Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie d90+zestaw obiektywow itp. czy d90 kit

    WItam jestem zupelnym laikiem w swiecie fotografii. Mam zamiar zajac sie amatorsko fotografią.
    Postanowilem zakupic aparat Nikon d90. Teraz pojawil sie pierwszy dylemat czy kupic co mnie najbardziej kusi D90 kit z 18-105mm czy kupić taki zestaw http://www.allegro.pl/item535931821_...gwar_raty.html

    Obawiam sie tego zestawu gdyz z tego co poczytalem obiektywy te nie sa jakies swietne a chyba lepiej kupic kita i samemu sobie dokupic to co sie potrzebuje. Doradźcie czy sie oplaca.

    Czego chce robic zdjecia ?? hmmm narazie potrzebuje aparatu bardzo ogolnego. Sluzyl mi on bedzie napewno na codzien jakies widoki, zachody slonca, czasami na wycieczki. Uwielbiam zdjecia makro zatem napewno do tego tez bedzie mi sluzyl.

    Jeszcze jedna rzecz pracuje dorywczo w sklepie sportowym i wykonuje zdjecia ciuchow i potem je obrabiam w domu. Niedlugo moze zaczne sesje z modelka ktora bedzie prezentowac ciuchy. W sklepie jest malo miejsca wiec pewnie przyda sie obiektyw z mala ogniskowa.

    Zatem jak widzicie aparat do wszystkiego, makro, portrety krajobrazy imprezy rodzinne. Zaznaczam ze jest zupelnym laikiem w fotografi.

    Ehhh ale sie rozpisalem, zatem doradźcie czy inwestowac w ten zestaw z obiektywami czy moze kupic d90 kita i dokupic potem obiektywy. Wiem ze napewno bede chcial miec Nikkora 50, podobno calkiem niezly do portretow. Czy kitowy obiektyw bedzie bardzo uniwersalny ? da rade nim zrobic jakies przyzwoite makro i czasem jakis portrecik.

    Dzieki za pomoc
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  2. #2

    Domyślnie

    O matko .... ten zestaw ...... jest po prostu KOSZMARNY - szczerze Ci odradzam iście w tym kierunku
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Krapkowice
    Posty
    191

    Domyślnie

    Tak patrzę i patrzę ale ja tam widzę trzy obiektywy a nie pięć... starość nie radość i chyba mi oczka wysiadają

    Do autora pytania - nie licząc 50 1.8 to w tym zestawie nie ma nic wartego uwagi. Brałbym zestaw kitowy
    Ostatnio edytowane przez art-74 ; 02-02-2009 o 16:49
    N.50 1.8D, N.85 1.8d, T.12-24, N.18-200VR, SB 800, mieszek, MF 55 PROB, T.17-50, Speedlite 55EX, 70-200 2.8L

  4. #4

    Domyślnie

    Jak to 3 !! przeciez jest tam dodatkowo "obiektyw szerokokatny 0.45" oraz "teleobiektyw x2" wiec bilans sie zgadza. Jest AZ 5 sztuk badziewia

    a do autora watku : kup D90 z kitem 18-105 naprawde zestawik jest super. Jeslinigdy nie miales lepszego aparatu, to ten powali Cie na kolana i bedziesz naprawde zadowolony.

  5. #5

    Domyślnie

    Kup D90 + kit, popstrykaj troszkę i zdecyduj, czego Ci brakuje, a następnie powoli będziesz sobie dokupywał różne akcesoria czy obiektywy. Jedno jest pewne, zapomnij o tym "profesjonalnym" zestawie

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie to 3 obiektywy, zapłon do elektroniki sterującej lampą błyskową, kartę no-name (być może niekompatybilna z D90) i trochę innego badziewia Gdzie się tacy rodzą co takie oferty w ogóle tworzą.
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  7. #7

    Domyślnie

    wielkie dzieki. Wlasnie takich odpowiedzi oczekiwalem i tak tez myslalem ze kit bedzie lepszy.
    Jeszcze pytanko czy warto inwestowac w Nikkora 50/1.8 majac ten kitowy obiektyw ? Lepszy bedzie do makro i portretow niz kit ?
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar eXtreme
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Olsztyn/Gdańsk
    Posty
    55

    Domyślnie

    Spokojnie, bez pośpiechu. Kupisz d90 z kitem i sprawdzisz czy Ci to co masz na chwilę obecną wystarczy. Następne szkła zawsze możesz dokupić przecież później. A tamten zestaw z alledrogo? Walizeczka i lampa rządzą

  9. #9

    Domyślnie

    ten koleś z allegro po prostu wprowadza ludzi w błąd! Na dobra sprawę to allegro powinno usuwać jego aukcję ponieważ jest to manipulacja słowami kluczowymi co wprowadza nieświadomego klienta w błąd!
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stach2008 Zobacz posta
    ten koleś z allegro po prostu wprowadza ludzi w błąd! Na dobra sprawę to allegro powinno usuwać jego aukcję ponieważ jest to manipulacja słowami kluczowymi co wprowadza nieświadomego klienta w błąd!
    Popatrz na Ebay.co.uk; tam takiego badziewia na peczki.
    D7100+11-16 2.8; 35 1.8; 17-55 2.8; 70-200 2.8 VC

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •