Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67
  1. #1

    Domyślnie Komputer pod NX2 i CS3

    Witam. Nie jestem za bardzo na bieżąco w podzespołach i stąd będzie moje prośba do użytkowników będących na bierząco co warto kupić, ale do rzeczy.
    Ze starego blaszaka mam kartę na PCI-E (GF 8600), nagrywarkę na IDE i ram GeIL Dual Ultra 2x 2GB DDR2 800 Mhz.
    chcę złożyć sobie kompa na platformie AMD (mam dobre chłodzenia AC Freezer64).
    Jaki procek, płytę główną, zasilacz i dysk polecacie ( budżet 1200zł ) - oczywiście takie żebym mógł wykorzystać zarówno ram, nagrywarkę jak i chłodzenie procka z którego jestem zadowolony.
    Komputer nie będzie służył do gier. Jestem człowiekiem który wielce ceni ciszę pracującego komputera. Interesuje mnie tylko obsługa NX2 i CS3.

    Będę wdzięczny jeśli koledzy i koleżanki (jeśli jakieś się tym interesują) coś ze swojej strony polecą bo ja już się w tym z lekka zagmatwałem i nie wiem co kupić .
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  2. #2

    Domyślnie

    artko - nie bedzie sluzyl do gier, tylko obróbka... i amd? lepiej odrazu inwestuj w intela.. amd przy takich zastosowaniach ma raczej zawsze duzo slabsza wydajnosc... pozatym kompa który uciągnie nx2 chyba nie ma :P mnie ostatnio szlag trafiał przy 4 gb ram i c2d 3.5Ghz jak miałem tym coś robić... ten program ogólnie jest do przepisania...
    pozatym, co masz za procka teraz i jaką płytę? może da sie jeszcze koszta ograniczyć..

    ja osobiscie brałbym...:
    -coś typu c2d e7400... przy tych funduszach.. albo uzywany E6750...
    -płyta z chipsetem P45.. trzeba by poczytac o awaryjności..
    -zasilacz ... tagan, toppower, chieftec.. koło 500W powinno styknąć
    -dysk, najlepiej koło 500GB, to też trzeba indywidualnie patrzeć w sumie na modele, najlpiej chyba teraz wypadają WD i seagate.
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  3. #3

    Domyślnie

    Wolałbym jednak nie szaleć z kasą i wziąć coś z AMD bo mają dość atrakcyjne cenowo procesory. Niestety inne nie wymienione przeze mnie podzespoły które mam w obecnej konfiguracji to muzeum techniki . Chyba da się coś sensownego złożyć na AMD jak myślicie ?
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artko Zobacz posta
    Interesuje mnie tylko obsługa NX2 i CS3.

    .
    jakas niedroga płyta Gigabyte - wystarczy GA-P35-DS3R ( masz nawet RAID na płycie) +Quad6600 - te programy potrafja juz kozystac z wielordzeniowych układów - to widać gołym okiem . Intel - tylko Intel. To jedyne co zawsze działa i nigdy nie robi problemów.

  5. #5

    Domyślnie

    artko, tylko Intel. Naprawdę. Ale en-iksa to nawet quad 9550 kiepsko ciągnie Ot taki soft. Płytę niezłą polecił Ci mój przedmówca. Ram masz, dysk np. Samsunga 500 GB no i zasilacz koło 450 W. Procek - E7400 wystarczy.
    Pozdrawiam

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Radek - bo nie pracowałeś na intelu... amd przy jakichkolwiek obróbkach/montażach wideo itd chodzi jak pięcioletni intel... te procesory nigdy nie były i nigdy nie będą przystosowane do tego typu operacji...
    artko - jak teraz kupisz komputer to na długie lata, warto dozbierać te 500 zł i coś mądrego kupić... i z rozwagą... to prawie jak kupno statywu, albo 24-70 2.8 .. :P tego nie wymienisz za 2 lata ja swojego na intelu E6750 kupiłem 2 lata temu ponad i nadal nie widzę sensu na zmianę, gdyż nowe jednostki wcale nie są tak bardzo dużo wydajniejsze, a komputery i tak już osiągneły na początku kariery c2d całkiem przyzwoity poziom
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli np. Phenom 9650 z AMD to się nie nadaje . bo myślałem nad czymś w ten deseń . Na benchmark.pl ogólnie w teście procesorów te 4 rdzeniowce z AMD polecali o ile tylko maszyna ma nie służyć do grania. Kurde w kropce w takim razie jestem bo mam 1200 a raczej za te pieniądze to nie uda mi się nic konkretnego złożyć na Intelu z tego co się orientuję. No to trochę mnie podłamaliście jednym słowem .
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  9. #9

    Domyślnie

    artko - naprawdę, te wszystkie recenzje są o 'kant .... rozbij' sam wiem bo byłem recenzentem na 2 portalach i wiem jak to wygląda... dozbieraj, kup intela, jakis dobry zasilacz na lata a nie tanie cos, pamieci ram mozesz zostawic te co masz chociaz fajnie by bylo zmienic na 1066Mhz, i naprawdę będziesz miał sprzęt na którym się z niczym nie zawiedziesz
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  10. #10

    Domyślnie

    No powiedzmy, że z bólem mógł bym 1600 przeznaczyć i zdecydowałbym się na intela. Konkretnie jaki procek,płytę i zasilacz polecacie. Biorę pod uwagę też to, żeby ten komputer nie był smokiem na energię (praktycznie chodzi non stop więc jest to bardzo istotna sprawa). Chociaż dziwi mnie wasze zdanie nt. AMD trochę bo w czasach Athlona 64 na S754 miałem kompa na AMD i było nieźle (miałem porównanie do P4) .

    Co do zużycia energii to widzę,że tu mają TDP 95W http://www.komputronik.pl/Procesory/...elny,id,53892/ opinie tutej zbiiera ten procek też naprawdę dobre .
    Ostatnio edytowane przez artko ; 31-01-2009 o 12:02
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •