Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Wrocław/Kraków/Warszawa
    Posty
    76

    Domyślnie Nikon SOFT FOCUS-1 czy FOCUS-2 ?

    Witam!

    Zastanawiam sie nad kupnem filtra zmiekczajacego do portretu...
    Czy ktos z forumowiczow zna te filtry i ktory proponujecie kupic?

    Pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Soft Focus 1 jest specjalnie do portretów. Soft Focus 2 jest silniejszy i wytwarza efekt mgły przy fotografowaniu krajobrazów. Ponadto tylko pierwszy z nich dostępny był w wszystkich Nikononowych rozmiarach, a 2 dochodziła do 72 mm (nie było rozmiaru 77 mm). Filtry te nie są obecnie produkowane.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 09-02-2009 o 17:03

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Wrocław/Kraków/Warszawa
    Posty
    76

    Domyślnie

    Rozumiem
    Jednak czy sa to dobre jakosciowo filtry?

  4. #4

    Domyślnie

    To są dobre filtry, ale dość specjalistyczne. Prawdopodobnie nie mają wielowarstwowych powłok. Przynajmniej nie było takiego napisu na tym, który kiedyś miałem. Ale na tego rodzaju filtrach zmiękczających wielowarstwowe powłoki są raczej zbędne.

  5. #5
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KURNA*CHATA Zobacz posta
    Zastanawiam sie nad kupnem filtra zmiekczajacego do portretu...
    używacie filtrów zmiękczajacych ?? czy robicie takie rzeczy tylko w komputerze ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    używacie filtrów zmiękczajacych ?? czy robicie takie rzeczy tylko w komputerze ?
    no ja póki nie mam kasy na B+W Soft-Pro czy coś typu Zeiss Softar to bawię się w photoshopie z filtrem Nik'a
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

  7. #7
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    znalazłem taki doś starawy temat http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=20292 i cisza...

  8. #8

    Domyślnie

    jesli jestes zdecydowany na wylozenie tak konkretnej kasy to lepiej kup oryginalnego Softara II - nie ma sobie rownych. mialem obydwa filtry (soft-focusa i softara) i zostawilem sobie softara. daje lepsze rezultaty. oczywiscie zaden z tych filtrow nie ma powlok antyodblaskowych.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •