Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67
  1. #11

    Domyślnie

    artko - miałes doczynienia ze slabym albo zapchanym kompem z intelem... dobra intelowska płyta z dobrym prockiem nigdy nie da sie zapchać
    http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=14123 INTEL CORE 2 DUO E7400
    http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=13029 ASUS P5Q
    i np http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=13766 TAGAN TG600-BZ - 600 W powinien styknąć zeby zasilic... ale w tej dziedzinie jest duży wybór i cokolwiek weźmiesz z listy co dałem wyżej to będzie śmigać super
    razem 1425zł... więc i na dysk powinno jakiś jeszcze starczyć

    artko - canony, olympusy, soniaki tez chwalą... a i tak wiemy jaka jest prawda :P tu jest to samo
    Ostatnio edytowane przez wacki4 ; 31-01-2009 o 12:12
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  2. #12

    Domyślnie

    Spoko a jak ten zasilacz 600W modularny tagana ma się do niskiego zużycia energii ??
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    jakas niedroga płyta Gigabyte - wystarczy GA-P35-DS3R ( masz nawet RAID na płycie) +Quad6600 - te programy potrafja juz kozystac z wielordzeniowych układów - to widać gołym okiem . Intel - tylko Intel. To jedyne co zawsze działa i nigdy nie robi problemów.
    Kolega napisał, że NX2 potrafi korzystać z wielordzeniowców więc może jednak4 rdzenie a nie dwa ??
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  4. #14

    Domyślnie

    NX2 to pseudoaplikacja.. :P zreszta, sam sprawdź 4rdzeniowce intela i powiedz czy cie stać.. róznica w cenie jednak jakaś jest... poza tym ja jestem i tak wyznawcą 2rdzeniowców, jakoś nigdy nie miałem i tak zapchanego kompa na amen, w tle masowo wywoływane rawy albo zmniejszanie np 200 jpgów, gg, muzyka, forum, jakas mała gierka i wszystko chodziło stabilnie bez zacięcia.. więc po co 4 rdzenie skoro nadal wiele aplikacji ledwo sobie radzi z obsługą jednego.. ? akurat nx2 obsługuje, ale i tak nie spodziewaj się od neigo demona szybkosci jak pisałem wyzej.. ta aplikacja nadaje się do przepisania bo jej wydajnosc i tak ejst tragiczna niezależnie od sprzętu...

    pozatym zawsze możesz spojżeć tak że narazie weźmiesz 2 rdzenie a jak coś wskoczy i będziesz jednak potrzebował to zmienisz na 4

    a tagan ma się tak że zasilacze mają swoją 'sprawność' tj, ile energii sie marnuje na zasilaniu maszyny... i i tak myśle że poniżej 90% ta sprawność nie spada, to już jest sprzęt z wyższej półki więc się tego od niego wymaga..
    Ostatnio edytowane przez wacki4 ; 31-01-2009 o 12:26
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wacki4 Zobacz posta
    NX2 to pseudoaplikacja.. :P
    A co to znaczy, bo już zaczynam się gubić w tych Waszych wywodach?

    PS.
    Intryguje mnie od długiego już czasu Twój nick.
    Jeden Wacek, to rozumiem, ale cztery, to chyba przesada jest.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    A co to znaczy, bo już zaczynam się gubić w tych Waszych wywodach?

    PS.
    Intryguje mnie od długiego już czasu Twój nick.
    Jeden Wacek, to rozumiem, ale cztery, to chyba przesada jest.
    Ja tak na temat NX2 nie twierdze . Może jednak ktoś kto ma kompa na AMD złożonego się wypowie, bo mam wrazenie, że tu wszyscy mają intele (aż mi się nie chce wierzyć, że nikt nie ma komputera złożonego na Phenomie z AMD ) .
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  8. #18

    Domyślnie

    david - porównaj wydajnosciowo ile ci zajmie wywołanie nefa w nx2 a w innej aplikacji jakielkolwiek.. przesuniesz suwak o 0,5% w nxie i czekasz na zmianie na erkanie dobre 10sekund czasem... w kazdym innym sofcie na bierzaco jak przesuwasz to widzisz wstępnie jak to bedzie wyglądać.. [wiem, moze troche przesadzam, ale ci co uzywaja i tego i innego softu wiedzą co mam na myśli.. zreszta nie raz była mowa na forum o tragicznej wydajnosci nx2.. ]
    a co do psa - widzisz... tak to czasem bywa... :P

    artko - sciagnij inny soft jakikolwiek polecany na forum i zobacz o co chodzi... a tu mało kto posiada amd, to jak szukanie canonowców na naszym forum... może i są ale sie nie ujawniają
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  9. #19

    Domyślnie

    Podepnę się do tego wątku z premedytacją. Dysponuję kwotą około 2500 i chciałbym prosić o pomoc w wyborze sprzętu opartego na core 2duo (bo quad mi nie jest potrzebny), który służyłby do podobnych celów o jakich wspominali przedmówcy a jednocześnie pozwalał na odpalenie w miarę nowych gier, które uwielbia część mojej rodziny.

    Dzięki

    terpsych

  10. #20

    Domyślnie

    Różnice są, że tak powiem DOKTRYNALNE.

    Ja zbyt dużo zdjęć nie "produkuję", to znaczy czasem natrzaskam ich trochę, ale większość odpada w przedbiegach i nie ma potrzeby ich obrabiać.

    Kiedy jednak już, po surowej selekcji wybiorę tych 50 -100 obrazków, to nie mam powodów by się spieszyć, więc spokojnie sobie mogę dłubać w nich NXem i PSem.

    W zasadzie to należałoby sobie zadać bardzo istotne pytanie, czy fotografia sprawia nam przyjemność, bo jeśli tak, to obróbka jest nierozłączną częścią fotografii, która również ma swój urok.
    Mając powyższe na względzie dłubanie w zdjęciach, tak kiedyś, jak teraz sprawia mi przyjemność i mogę sobie w tym siedzieć godzinami.
    A do każdej fotki, mam podejście bardzo indywidualne, więc i tu trudno o pośpiech.

    KONKLUZJA

    Jeśli sie komuś spieszy, to niech raczej uwiecznia w jotpegach z pominięciem obróbki i bezpośrednio zanosi efekty do labu na karcie pamięci.
    A jeśli się nie spieszy, to znaczy, ze rozumie fotografię i darzy ją uczuciem.
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 31-01-2009 o 13:50
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •