Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pierwszy ślub - prośba o porady

    Witam, mam pewien problemik. Dostałem od znajomych propozycję fotografowania ślubu innych znajomych (mniejsza o to). Impreza odbędzie się za miesiąc. Będzie to mój pierwszy ślub i zupełnie nie wiem jak sie do tego zabrać. Posiadam eosa 400D, kita, lampe ex 430 i jeszcze manualnego pancolara 50 f1.8 (którego bardzo sobie cenie). Pancolarem umiem ostrzyć prawie tak szybko jak z AFem - tak gwoli wyjaśnienia. Ślub będzie obejmował prawdopodobnie tylko cywilniak + kilka fotek przed całą ceremonią. Macie jakieś rady dla laika, jak to ugryźć, czego nie spieprzyć, czego sie trzymać ?
    Byłbym bardzo wdzięczny za sugestie, z góry dziękuje i czekam na posty.
    Locter.

  2. #2

    Domyślnie

    A nie uważasz, że to złe forum...ja bym bił w CB. Canon-Board. Ślub cywilny?
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #3

    Domyślnie

    A niby czemu złe forum?. Czy wiesz ilu u nas canonierów siedzi? To że posiada sprzęt innej marki nie obliguje go do korzystania tylko z forum tej marki. Widać uznał, że u nas panuje lepsza atmosfera i więcej się czegoś dowie. Bądź nieco bardziej otwarty.
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  4. #4

    Domyślnie

    Ja cywilny będę robił za tydzień i tylko jedego się boję, że parskę jak usłyszę: "Świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny....".
    A tak na poważnie to cywilny jest łatwiejszy bo zazwyczaj sklepienie sali ślubów jest niskie i białe. Trudność polega na tym, że sale sa różnej wielkości. Ja miałem okazję 2 razy robić cywilny. W jednym przypadku sala na 200 osób i było git a w Krasnymstawie to sala była tak mała, że weszło tylko 20 osób i ciasnota był masakryczna.
    Pamietaj, ze cała ceremonia to około kilkunastu minut, a nakładanie obrączek to kilka sekund. Ja bym zobaczył jakąś przysięgę wcześniej i przemyslał, gdzie się ustawić.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    Co do forum, kiedyś mialem nikona, ale sie przesiadłem na C, jednak zadomowiłem sie tu i tak juz zostalo, lubie to forum ;p

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Locter Zobacz posta
    Co do forum, kiedyś mialem nikona, ale sie przesiadłem na C, jednak zadomowiłem sie tu i tak juz zostalo, lubie to forum ;p
    ja też wole to forum. na CB bardzo rzadko zaglądam.

  7. #7

    Domyślnie

    Oj wiem, że u Nas dużo C użytkowników. Po prostu biłbym do źródła, osobiście. Co do ślubu, przynajmniej nie będzie problemów z żadnym księdzem, bo bywają.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Oj wiem, że u Nas dużo C użytkowników. Po prostu biłbym do źródła, osobiście. Co do ślubu, przynajmniej nie będzie problemów z żadnym księdzem, bo bywają.
    taaa pamiętam jak znajomego na Komunii siostra przeganiała i nie dała sobie wytłumaczyć że trzeba podejść
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  9. #9

    Domyślnie

    moim zdaniem bedziesz mial problem.
    masz kita,lampę i około 5 sekund, które koniecznie musisz uchwycić i dobrze sprzedać.
    Palniesz światłem i efektu nie uzyskasz..bedzie płasko.Manualne szkło, z całym szacunkiem jakiekolwiek by ono nie było na ślubie odpuść i nawet nie zapinaj. szkoda czasu a i tak masz go jak na lekarstwo.Manualem pobaw się podczas pleneru.Ciebie ratuje tylko to że robisz to pierwszy raz i pewnie wielkich wymagań co do Twoich zdjęc nie będzie. moim zdaniem przede wszystkim, nie te szkła.
    Powodzonka
    Ale masz co masz....ustaw się najlepiej jak możesz i oczekuj "Swego przyjścia w chwale"
    rock and roll all night and party every day
    jestem tylko obserwatorem...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Locter Zobacz posta
    Witam, mam pewien problemik. Dostałem od znajomych propozycję fotografowania ślubu innych znajomych (mniejsza o to). Impreza odbędzie się za miesiąc. Będzie to mój pierwszy ślub i zupełnie nie wiem jak sie do tego zabrać. Posiadam eosa 400D, kita, lampe ex 430 i jeszcze manualnego pancolara 50 f1.8 (którego bardzo sobie cenie). Pancolarem umiem ostrzyć prawie tak szybko jak z AFem - tak gwoli wyjaśnienia. Ślub będzie obejmował prawdopodobnie tylko cywilniak + kilka fotek przed całą ceremonią. Macie jakieś rady dla laika, jak to ugryźć, czego nie spieprzyć, czego sie trzymać ?
    Byłbym bardzo wdzięczny za sugestie, z góry dziękuje i czekam na posty.
    Locter.
    też niedawno miałem taki problem, powiem jedno - wysokie czułości i jasne szkła to połowa sukcesu - rób duuuużo zdjeć,zmieniaj ujęcia a zawsze cościekawego wybierzesz, nie taki diabeł straszny - ja miałem strasznego stresa ale jakoś wszystko sie udało i wszyscy byli zadowoleni
    poogladaj zdjecia ślubne - to dużo daje i zaplanuj sobie pewne ujęcia a bedzie prościej - powodzenia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •