tom01 ja robiłem upgrade 500tki. Mam pytanie, ten program dziwnie działa
    Pierwszy ekran jest informacyjny. Naciskamy F10 i przechodzimy do głównych opcji programu. Program podaje kilka typów dysków do aktualizacji i odpowiadające im literki A, B, C. Po robocie faktycznie wyłącza komputer.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ważne, żeby odpiąć inne dyski na czas programowania.
    -------------------------
    Program podaje kilka typów dysków do aktualizacji i odpowiadające im literki A, B, C.
    Trochę sobie zaprzeczasz...
    Dzięki temu forum dowiedziałem się, że od ponad roku użytkowania miałem obrotową tykającą bombkę seagetową... Jakkolwiek regularnie archiwizowaną.
    Na wszelaki wypadek podczas programowania odpiąłem pozostałe dyski (też Seagate, innej pojemności, producent stwierdził, że te akurat niczego nowego nie wymagają).
    Wszystko poszłoby dobrze od razu gdybym nie miał nowej, multimedialnej klawiatury podpiętej na USB. Mam płytę główną Gigabyte, i o ile w BIOS-ie mogłem swobodnie się poruszać, to po wystartowaniu z CD z obrazem ściągniętym ze strony Seagate'a klawiatura nie działała. Na szczęście znalazłem wśród rupieci przejściówkę z USB na zwykły port myszy/klawiatury i uaktualniłem firmware.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez x-mario-x Zobacz posta
    Trochę sobie zaprzeczasz...
    Może Pan mi wskazać gdzie? Program działa dokładnie tak jak napisałem. Firmware może dotyczyć więcej niż jednego modelu dysku i trzeba go wybrać samodzielnie. A zalecenie odpięcia pozostałych poza aktualizowanym, widnieje w zaleceniach Seagate.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 11-03-2009 o 03:03
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #27

    Domyślnie

    Może Pan mi wskazać gdzie? Program działa dokładnie tak jak napisałem. Firmware może dotyczyć więcej niż jednego modelu dysku i trzeba go wybrać samodzielnie. A zalecenie odpięcia pozostałych poza aktualizowanym, widnieje w zaleceniach Seagate.
    Ok, ma Pan rację, jakoś się zafiksowałem że ten problem dotyczy tylko jednego typu dysku...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokrates Zobacz posta
    kiedyś załatwiłem podobną sytuację tak: padła elektronika, więc kupiłem 2 identyczny dysk (ważne są wszystkie nr. seryjne aby były identyczne) i podmieniłem, dane udało się bezpiecznie zgrać. Może i ty spróbuj tą drogą?
    i to jest chyba najtańsza forma odzyskania tych fotek (pamiętaj o tych samych wersjach firmware dysku, seagate lubił kiedyś sobie co 3-4 tyg zmienić firmware !!!!)

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dko Zobacz posta
    i to jest chyba najtańsza forma odzyskania tych fotek (pamiętaj o tych samych wersjach firmware dysku, seagate lubił kiedyś sobie co 3-4 tyg zmienić firmware !!!!)
    Niestety to nie zadziała. Na talerzu, w obszarze serwisowym jest zapisane, kto on jest, oraz translacja LBA, a to jest właśnie uwalone.

    Jeśli ktoś ma problem z takim dyskiem, proszę o kontakt poza forum. Jestem w stanie to naprawić. Jeśli przy dysku nie majstrował żaden domorosły fachowiec, skuteczność jest 100%.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #30

    Domyślnie

    no i poszedł upgrade w ruch. Dla bezpieczeństwa po uruchomieniu programiku do upgrade wcisnąłem s sprawdzil jeszcze raz rodzaj dysku, a potem w moim przypadku a 32MB cache (ciekawe ze tam wg analogii bylo jeszcze 48 i 96MB do wyboru). Potem kompik sam się wyłączył.
    Uruchomienie i wielkie zdziwienie (po tym jak windows wykrył jeszzce raz dysk - logiczne bo zmiana programu), patrze i nie mam partycji. Ostry stan przed zawałowy i jedyne co mogłem wymysleć to restart. Po restarcie wszstko wróciło do normy.

    Ciekawe czy dyski z serii 12 są dobre bo musze kupic nowy dysk i nie wiem czy kupic ten sam i upgradować go czy serie 12. A moze inny?
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •