Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Epson - jaki?

  1. #1
    Figielek
    Gość

    Domyślnie Epson - jaki?

    Chce zakupić do amatorskich zastosowań drukareczke. Wg Scotta Kelbyego najlepsze są epsony.

    Jakie mam wymagania?
    1. Najlepsza możliwa jakość druku zdjęć !!! Lepsza niz z labu Fotojoker.
    2. Nieistotny czas drukowania fotki.
    3. Max. format w jakim mam zamiar drukować to A4.
    5. Dosyc ważna choć nie najważniejsza jest cena urządzenia.
    6. Bardzo ważne sa natomiast koszty eksploatacji, czy wchodzi w gre tzw. system stałego zasilania? Czy jakość zdjęć drukowana z takiego systemu bedzie taka sama jak z oryginalnych kadrydży.
    7. Myślałem o R800, R2400, inne epsony. Proszę napiszcie czy to samo zdjecie (format 10x15 cm)wydrukowane na R2400 będzie "lepsze" niz wydrukowane na R800? Jeśli tak to dlaczego?
    8. Moze polecicie mi jakies inne urządzenia drukujące.


    Jeżeli moje pytania wydały się komuś śmieszne to przepraszam, liczę jednak, że ktos mi wyjaśni nurtujące mnie zagadki.

    Pozdrawiam serdecznie
    Marek

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Figielek Zobacz posta
    Myślałem o R800, R2400
    No i wybór dokonany. Oprócz formatu należy tylko uściślić, że R800 to do koloru a R2400 do koloru i b-w. Do obydwu są systemy stałego zasilania. Jakość taka sama albo i lepsza niż na oryginałach, ale pod warunkiem użycia odpowiednio dobrych tuszy.

    PS. Jakością, lab rozkłada, drukarka fotograficzna za 300 zł.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 04-02-2009 o 23:14
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    Ja polecam Epson R285 + Papier Epson Premium Glossy. Do zdjęć 10x15 mz szkoda urządzenia i kasy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Ja polecam Epson R285 + Papier Epson Premium Glossy. Do zdjęć 10x15 mz szkoda urządzenia i kasy.
    da, ja mam R265 i przy druku 10x15 wygląda świetnie. większego w sumie nie próbowałem.
    i jako bonus można drukować na płytach, wygodne przy archiwizacji ;o)
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  5. #5

    Domyślnie

    Cena drukarki to nie problem..najgorzej jest z cena tuszu....to po prostu masakra. W epsonie jest na tyle dobrze ze mozna dostac dobrej jakosci "podrobki". Ja do swojego r220 kupilem na ebayu za 20€ 28 sztuk roznych kolorow. A na jakosc zdjec i tak nazekam....ale z orginalnymi tuszami nie bylo lepiej.
    D7100 + MB-15,N 18-105 , N 50 1.8 G, T 70-300 VC, SB-700

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kosti68 Zobacz posta
    Cena drukarki to nie problem..najgorzej jest z cena tuszu....
    Dlatego właśnie, wzorem z dużych maszyn, wymyślono układy stałego zasilania. Atrament kupowany luzem, jest wielokrotnie tańszy, niż konfekcjonowany w mikroskopijnych cartridge'ach.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •