Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Problem z komputerem - awaria!

    Przestał działać. Tak można powiedzieć w wielkim skrócie.
    Dokładnie co się stało - zawiesił się, następnie po próbie ponownego uruchomienia wystartował normalnie, ale po chwili
    nie chciał uruchomić się Windows (Xp Proffesional), nawet w trybie awaryjnym, w ogóle w żadnym trybie.
    Za którymś razem ponownej próby uruchomienia pojawił się niebieski ekran, oraz opis możliwych zaistniałych błędów, tzn "możliwy brak lub uszkodzenie sterowników".
    Nie wiem czy akurat chodzi tu o sterowniki ale faktem jest że po którejś z kolei próbie doszło do tego że przestał uruchamiać się monitor, wcale się nawet nie włącza.
    Może ktoś podpowie mi co z tym wszystkim mam począć ? Myślałem już o wykasowaniu całej zawartości dysku (mam tylko na nim soft) poprzez podłączenie do drugiego komputera, i ponownym postawieniu całego systemu.

  2. #2

    Domyślnie

    zrób reset BIOSU a potem reinstalacja systemu

    Sprawdź czy wszystko dobrze masz w budzie dopięte RAMY grafikę ..


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oscyp33 Zobacz posta
    zrób reset BIOSU ...
    A co to za dziwo i na co to pomaga?

    O przywróceniu ustawień fabrycznych BIOSu słyszałem ,ale reset, to jakby coś nowego.

    MARJAN, wrzuć mu jakąś LiveCD i zobacz, czy w ogóle startuje jakikolwiek system, bo może to problem sprzętowy.
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 09-02-2009 o 00:14
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar nim
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Okolice stolicy
    Posty
    203

    Domyślnie

    O, i chyba po dysku.
    NIM zrobisz zdjęcie znajdź w NIM temat
    # kilka słoików # puszka # latarka na 4xR20 #

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nim Zobacz posta
    O, i chyba po dysku.
    Raczej napewno, mój miał to samo. Nowy dysk i po problemie

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym obstawiał pad płyty głównej to jest bardziej prawdopodobne niż dysku - płyta potrafi i w nim ostro namieszać... niestety ale jeśli tak się stało jak mówię czyli płyta to dane z dysku mają szansę na odratowanie zresztą do niewłączania się komputera starczy że spali się jedna kość RAM'u
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #7

    Domyślnie

    Dysk jest prawdopodobnie ok. Podłączałem go do drugiego komputera i system startował w awaryjnym, pomimo ze ma inny bios. Kiedy podłączałem go jako drugi to wszystko niby działa.
    Podpowiedzcie mi, najlepiej krok po kroku (nie znam się na tym za bardzo) co teraz mam sprawdzić, czy zrobić. Kości pamięci, płytę główną ?

  8. #8

    Domyślnie

    Najpierw wrzuć LiveCD, aby sprawdzić, czy i na Twoim sprzęcie ruszy jakiś system.

    Jeśli nie, to zastosuj bootujacą płytkę diagnostyczną z kompletem oprogramowania do testowania komputera.

    Jest tego od groma w necie np. pod nazwą "płyta serwisowa" http://www.pcworld.pl/news/102526/Pl....za.darmo.html
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #9

    Domyślnie

    LiveCD - możesz napisać co się pod tym pojęciem kryje ?

  10. #10

    Domyślnie

    Ludziska, dysk? No dajcie spokoj. To nie ma nic wspolnego z nie wlaczajacym sie monitorem. Gdyby to był dysk - bios by startował spokojnie, wszystko by startowało, tylko nie byłby w stanie sie zbootować z uwalonej partycji/dysku...

    Na poczatek nie obstawialbym przy uszkodzenym hardware. Wypnij wszystko, podepnij jeszcze raz... (grafike,ram,blablabla).

    I reset biosu- warto poszukac na forach, może pomoże.

    david - livecd tu raczej nie pomoze.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •