Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Prezentacja nowej lustrzanki Sony w Bunkrze Sztuki

    dzisiaj było, zapewne każdy zainteresowany wiedział.
    ja byłem koło 15 i były warsztaty z udziałem modelki, kilku lamp studyjnych itp. uświadomili mi dogłębnie, że o świetle w fotografii wiem jeszcze niewiele
    ciekawe.
    można było popstrykać nową alfą zarówno ową modelkę, jak i potem tak na luzie
    ktoś był?? jakieś wrażenia?
    FX

  2. #2

    Domyślnie

    ja bylme ale rano
    wino czerwonie nie bylo zbyd dobre natomiast biale juz calkiem clakiem
    aparat przyjemny zwlaszcza vr i kilka rzeczy, ale jest to km w innej skurze z kilkama ulepszeniami
    natomisat zawalili bo zadnej optyki poza kitem nie bylo

    reasumujac za te pieniadze to jest super aparat

  3. #3

    Domyślnie

    1.większa niż 350d i znacznie wygodniejsza w uchwycie (to na +)
    2.nie ma dodatkowego gripa (i nie będzie) (-)
    3.głośna migawka i mechanizm af w obiektywie kitowym (-)
    4.przycisk wyzwalający umieszczony wyżej niż to jest np w nikonie, przez co zamiast trafiać palcem na niego to ciągle trafiałem na koło nastawcze - do przyzwyczajenia
    5.w ogóle niezrozumiałe menu i system ustawiania tego wszystkiego, co z tego że w języku polskim jak nie wiedziałem jak przysłonę nastawić, czasy itp (-). menu po prostu nie jest intuicyjne!
    6.brak drugiego ekranu (-)

    jak sobie przypomnę jeszcze jakieś inne rzeczy to dopisze.
    ale ogólnie rzecz biorąc, mając do wyboru Alfę i 350d to chyba bym się skłaniał ku Alfie.
    za to że ma stabilizację, matryce 10,2 i jest trochę większa. choć przy długim foceniu może trochę zmęczyć brak gripa, szczególnie jak wsadzisz np szkło 70-300.

    ale mając do wyboru nikona...... to bym poczekał na D80 co własnie robię
    FX

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkwiek
    3.głośna migawka i mechanizm af w obiektywie kitowym (-)
    To dziedzictwo Minolty. Glosne lustro jest tez w D7D. I rzezacy AF, z kazdym obiektywem Minolty. Niestety, brak cichych obiektywow z silniczkiem, Sony tez tu nic nowego nie wniosl.


    Cytat Zamieszczone przez mkwiek
    6.brak drugiego ekranu (-)
    To akurat nie jest minus, tez dziedzictwo Minolty, ale bardzo dobrze sprawdza sie w praktyce.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn
    Cytat Zamieszczone przez mkwiek
    6.brak drugiego ekranu (-)
    To akurat nie jest minus, tez dziedzictwo Minolty, ale bardzo dobrze sprawdza sie w praktyce.
    musiałbym się przyzwyczaić, wogóle nie moglem się połapać w obsłudze

    a co do tych głośnych szkieł - myślisz, że Carl Zeiss będą cichsze? powinny!
    FX

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkwiek
    a co do tych głośnych szkieł - myślisz, że Carl Zeiss będą cichsze? powinny!
    Tak, będą wspaniale wyciszone, jak również wyposażone w skórzaną tapicerkę, klimatyzację dwustrefową, filtr przeciwpyłkowy i kontrolę trakcji. Szybkie i komfortowe działanie zapewnią turbodoładowane silniki o potężnym momencie obrotowym i wysokiej kulturze pracy!

  7. #7

    Domyślnie

    Oglądałem tą alfę dwa razy. Uważam, że jest to całkiem miły aparacik. Mimo że nie jest specjalnie duży i ciężki trzyma się go dużo wygodniej niż 350-tkę (zaznaczam że mam dość małe dłonie). Co do ergonomii to trudno mi się wypowiadać. Mam swoje przyzwyczajenia i dla mnie ten aparat pod tym względem to "chińszczyzna", minolciarze pewnie nie narzekają, a nowicjusze się przyzwyczają. Co do jakości zdjęć to się jeszcze nie wypowiadam, bo moje odczucia są bardzo niejednoznaczne. Wizjer nie wydaje mi się jakoś wyraźnie jaśniejszy od 350-tki (ale było dość ciemno). Rozmieszczenie i sposób oznaczenia punktów ostrości jest dla mnie trochę dziwny ale pewnie też można się przyzwyczaić. Ostrość nastawia dość sprawnie i dość wolno, w niektórych sytuacjach był bezradny (było dość ciemno i dużo płaskich powierzchni). Obiektyw mechanicznie bez zarzutu, bardzo płynna zmiana ogniskowej, fajny szeroki pierścień. Wyświetlacz z tyłu był trochę dziwny, bo widać było na nim takie pionowe bardzo drobne linie, może tak ma być - nie wiem. Polskie menu robi wrażenie. Jest w nim też mnóstwo mniej lub bardziej dziwnych ustawień generalnie trzeba by mieć sporo czasu żeby to wszystko ogarnąć.

    Natomiast co innego zwróciło moją uwagę szczególnie.
    W Galerii Kazimierz (największa galeria handlowa w Krakowie) w sklepie sony widziałem Pana który kupował alfę cena 3500 zł (kit) także można sie spodziewać, że ruch w interesie się zaczął. Przed sklepem olbrzymie transparenty informujące o nowej lustrzance (nie ma to jak własna sieć sklepów).
    I teraz na koniec najlepsze. Zgadnijcie jakie stoisko oczywiście "przypadkiem" znalazło się przed wejściem (dokładnie na przeciwko) salonu sony w galerii?
    ..... ułatwię zadanie - pewnej firmy z czerwonym napisem robiącej kserokopiarki !
    __________________
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner
    minolciarze pewnie nie narzekają
    Zalezy jacy - z D7D Alpha nie ma raczej za wiele wspolnego, poza bagnetem chyba

    Osobiscie zyczylbym sobie Nikona z jego szybkim, bezglosnym AFem, cichym lustrem, oraz z klawiszologia i wizjerem D7D.

    Aha - i z matryca 30D

    Moglby sie nazywac NiMiCa Dxxx

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner
    minolciarze pewnie nie narzekają
    Zalezy jacy - z D7D Alpha nie ma raczej za wiele wspolnego, poza bagnetem chyba

    Osobiscie zyczylbym sobie Nikona z jego szybkim, bezglosnym AFem, cichym lustrem, oraz z klawiszologia i wizjerem D7D.

    Aha - i z matryca 30D

    Moglby sie nazywac NiMiCa Dxxx
    To tylko w ERZE.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner
    minolciarze pewnie nie narzekają
    Zalezy jacy - z D7D Alpha nie ma raczej za wiele wspolnego, poza bagnetem chyba

    Osobiscie zyczylbym sobie Nikona z jego szybkim, bezglosnym AFem, cichym lustrem, oraz z klawiszologia i wizjerem D7D.

    Aha - i z matryca 30D

    Moglby sie nazywac NiMiCa Dxxx
    pn, Jaki masz problem? Od dawna jest taki Nikon - to D2Hs

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •